KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Pitanja, informacije, iskustva...

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by ivica »

IWantToLiveCleanNo2 wrote: I ove zabrane prodaje alkoholnih pica mladjima od 18 mogu se okaciti macku o rep dok god male poduzetnike, obrtnike vodi ideja o zaradi sigurno nece odbijati necije pare. A djeca sve mladja i mladja
eeehe to je to u većini stvari. a di je zarada na heptanonima. Lobi farmaceutskih industrija nad ljudima tj. pacijentima općenito je poslije svjetskih banki broj dva u svijetu. A ako ne zarada onda kontrola. Nije to za ovaj forum, hm osim možda ako, nije li to ako je istina a po svemu sudeći jest stvarno smiješno i samo po sebi dovoljno jak razlog da se čovijek zauvijek okani heptanona , mislim svih navlakuša droga općenito. Ma daj da se drugi igraju sa mnom prave od mene faking nakazu. A molim te pogledaj na tv ove političare i glavešine svi kao da su drogirani, jeb.. fanatici! I ja da se pokoravam i ne samo ja nego svi narkomani, pred takvima i svim ljekovima šta mi turaju pod nos kao to je dobro za mene jer neću krast i dilat to mi nije potrebno jer kao daće mi država besplatni dop (hept,sub), pokoravat se pred jadom i tugom bogme neću!! I onda kao problem je u meni ?! Da da nije to za ovaj forum, zabrazdio sam , neko je reko da pišem kao da san se najeo artana ili čega već.....trtrtr..
ignorance is bliss!
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Mislim da je narkoman pokoren nekome i pre nego uzme heptanone. Sve se negdje proizvodi s razlogom, ako razumijes sta zelim rec.Ali svejedno ne bih bila toliko radikalna pa da bojkotujem totalno te heptanone.
Ne razumem se ja puno u to, i vjerujem da stvarno ima interesa za nekoga u svemu tome, kao sto vjerujem da vise manje u svemu sto se tice farmacije postoji neki interes za nekoga. Ali, ako ce heptanoni ili druge zamjenske droge (stvarno se ne razumem) stvarno nekog skloniti sa ulice, nekog tko nema dovoljno snage da sam prestane sa drogiranjem, bolje mu je onda tako nego da svaki dan krade, laze ili sta vec.
Mada, stvarno si naveo dobar razlog da se prestane i sa tim. Dal to znaci da je covjek potpuno cist kad prestane i sa tim zamjenskim drogama?
Da povucem paralelu s alkoholom, posto je ovo mesto gde se pise o alkoholu. Da je moj tata izrazio zelju za ljecenjem i za nekom supstitucijskom terapijom, nebi odbila. Radije bi da placam nekome i nek me netko iskoristava a da on kako-tako vodi neki normalan zivot.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by ivica »

IWantToLiveCleanNo2 wrote:sam prestane sa drogiranjem, bolje mu je onda tako nego da svaki dan krade, laze ili sta vec.
Mada, stvarno si naveo dobar razlog da se prestane i sa tim. Dal to znaci da je covjek potpuno cist kad prestane i sa tim zamjenskim drogama?
A bogati nego šta! Pa normalna stvar! Meni je bilo prilično zapanjujuće to da sam nakon mog skidanja sretao ljude koji su govorili da su "sad čisti" ono kao na terapiji su ali se ne drogiraju :D monstruozno! Šta da ja pričam o tome to je jasno kao dan.
ignorance is bliss!
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Ne uzrujavaj se radi drugih, gledaj sebe i svoje dobro. I oni ce kad tad shvatiti...
To me podseca na cugere koji piju ispred marketa (prodavnica) po pivo poslije posla..."Ma kakav alkoholicar, nisam ja to, samo ne mogu da odem kuci bez da svaki dan popijem pivo"...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by ivica »

IWantToLiveCleanNo2 wrote:Ne uzrujavaj se radi drugih, gledaj sebe i svoje dobro. I oni ce kad tad shvatiti...
To me podseca na cugere koji piju ispred marketa (prodavnica) po pivo poslije posla..."Ma kakav alkoholicar, nisam ja to, samo ne mogu da odem kuci bez da svaki dan popijem pivo"...
često mi se čini pograšno tako mislit. ne mora netko bit čist i bez loših navika da bi bio ok. šta ti je više ok danas sve je ošlo kvragu. dakle nema istinskih vrijednosti. a kako ći ih bit kad je istina surova. loši đaci loši učenici. uh loših navika ja da se javljam :oops: imam ih na tone samo to su nebitne stvari. ništa mi nije kočnica.
ignorance is bliss!
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Posto se blizi Nova Godina, zelim svima koji svracaju ovde zelim da lepo proslave najludju noc!
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Samo da vas pozdravim i da vidim kako ste?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by sanela »

IWantToLiveCleanNo2 wrote:Samo da vas pozdravim i da vidim kako ste?
Pozdrav i tebi!
Kako ide?
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Ide odlično, da se ne žalim :D

Bilo je prošle godine nekih malo težih životnih situacija nevezano za oca, i baš sam bila potonula. Bila sam neprepoznatljiva ljudima. Velikim trudom i podrškom partnera, ali i roditelja, uspjela sam da isplivam.

Sad sam dobro, psihički sam ojačala i svaki dan su moji strahovi vezani za život sve manji i manji.

Otac mjesecima ne pije, ima nekih zdravstevih problema i nije mu najbolje. Ja sam zabrinuta jer se nismo već mjesecima vidjeli, ali mi je lakše kad vidim kako se on i majka drže zajedno i podrška su jednu drugom a sve u cilju njegovog ozdravljenja.

Ovaj forum mi je pomogao da s ocem otvoreno razgovaram i kad je bio trijezan iznijela sam mu se činjenice o posljedicama njegovog ponašanja na djecu. Baš se bio posramio. Prvi put u životu da sam ga vidjela tako snuždenog. Možda me počeo ozbiljnije shvaćat jer me sad smatra kako se kaže "svojim čovjekom" pošto ne živim više s njima već gradim svoju porodicu. Od tada smo se baš lijepo slagali, da pokucam. I kad je pijan, i kad je trijezan.

Sad živim u mjestu gdje je normalno popiti špricer ujutro, popodne, pa kad gosti dođu i tako sckaodnevno. Ali sam rekla mom momku da mu ne bi palo na pamet prakticirati tako nešto jer će biti :axe:

Toliko od mene :D
Post Reply