Na Endlich ojda!!!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by sunrise »

samo da vam kazem da je kriza prosla,ili, prije bi rekla gnjavaza......oko 20 dana je trajalo......jetzt bin ich frei :D
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by be a warrior »

Sunrise, drago mi je zbog tebe!!a sad punim plućima naprijed!!! :D :D :D :D pozdrav!!!

don t worry, be happy!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by sunrise »

Hvala
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by ivica »

Drž nedaj !! Znam tipa zapravo dva koji su se skinili dok su redovito išli na anonimne i dan danas su vedra lica ,bez zaljepljenog osmjeha, bez zbunjoze, bez glumatanja, bez ... bez onog kad ih pogledaš - nešto im fali. Jedino što su malo blesavi,lucidni,kao i ja nakraju ali na pozitivu svatko na svoj način. Dakle sunrise pusti svoju ludost neka blista ma kakav.. dop! Priridni adrenalin je najbolja stvar :rock: pa čime god da je uzburkan :smt043
ignorance is bliss!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by Sagy »

sunrise wrote:Nisam cista.....tj.bila sam na metu krdo.....pa na jako,jako malo pa nista jedno 10tak dana i onda me spucala kriza......mada proci mora,kad tad.....meni je bitno da odspavam,3,4 sata a drugo trpim
To i je za**bano kod meta,što tek 5-6 dan počne da lupa prava kriza,pa ako nisi upućen,neugodno se iznenadiš,kao misliš još malo pa gotov,kad ono TRAS!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by ivica »

Sagy wrote: To i je za**bano kod meta,što tek 5-6 dan počne da lupa prava kriza,pa ako nisi upućen,neugodno se iznenadiš,kao misliš još malo pa gotov,kad ono TRAS!
Ide vrijeme prođe rok eto vraga skok na skok!
ignorance is bliss!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by sunrise »

ja sam bila na malo malo,nije bilo tres nego laganini non stop,maltene 25 dana....ali ja sam bila na 1,2mg
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
leiito
Posts: 26
Joined: Sun Dec 18, 2011 10:09 am

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by leiito »

Nije to kod svakg isto a puno zavisi i od očekivanja samog subjekta. Self-fulfilling prophecy, nocebo, kako već se to zove. U svakom slučaju kot večine prvi put je daleko najlakše a i vratiš se, bar sam se ja, u isto stanje kao pre svega toga, jedino nema puno spavanja, emocionalna inkontinencija (plačeš na reklamu) i stravičan libido.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by Sagy »

sunrise wrote:ja sam bila na malo malo,nije bilo tres nego laganini non stop,maltene 25 dana....ali ja sam bila na 1,2mg
S tih doza,bi bilo za očekivat da i nemaš krize.Ali met. je zeznuta kemikalija.Nije slučajno,napravljen u labosima Hitelrovih luđaka-znanstvenika.
I na malim dozama,prokletnik se taloži u organizmu,i to vrlo uspješno.
I onda kad kreneš s nulom,tijelo,prvo potroši te"zalihe",koje su tu,čak i na mikroskopskim dozama,kao na tvojoj.
I onda,nakon5-6 dana krena prava kriza,nema onih peak-ova kao kod dopa,kad se drugi dan,doslovno raspadaš,pa ti malo bolje,pa malo gore.
Na krizi od meta,90% vremena ti je jednako loše,o visini doze s koje krećeš na nulu,ovisi koliko jako(ali ne i koliko dugo!) će ti bit loše.
Mjesec dana krize,je po defaultu,kad je skidanje s meta na dnevnom redu.Spuštanje doze,prije nule,olakšava simptome,ne skraćuje krizu.
Sjećam se,u komuni,kad bi došao neki jadnik(tko zna od čega je on morao pobjeći!),pa krene na suho s 100tinjak mg.
Pa se nađe neki adolescent(oni što ja zovem "formula 3-2",tri puta se pukli,dva auta,i starci oćerali u komunu),pa ga pita "Kako si?".A ovaj se raspada,oće iz kože da iskoči.
Meni bi,Bože ačuvaj,u takvim trenucuma došlo da se ismijem do suza.
Ej,ovaj se raspada na krizi od meta,a ovaj njemu "Kako si?"."Ma nije loše,evo lagano cooliram,sad ću lagano bacit šetnjicu sa sjenkom,čisto malo da odem u prirodu..."
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Na Endlich ojda!!!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:46 am, edited 1 time in total.
Post Reply