Moj suprug ovisnik

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Vilma
Posts: 8
Joined: Mon Mar 14, 2011 1:32 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by Vilma »

Evo ja, opet....

Prvi put kad sam se javila tek sto sam bila saznala za metadon, ponovno navlacenje na heroin itd. Od tada je proslo pola godine, a meni se vec zivot smucio!!!

LAZI, LAZI, MANIPULISANJE, LAZI, PSIHICKO MALTRETIRANJE, FIZICKO MALTRETIRANJE, LAZI, OTIMANJE PARA, LAZI......! Eto, to sam dozivjela od mog muza, onog ko mi je obecao porodicu i mir! Pihhhhhhh!

Volim ga -DA, Mrzim ga - I to DA!

Sve je unistio! SVE!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
...the scars of your love remind me of us, they keep me thinking that we almost had it all... We could have had it all![img][img]
milica78
Posts: 45
Joined: Sun Jul 31, 2011 7:45 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by milica78 »

žao mi je ali tako je to.....retko ko uspe ali stvarno da se izvuče ,uglavnom im je uvek potrebna neka zamena!!! Nama koji smo normalni i sa njima smo nama je najteže.. :cry: :cry: :cry:
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by cibukarda »

svaki dan sretnem mnogo razvedenih muškaraca i žena i iako lično mislim da to nije dobro i da imam osećaj kao da nešto nije u redu uviđam da je to bolje rešenje nego da u braku i jedno i drugo ili jedno od njih trpi traume.
tako i u slučaju gde je suprug narkoman mislim ako ne postoji šansa da se promeni sredina gde živite i ako ne pristane uz obavezno lečenje da prekine svaki kontakt sa bivšim društvom i društvom koje pije i drogira se ili samo pije onda je bolje spasavati sebe i razvesti se.
najveća greška je da nastavite tu agoniju i da vam prođu godine to jest da ih izgubite.
zapamtite svi imamo samo jedan život koji je ograničen na izvestan broj godina koje su podeljene na etape kao detinjstvo mladost srednje doba i t d
pa jel treba da se u nekim kasnijim godinama pitate ZAŠTO
dobar dio odgovornosti za svoj život je na vama kao i utjecaja na kvalitet življenja.
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Nisam odavno bila, ali citam redovno. ...Nisam imala hrabrosti da pisem kako je nama i kako napredujemo. Nisam vise sa njim. Nasla sam posao i otisla. Prija mi da budem sama i sa mojom malom. Nista se nije desilo posebno, on je i dalje na blokatorima, kupuje vreme, ide kod doktorke, ali ja vise jednostavno nisam mogla. Gusila sam sebe pored njega. Smesno tek kada sam otisla, shvatila sam da neki put treba pusti, da nekad problem mora resiti on sam, jer jednostavno problem je u njemu.
Toliko je to jednostavno, a opet tako tesko odluciti.
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Odluka je bila u jedno jutro kada sam se probudila, i trebala da spremim malu za obdaniste.....Posle par trenutka sam pocela sam da se spremem za posao , ali to pakovanje i spremanje je naraslo u iseljenje. Tek tako, kao jednostavno zvuci, ali sam osecala uzasan stah, teret na grudima, sta ce biti kada on dodje sa posla. I nije bilo nista ni tada, Rekao mi je postuje moju odluku. Nasmesila sam se i krenula, shvatajuci da on mene nikad nije voleo, niti se trudio oko mene, niti bio uz mene...kao ja uz njega. I nisam ja izgubila muza i oca mog deteta jer on to i nije zasluzio da bude.
Iz dana u dan pocela sam da nalazim mir, pocela sam da se druzim. Volim da pricam sa ljudima koji nemaju pojma sta se desavalo u mom zivotu. Recicu im jednom, ali za sada prija mi da me neko ne gleda kao zrtvu, i trazi objasnjenja. Osecam da se sve menja i da je sve bolje. Polako guramo dan po dan!
Mozda cu jos poneki put doci na ovaj forum, i napisati nesto, ali molim sve devojke, zene koje su u sl. situaciji, bezi te! Nije vredno vaseg trenutka vremena da se trudite oko osoba koje vas samo lazu. Naici ce neko drugi, zaljubice te se u nekog drugog, i videcete kako to moze da bude lepa veza i laka bez cimanja! Zasluzile ste to nakon crnog i teskog vremena! Ljubim vas sve i voli malaIVa!
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Zaboravila sam da kazem da svimaod srca hvala na savetima i hvala forumu sto postoji
tam
Posts: 18
Joined: Sat Aug 08, 2009 7:44 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by tam »

blacklady wrote:Pozdrav,
Nova sam na ovom forumu i vjerojatno se nikada ne bi logirala da nisam saznala da moj suprug ima problema sa ovisnošću, točnije heroinom.
Zadnjih par godina sam sumnjala da se drogira ali me je svaki put dobro prevario imajući na sve odgovor. Jednom sam mu našla heptanone u đepu, rekao je da ih je nabavio za poznanika čija se sestra drogira i želi im pomoći, povjerovala sam mu. Čula sam i da šmrće nešto u sobi, vidjela ostatke praha, uvjerio me da zna smrviti tablete za glavu i ušmrkati ih (rekao je da mu je to mama doktorica preporučila zbog migrena) tako da mu brže počne djelovati, i to sam mu povjerovala! Gledajući unazad sebe krivim što sam mu povjerovala, unatoč crvu sumnje u mojoj glavi.
Uglavnom da sad previše ne duljim, uz obiteljsku pomoć (njegovi roditelji, brat i ja) on se počeo liječiti. U razgovoru sa jednim dečkom koji pomaže ovisnicima on je počeo koristiti tablete Reviu nakon što je test pokazao da se očistio od droge i da je negativan.
U cijeloj toj priči sam dosta jaka, nekako sam uvjerena da će sve proći u redu i da će se vratiti u normalu, želim to misliti, ne želim se samo nadati. Nemamo djecu, i želimo ih jednog dana ali me strah. Unatoč mom uvjerenju, šta ako on počne opet? :cry: Sada sam uz njega i ne želim mu okrenuti leđa, to se može desiti jedino ako on ne riješi svoju ovisnost. Cijeli život se borim sa nedaćama, imala sam ne tako lijepo djetinjstvo, jedino što sam željela je da osnujem obitelj i da budemo svi sretni, nije mi uspjelo. Nikako ne želim svojoj djeci priuštiti ono što su meni moji roditelji.
Otupjela sam skroz.....
Moj dečko je bio ovisnik. Više nije (za sada). I u međuvremenu mi je postao suprug. Ćist je od 2009.-e.
Moja tema tada otvorena (kada sam saznala da se drogira) je ova
http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=11&t=2593
Ima nade, uvijek.
tam
Posts: 18
Joined: Sat Aug 08, 2009 7:44 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by tam »

malaIva wrote:Odluka je bila u jedno jutro kada sam se probudila, i trebala da spremim malu za obdaniste.....Posle par trenutka sam pocela sam da se spremem za posao , ali to pakovanje i spremanje je naraslo u iseljenje. Tek tako, kao jednostavno zvuci, ali sam osecala uzasan stah, teret na grudima, sta ce biti kada on dodje sa posla. I nije bilo nista ni tada, Rekao mi je postuje moju odluku. Nasmesila sam se i krenula, shvatajuci da on mene nikad nije voleo, niti se trudio oko mene, niti bio uz mene...kao ja uz njega. I nisam ja izgubila muza i oca mog deteta jer on to i nije zasluzio da bude.
Iz dana u dan pocela sam da nalazim mir, pocela sam da se druzim. Volim da pricam sa ljudima koji nemaju pojma sta se desavalo u mom zivotu. Recicu im jednom, ali za sada prija mi da me neko ne gleda kao zrtvu, i trazi objasnjenja. Osecam da se sve menja i da je sve bolje. Polako guramo dan po dan!
Mozda cu jos poneki put doci na ovaj forum, i napisati nesto, ali molim sve devojke, zene koje su u sl. situaciji, bezi te! Nije vredno vaseg trenutka vremena da se trudite oko osoba koje vas samo lazu. Naici ce neko drugi, zaljubice te se u nekog drugog, i videcete kako to moze da bude lepa veza i laka bez cimanja! Zasluzile ste to nakon crnog i teskog vremena! Ljubim vas sve i voli malaIVa!
Žao mi je što je ovako završilo. Možda i najbolje za tebe.
Post Reply