i meni Vaša pomoć treba ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Samo da Vas sve pozdravim, ovisnike i suovisnike.
Jedno NEIZMERNO HVALA, što postoji vaš forum, ispovesti ovisnika i suovisnika.
Danima sam prisutna kao "gost" na vašem sajtu, od danas sam i registrovana... kad smognem snage, pisaću vam i ja šta me muči i zašto mi vaša pomoć treba, al trenutno, od silnih pročitanih ispovesti - haos u glavi, pa ne želim da vas pitam nešto, ako ste već odgovorili na slično...
HVALA "joesspappa" na pomoći!!!
HVALA "vuk"-u, "saša-ex", "otac" ... "vudd" i "zeleni" (koliko puta ste me nasmejali vašim smislom za humor, dok sam plakala, i to znači, a hvala i na vašim ispovestima).
HVALA SVIM OVISNICIMA I SUOVISNICIMA, prvi put sam zaista uspela da saznam šta i kako ovisnici misle, i šta je to zaista iza tih laži (kada sam pokušavala da doprem do uma svog sina, a imala osećaj kao da razgovaram sa strancem).
Hvala još jednom, za sada, i molim i sve ostale učesnike foruma, da mi ne zamere što ih nisam navela, spisak poduži bi bio... znači mi puno svaka vaša reč napisana ovde, a nekad sam plaćala da saznam išta, a tako malo toga mi je rečeno, JER ONI NISU VI, I SAMO VI ZNATE ŠTA JE TO...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by cokapeace »

...Izbacite to iz sebe,bice vam lakse,znam iz iskustva-kad covek napokon prevali preko usta,papira,ili vec na bilo koji drugi nacin sve sto ga tisti,ozlojedjuje,ljuti i boli..padne nam tad kamen sa srca..

Bacite i vi 'Vas' -nas ce ovde uvek,nazalost,biti puno,ali kad vec neki od nas ceo zivot uce da 'pomognu sami sebi'-ne znaci da nismo sposobni bar malo da pomognemo drugima..

i ,Dobrodosli majka NS
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Hvala "cokapeace", na dobrodošlici !
Moj problem - borim se cca, još od 7-og razreda OŠ, za svog sina ... Pošto sam tad shvatila, da se nešto dešava, iako sam dugo sama sa sobom imala problem - da li je to pubertet ..., jedino s čim nisam mogla da se pomirim je bilo moje saznanje, da smo počeli da se "gubimo" kao porodica. Uzimam slobodne dane i min.god.odmor kod privatnika, i odlazimo na god.odmor u Žurkovo - Miločer, dupli aranžman, da što više budemo zajedno (ovo po savetu plačenog čoveka za savet, da ga izdvojimo iz sredine i budemo neko vreme s njim, izdvojeni od svega). Svaki sekund dana i noći, svodio se da suprug i ja provedemo s njim, da njemu bude lepo, čak mu ponudjeno da povede i svog drugara, da ćemo mi preuzeti troškove, da razgovaramo i da se dogovorimo sta i kako dalje.
Da vas ne davim, bilo je tu i uspeha, predivnih (ali tako retkih) trenutaka sreće i divnih trenutaka u domu, ali...
Kada nismo znali više šta i kako, odlazimo zajedno on i ja na sastanke u Raskršće, zabavljao se sa divnom devojkom, u razgovoru s njim i njom, a pre toga omogućimo im 6 meseci boravka na moru, da budu zajedno, da im bude lepo, dogovorimo se za Reto centar kod Avale. Za Reto smo se dogovorili, jer nismo ni u ludili mogli da isfinansiramo Raskršće, jer se on putrudio da više nemamo ono što smo imali, a i splet životnih okolnosti... Raskršću sam omogućila neke donacije ... tužna priča, ali sada nebitna.
Otišao, bio tačno 1 god., (jer se tako dogovorio s devojkom, da ga čeka), i na dan kad je ušao, bez dogovora s nama, iako smo se čuli svakih 15 dana, on odlučio da je to to, i izašao. Bio je divan, mi presrećni što ponovo imamo našeg sina i ...
Tek sada - posle čitanja vaših ispovesti, shvatam KOJU GREŠKU SMO PRAVILI, NAŠA LJUBAV, nije dozvoljava da razum preovlada, i iskrena da budem, tek sada shvatam toliko toga ...
Prošle god. ponovo, nakon mnogih razgovora, odlazi u Reto, ostaje 3 meseca, i izlazi, NAŠ ŠOK, govori kako je sve shvatio, već jednom je bio tamo, nije to za njega, skinuo se, sada zna da ceni dom, nas, život, samo mu posao treba, da nema višak vremena ...........

Deo priče kad ja kao majka, vidim najveći problem, tek sledi (izvinite, nastaviću drugi put, ne mogu sada...)

Da ne bude zabune, probdela sam uz njega dane i noći, kad god sam shvatila da ima "problem", čak i jedno žešće skidanje na suvo, uz vitaminske napitke, papice koje je on želeo, voće, ... ali sam tada naivno verovala da smo iskreni i drugari, a ja majka koja je tu da mu pomogne, i slušala njegove instrukcije kako da izadje iz toga.

Ovo je u najkraćim crtama, a problem nastaje, po meni najveći, tek ove godine.

Pisaću vam, i vaša pomoć mi treba, ali isto tako moram malo da se saberem, haos u glavi, srcu, duši ...

Toliko za sada, razumite, duša i srce mi se raspadaju...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by sanela »

Draga majka NS, dobrodošli...
Pišite... za početak je dovoljno da iskažete sve što imate...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by cokapeace »

Polako...samo polako ''majko'' ... tu smo,najteze je poceti ,posle nadolazi samo..


Pisite....
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by klara60 »

Hrabo majko...dobro došla.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

hvala klara 60, cokapeace,
Sanela, HVALA, HVALA Vam za ovaj forum !!!

"..." sam stavljala, da priča ne bi otišla u nedogled, ako neko bude želeo da sazna i nešto iz nekih preskočenih perioda, nikakav problem, napisaću i to. Da sam mislila da išta krijem, ne bih sada bila ovde s vama. Ja imam (svi ostali su manje važni i nebitni) samo 1 životni problem - kako pomoći svom sinu, kad on to ne želi, a ja više ne znam kako. (meni je pedeset i neka, a on sada ima nešto manje od trideset).

Pokušali smo mi potražiti pomoć i u Savetovalištu za bolesti zavisnosti, ali smo prošli, čini mi se gore nego"vuk" u svojoj ispovesti. Brže smo izašli - nego ušli. To je bilo negde krajem njegove OŠ, ili početak srednje, više se ni nesećam - kad je njegov problem tek počinjao.
Morali smo zakazati prijem, čekali više dana, ili nedelja - za nas čitava večnost. Otišli konačno na razgovor, proveli večnost u čekaonici, konačno primljeni, da bi mi dr. rekla da ja izadjem, da ona popriča s njim. Izašao je brzo, ja nezadovoljna ipak ponovo kucam, udjem s njim, i zamolim za pomoć - dobijem odgovor da je ona od njega uzela osnovne podatke, da je prezauzeta, da uskoro počinje sezona godišnjih odmora, pa da se javimo tamo negde krajem avgusta, početkom septembra, pa da vidi kad može da nas primi. Pomoć smo zatražili krajem proleća, početkom leta.

Snalazili smo se kako smo znali i umeli, stalno sam, na razne načine pokušavala da se edukujem- jedan od tih načina je i sada, što sam nezadovoljna svim što sam do sada saznala, sasvim slučajno, posle mnogih ukucanih reči, naziva ... u pretraživač, u svom očaju ukucala ključnu reč, samo "narkomanija" i izmedju ostalih čitanih stranica, pronašla Vaš forum i VAS.

Uspevali smo mi da se nosimo sa životom, i bilo je tu normalnih perioda nažeg življenja (završio je OŠ, a mnogi "njegovi drugari" nisu ni to). Završio i srednju, iako nam je po završetku prve godine, saopštio da njemu to ne treba, da hoće da radi, da neki njegovi drugari rade na pumpi, nose gajbe ... i imaju para i svoju platu. Letnji raspust je protekao u razgovorima - završio je srednju školu. Bio u vojsci, sa 18.g. položio vozački, vozio naša kola, imao devojku koja nije iz "te priče", dobijao pare za izlaske, gorivo ...

Negde posle njegove dvadesete, mislim da su počela IV radjenja (pravu istinu samo on zna).
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Nismo mu dozvoljavali da se radi. Govorili smo da s nama ne može da živi, ako to bude njegov izbor i način života, da mi imamo samo njega, da smo tu za njega u svako doba dana i noći, da ako ikada išta uradi "što nije u redu" da prvo sa nama razgovara, da bolje prijatelje i savet, u životu neće naći ...

Kada se posle 1 god. provedene u Reto centru kod Avale, vratio, nismo naivno verovali da je to to i da su svi naši problemi rešeni. Znali smo za tog čuvenog "crva", i rekli mu da nema potrebe da nas laže i ako ikad mi to ne primetimo, a u njegovoj glavi nastane frka, da nam kaže, da ne pokušava da problem rešava sam, da ćemo tog momenta ostaviti sve, bez obzira o dobu dana ili noći, posedeti s njim, prošetati s njim, ako ga je blam da prošeta s majkom, odići će s ocem do keja, kafića, otvorene bašte... popričaće, ako treba samo ćutati i šetati, vreme će odraditi svoje i frka će proći ... ako se ipak i desei da se uradi, ili uzme nešto, da nam kaže ...
Na našu veliku žalost, ovo se nikad nije desilo
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by vudd »

sranje je to veliko,stara majko.iz ovog sto pisete,vidi se zelja,patnja i vase veliko srce.
ali vas djecak to i te kako zna da koristi da bi se i dalje radio.razmaženi deran...
volio bih da mogu napisati kako ce majcinska ljubav uciniti cudo,i kako ce on vama za ljubav prestati da se drogira.to nije tako.dok god on ne zeli,nema sile da ga moze iscupati iz svega toga.
to naravno ne znaci da trebate dici ruke od njega.mnogo razgovora je potrebno,nikako potkupljivanje,sazaljenje i slicno.tesko je,ali se majcinska ljubav i emocija mora staviti u drugi plan,ako me razumijete.iz ovog kratkog pisanja,moze se primjetiti vase pozrtvovanje.ali i to da je vas sin ususkani narkoman
nazalost,mnogi ovisnici moraju pasti tako nisko da bi se nesto probudilo u njima.nesto sto bi ih cimnulo da krenu razmisljati i zeljeti drugaciji nacin zivota.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

"vudd" hvala,

zadnje moje pisanje sam završila čak i bez ".", jer nisam mogla više, jedini razlog zašto sam se ponovo -trenutno prijavila, je da ako ikad iko od vas, naleti na moju priču:

MOJA VELIKA MOLBA SVIM OVISNICIMA I SUOVISNICIMA - NIKAD NE ODUSTAJTE, rešenje i način postoji - samo ga treba naći

ZNAM I JA ZA LJUDE, KAO ŠTO SU "saša-ex", "vuk", "joesspappa"... I MNOOOOOGI DRUGI - znam i da se bez "h" i ostalih "s....a" može - pročitajte njihove ispovesti, i drugih, ONE ĆE VAM MNOGO VIŠE POMOĆI od moje priče, nijednog momenta mi nije bila namera da ikog obeshrabrim i odmognem u traženju izlaza, ja sam samo tu, jer pomoć baš tih i takvih ljudi mi treba.
Last edited by majka NS on Wed Jan 25, 2012 7:03 pm, edited 1 time in total.
Post Reply