Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by be a warrior »

I moje je skromno mišljenje da konzumiranje jednog piva tu i tamo nije recidiv..(pod tu i tamo podrazumijevam svakih mjesec - dva...)..ali isto tako sam svjesna da bi prekomjerno uživanje u alkoholu moglo povući priču u neželjenom smjeru..alkohol, apsolutno, mijenje stanje svijesti i to je onda opet priča slična mijenjanju svijesti i drugim supstancama..
moja je želja bila da budem "čista" u svakom pogledu, tako da to isključuje konzumiranje bilokakvih preparata koji bi tu "čistoću" mogli promijeniti..i napokon živim život kakav je i trebao biti...a ono prije mi je sve u nekakvoj sumaglici..sad kao da mi je maknuta nekakva mrena s očiju i sve doživljavam u punom sjaju i veličini..i zato si niti ne želim priuštiti nekakva pijanstva,mamurluke i onaj "dan poslije" osjećaj kad ti cijeli dan propadne jer si u banani od alkohola..(ha ha , možda su i godine već u pitanju..)
Svi znamo da je umjerenost u biti najbolji način u svemu, pa tako i u konzumiranju alkohola (osim opijata - to nikako) i ako ti baš dođe gušt da popiješ pivo,rum,jeger i sl.. popij to s guštom i neka na tome ostane..Mislim, da nakon svega tu pokazujemo pravu snagu..
vudd wrote:...ovisnicima o istom, te sam stekao nekakvo gađenje prema pijanim ljudima(nemojte me krivo shvatiti), i nikad sebi nebih dozvolio da pijem litru žestokog dnevno...
vudd wrote:ova recenica i ne bi zvucala nesto narocito, da me nije podsjetila na neka davna razmisljanja.o dopu,recimo:)
o daaa..daa..bilo nas je još koji smo prije tako razmišljali...

Pozdrav!!

p.s. Ex..
ideš na AN sastanke u Zagrebu??
može ukratko dojam??

don t worry, be happy!!
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

@ be a warrior
Ćao napisao sam prve dojmove s prvog sastanka prije par dana,ali evo ih ponovno:


VVV -ex prokleti je napisao/la:
Pozdrav svima.
I eto tako nakon godinu i 8 mjeseci čistoće odlučih se ja otići na sastanak NA u ZG u subotu.
Ljudi moji, preporod...tako dobra bića, tako dobre duše... ma sve naj,naj,naj...
A dobro je meni Vuk govorio:"idi na sastanke bit će ti lakše".
A ja sam sve nešto odgađao,kao mogu ja to sam, šta će meni neke grupe ljudi i takve fore...
Uglavnom, ja sam uspio sam, uspio sam 1 godinu i 8 mjeseci(skoro), ali nešto me puklo u glavu kad sam pričao s prijateljem koji još uvijek pomalo brije, ali redovno+ subovi, pa rekoh ajmo frende zajedno u NA. Ništa ne košta,ako ti se ne sviđa odeš...itd.
Da skratim, on nije mogao u subotu pa sam otišao sam. Sad će mnogi reć da pretjerujem,ali takav osjećaj zajedništva i ljubavi, topline nisam osjetio skoro nikad.
Sad tek shvaćam da se nisam morao boriti protiv zla sam, da sam od prvih dana bez dopa,hepa,suba mogao imati ovo što sam osjetio na sastanku.
Da li je to neka energija tog društva, da li je to ne znam šta(sad bi netko rekao Bog, ali ja sam ateista u pogledu Boga,Isusa i Takvih nekih izmišljenih pravila i propisa poput Biblije), ali ljudi moji na tim sastancima postoji stvarno neka "Viša Sila"(sad će svi navalit na to što sam napisao,jer se sve i bazira na toj nekoj "Višoj Sili").
Znam da će ovaj moj post potaknuti mnoge da mi vrete "istom mjerom", pa onda :"kako to misliš Biblija izmišljotina", ali samo pišite. Nije problem, nekad je pero jače od mača.
Uglavnom, uz sastanke na koje od jučer idem(ne propuštam ni jedan), završavam ispite za web-design, i polako se sve slaže na svoje mjesto.
Za sve vas koji niste nikad bili na sastanku NA, savjet je probajte, pa makar samo 5 minuta...
Evo, 1 sastanak i ja već mijenjam pogled na sebe, na sve oko mene, ma ne znam ni kako to opisati tu euforiju...
Uostalom, opet pišem na forumu, što nisam zadnjih jako dugo(osim povremenih:evo me,dobro sam)
Žao mi je jedino što mislim da sam izgubio negdje svog druga Vuka, ništa mi se ne javlja, a ni ja njemu, ne znam što je s njim, probat ću ga direktno na private.

Hvala vam ljudi što ste mi omogućili na ovom forumu da se izrazim, izjasnim, što ste mi dali prostora za moje ispade i gluposti(Hvala SANELA.

A sad odoh, možda negdje i nađem Vuka...
Pozdrav ljudi i hvaa vam.(i nemojte mi što zamjeriti)
Vanja


Pozz,
Vanja
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by be a warrior »

Hej Vanja..
pročitah što si napisao prije par dana..to mi je jasno. (zapravo me tvoj post i naveo da za "ozbiljno" odlučim otići tamo).Zapravo me zanima kako to izgleda kada dođeš prvi puta..da li samo slušaš..ili postoji interakcija između "novih" i "starih" ljudi tamo..zanima me kako to funkcionira..treba li se ispričati životna priča ili to slijedi tek kad bolje upoznamo...
Ispričavam se što nisam dobro formulirala pitanje već u zadnjem postu, ali bila bih ti vrlo zahvalna ako bi odvojio malo vremena da probaš dati odgovore na moja pitanjca..(možeš i u inbox)
Hvala ti unaprijed!
Lp

don t worry, be happy!!
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

@be a warrior:

evo baš se danas spremam na sastanak i razmišljam što da ti napišem...
ovako, ništa ne moraš reći, a opet ako želiš možeš se totalno ispucati i ispričati svoju priču...ono koliko si čista ili nisi, što je tvoj problem, kako se osjećaš, i obavezno svaki puta kada nešto želiš reći kažeš svoje ime i da si ovisnik,nema veze koliko puta nešto želiš reći, ali to je nekako kao pravilo...
Uostalom, postoji uvijek netko tko vodi sastanak, i taj netko će na navopridošlicu uvijek obratiti najviše pažnje, uputit će te u sve detalje sastanaka i neće ti biti "bad" kako sam ja mislio.
Čak sam isprićao svoju priču na prvom sastanku bez ijednog zamuckivanja,jer kad si tamo i kad čuješ druge ljude s istim problemima kako pričaju nemaš nikakvog srama ili da ti je neugodno (barem meni)
Čuj ne znam što još da ti kažem...osim dda dođeš, nećeš požaliti a nemaš stvarno šta izgubiti...
I na private ti pošaljem svoj Fejs ako želiš...
pozz,
Vanja


P.S. - danas je sastanak u 18:00 u Crkvi Sv.Križa u Sigetu, ako želiš,navrati.
Ne znam da li si vjernik ili nisi, ali to nije u crkvi već u prostoriji jednoj u kompleksu crkve...tek toliko da znaš. Uglavnom 5 minuta prije budeš na sjevernom ulazu i vidjet ćeš jedno 7-12 ljudi sigurno ispred, e to smo mi...
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

Pozdrav ljudi.
Eto da podijelim s vama pozitivno iskustvo koje sam danas doživio.
Naime, bio sam na sastanku NA koji me toliko duhovno ojačao, koji me toliko optimizmom napunio, da imam osjećaj da mogu sve.
Btw, točno danas mi je 20 mjeseci da sam čist od heroina i drugih opijata.
A od nedavno radim i na apsolutnoj čistoći(bez alkohola i drugih tvari koje mijenjaju svijest) i danas sam dobio dodatnu snagu da ustrajem u apsolutnoj čistoći.
Ništa,morao sam ovo s nekim podijeliti, pa sam podijelio s vama.
Hvala vam ponovno što ste bili uz mene i puno vas pozdravljam(tebe Vuče posebno jer si jedna od najpozitivnijih ljudi s kojima sam imao prilike razgovarati).
Pozdrav,
Vanja.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by Vuk »

:smt038

Kapa dole burazeru, šta reći. Grabi sve, nije ni sve u toj apsolutnoj čistoći već u onome što nam to omogućava da doživljavamo: osećanja, uspone i padove...sebe...

Hvala ti na svemu!
Moon child
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

Grabi sve, nije ni sve u toj apsolutnoj čistoći već u onome što nam to omogućava da doživljavamo: osećanja, uspone i padove...sebe..
Pozdrav Vučino, baš sam i razmišljao o toj apsolutnoj čistoći i to je ono ne što sam se nabrijao.
Gledam tamo ljude sretne, čiste, bez kapi alkohola, bez i jedne tablete...i onda sam odlučio da maknem ovaj helex što sam ga pio + još jedan antidepresiv(te su mi tablete prepisane još u osnovnoj školi, prije drogiranja zbog;citiram:"anksiozno- depresivnog poremećaja".
Samo što kad kada sam otkrio svijet raznih droga, one su mi bile lijek za to, a da ne spominjem dop. Ma kakva anksioznost, kakva depresija, pa ja sam zdrav čovjek ne trebaju mi tablete( osim gram i po dopa dnevno u venu).
I evo, bez konzultacija s psihijatricom, prestadoh s tabletama ima oko 20 dana otprilike.
Da mi je bilo teško, bogami jeste.
Da mi je sad malo lakše, i to jest.
Da sam malo zbunjen ovim osjećajem ne imanja apsolutno ničega u sebi, i to jest.
Da me muči strašna nesanica, i to jest.
Ali u ponedjeljak odmah idem svojoj teti doci da dam urin, pa ću usput porazgovarati s njom na tu temu.
U biti mi treba samo nešto da zaspim i da odspavam u komadu 8 sati, nešto što ne mijenja svijest.
Jer ovo sada je strašno. Počne mi se spavati oko 10 navečer, i onda uz televiziju na sjedečki odkljucam jedno sat vremena i onda ko da me neko u guzicu iglom upiknuo,ja sam budan,i mogu leć u krevet i vrtit se i bezveze trudit da zaspim.E onda negdje oko 8 ujutro mi se kao prispava,legnem odrijemam pola sata i onda i najmanji šum me budi i tako do navečer opet...kao da me stalno nešto :smt021
Pozdravljam te i veselim se sastanku sutra u 13:00(postali su mi ono "ko" da idem na neke treninge sportske, da se ispucam i te šeme.
Još jednom pozdravljam sve na forumu, sve u NA u regiji, i pozivam ponovno [@be a warrior] da pođe sa mnom.
Hvala vam svima...
Vanja.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by be a warrior »

Hej Ex!!
hvala na pozivu, svakako mu se mislim odazvati..i imala sam velilu volju i namjeru da to bude ovaj tjedan, no posao mi to nije dopustio...vidjevši raspored neki dan, zamolila sam kolege da se mijenjamo za smjene...no odgovor je glasio : NIJE Ti OVO ŽELJOFON!!! ...WTF?? ne mogu vjerovati..ja tim gnjidama uskaćem kad god treba, a oni se ne žele mijenjati za jedan jedini dan...nevjerojatno..sad čekam novi raspored i držim fige..možda se poklopi koji dan...
A ti i ja se čujemo na Face-u...pa se dogovorimo za onu kavu..cugu...bilošto....
Pozz!!

don t worry, be happy!!
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

I opet nisam uspio stići na sastanak..e jebiga. A uvijek postoji utorak...
Pozdrav,
Vanja
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by be a warrior »

Vanja..hvala ti ..pozz

don t worry, be happy!!
Post Reply