KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Pitanja, informacije, iskustva...

Moderator: sanela

IWantToLiveClean
Posts: 12
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:23 pm

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveClean »

Evo me opet...dugo me nije bilo..nisam imala pristup netu.
Zivot mi se totalno promenio, odselila sam na selo i bilo je mnogo posla oko preseljenja, bas sam se fino umorila.
Ali sad smo vec skoro 2 meseca na selu i savrseno mi odgovara.
Za sada sam zadovoljna svojim zivotom i kako se stvari odvijaju;
Htela sam samo svoje zadovoljstvo s vama da podelim.
Pozdrav svima!!!! :rock:
ljubo986
Posts: 4
Joined: Wed Nov 16, 2011 9:58 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by ljubo986 »

Znaci napredak postoji .... bas mi je drago zbog tebe...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by sunrise »

al pisete puno.................fucking 2 much
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Ufff bas sam se namucila dok sam usla na forum...sve sam zaboravila i pass i koji mail sam ostavila jer ih imam previse tako da sam napravila novi nalog, nije bas nesto kreativan u odnosu na prvi :-D
ljubo986 hvala ti...
Stalno se neke promene desavaju u zivotu, hvala Bogu sve ih dobro podnosim bez obzira dal su dobre ili nisu...
Sad sam bas daleko od svojih roditelja, tako da ono malo sto se vidimo iskoristimo maksimalno u veselju, bez alkohola :drinkers:
Neznam sta da pisem, sad kad sam daleko imam osjecaj kao da to nisam prozivjela...Ako nekog nesto konkretno interesuje, slobodno neka pita...mozda bi mi tako bilo lakse pisat...ovako nemam inspiracuje...previse toga se desilo u mom zivotu, a premalo je pravih reci koje bi opisale...
Veliki pozdrav svima PDT_Love_06
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by ivica »

Šta si se skinila, sad si klin, ha?
ignorance is bliss!
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Ivice, kome je namenjeno pitanje?
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by ivica »

IWantToLiveClean wrote:Evo mene napokon. Svratim ponekad samo procitati ima li sta novog. Opterecena sam nekim stvarima potrebnim za bolji zivot i stalno sam mislima u tome, a dane si i ispunjavam kucanskim poslovima.prava domacica :smt117
Nego nesto drugi mi je jucer palo na pamet. Isla sam iz trgovine kuci i prolazim kroz mali park medju soliterima u kojem sam i inace vidjala beskucnike, ali jucer sam se bas zabuljila. Sede tri starija muskarca i jedna starija zena. Pijani vidno, smrde i svako drzi svoju bocu u ruci. Vidim i drugi koji prolaze (blizu je pijaca pa ujutro bude bas mnogo ljudi) ili okrecu glavu ili iskazuju zgrazanje. Ja se nisam ni zgrozila. meni je nekako bilo zao. Prolazile su mi kroz glavu misli o tome kako su oni sami sebe doveli do te situacije, imaju li obitelj, sta obitelj misli o njima i sl.
Pa mi je palo na pamet nesto drugo. Posto alkoholizam postoji i caruje u svim slojevima drusta neovisno o moci, novcu, slavi, boji koze, veri i sl. kako to da kad se neki normalan radnik, direktor, obiteljski covek ili bilo ko drugi koji zivi po nekim zivotnim standardima, cesto opija drugi to smatraju prohvatljivim a kad vide tako nekog na ulici, to je neprihvatljivo? Na druge ljude mislim na komsije, prijatelje i osobe iz svakodnevnog zivota.
Po meni je to isto, kako kaze Balasevic: Princip je isti, sve su ostalo nijanse!!
U drustvu bi trebala vladati nulta tolerancija za neke stvari ako se misli napredovati.
Sta vi mislite o tome?
p.s.-znam da je sve nekako napisano zbrda zdola ali ovo je najbolje sto sam mogla da izrazim svoje misli.
Eee da svi misle kao ti svijet bi bio kudikamo lijepši. Tu se radi o statusu, takvo smo društvo, klasificirano, podijeljeno, strogo određeno u kolonama svatko u svoju vrstu i u svakoj vrsti su stroga pravila za suprotnu "vrstu" ljudi. Ja nisam alkoholičar, bivši sam narkoman i ima jedna stvar u koju mogu posvjedočit (i ruku stavit na bibliju, a drugu u vatru :-D ) da je nepromijenjiva. Tip sa kojim ja radim o meni nemože ništa mislit drugo nego ono što mu je rečeno da misli o "tipovima poput mene" jer nikad nije bio đanki niti slično.Sva pitanja koja mi postavlja su iz štiva koje se tu i tamo plasira na predavanjima koja vrše svakojake "antidroga" udruge. Primjerice jesam li rasprodao sve u kući, imam li hepatitis, kolike "doze" sam koristio dnevno, ajme jada! Rekli su mu tako o "nama" rekli su mu da postoje "oni" i da su svuda oko nas, pogotovo u mraku :snakeman: ali! i njima treba i može im se pomoć samo...treba dovršit projekt,i projekt i projekt humanitarni dakako...
Kako objasnit onu vibraciju koju osjetiš koja ti govori da te netko ne smatra sposobnim i odgovornim za posao koji radiš a isti posao kao i on, isti u dlaku, isti, samo što ga on radi eto duže vremena. Tu je jedan korijen nastanka predrasuda. Nulta tolerancija ... Ja znam samo jedno ja tu nemogu ništa mijenjat. Meni je dovljno da sam promijenio neke vlastite stavove i navike prije svega. Stavove koji i nisu baš previše odmakli od onih kada sam bio ovisan o državnoj drogi heptanonu...samo mi je sve bistrije.
Ovi beskućnici i cugeri koje ljudi gledaju podozrivo i licemjerno su u jednoj koloni tj skupini ljudi samo iz jednog razloga a to je zato što nitijedan od njih nema krov nad glavom ili ima ali je pećina naspram toga hram. Svaki od njih ima svoju priču. Evo jedan je iz bosne i nemože se vratit doma jer je dužan pare a zadužio se jer ... ima svoje razloge ,pa je jedna ženska bivša službenica u državnom sektoru, ranjavana nosi tumor pa nema za što živit, pa tip koji ima majku u švicarskoj a sa starim se posvađao i uz to sve - sklon je alkoholu i je.. mu se za sve a mlad i kreativan, zatim stariji čovijek koji se rastao od žene jer ga je ova odje... jer je davao love šakom i kapom jer je imao jer se tada moglo a sad mu nitko ne vraća i njemu je alkohol i utjeha i amnezija tko se voli sjećat bisera koje je izgubio..
raspisao sam se, nepotrebno,previše.
p.s. i ja pišem zbrda zdola ali to je večinom zbog toga što sam prihvatio ludilo na koje nakon svega imam potpuno pravo :P
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by ivica »

IWantToLiveCleanNo2 wrote:Ivice, kome je namenjeno pitanje?
tebi gospeti.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by ivica »

Buca wrote: zato meni nije zao ljudi u situaciji koju si ti opisala. to je njihov izbor.
" Najjači mogu pobijediti jedino iskorijenivši slabe.Uvijek sam poštivao taj zakon prirode ,ne dopustivši si da ikad osjetim suosjećanje. " - Adolf hitler :-D (mala šala) Nema ti šta bit žao, ali izbor .. to su ljudi koji nemaju izbora. Vjeruj mi da je tako. Jer kad mu kažeš izbor,trgni se ili nešto slično on sebe vidi kod : socijalne radnice koja će ga ping-pongat od vrata do vrata pa u domu, pa papirologija, pa socijalna pomoć koja je smiješno mala, pa pritvor zbog skitnje, pa opet socijalna radnica i njen pms... a ne ne oni nemaju izbora jer nemaju pravo na izbor.

P.S. : Ali zato imaju pravo glasa ako će glasat za hdz naprijmer.
ignorance is bliss!
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: KAKO VODITI NORMALAN ZIVOT

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Stvarno steta da smo,pored svih drustvenih i tehnoloskih dostignuca, jos uvijek podeljeni u ladice.
Alkoholicara je mnogo, ima i onih koji neznaju da su alkoholicari. Ma samo malo promjene u drustvu i ponasanju dovele bi do poboljsanja, Npr. umesto boce vina da se pocne kao poklon na vecere, rodjendane ili razna slavlja donese nesto drugo, da si ljudi na raznim domjencima nazdravljaju s sokovima a ne vinom...i slicne sitnice.
I ove zabrane prodaje alkoholnih pica mladjima od 18 mogu se okaciti macku o rep dok god male poduzetnike, obrtnike vodi ideja o zaradi sigurno nece odbijati necije pare. A djeca sve mladja i mladja kusaju cari alkohola. Vecina njih zaboravi na cinjenicu da se alkoholicar ne radja, nego se postaje. Realno,drustvo je sve gore i gore, moralne vrijednosti skoro pa ne postoje.
Generalno, koliko god prezirem alkoholicare bude mi zao kad vidim te beskucnike. Oni su mozda roditelji nekog mog vrsnjaka. Kad vidim njih, budem sretna sto se moj otac svako vece vracao kuci, sto ga nisam skupljala po cesti. Ali realno, kako si rekao, to sto je moj otac imao gdje da se vrati tj. krov nad glavom je jedina stvar koja ga razlikuje od tih beskucnika. Dno je dno, bilo ono zapakovano u najlepsi celofan ili ogoljeno.
Mnogo mi se spava, neznam dal sam poslala kakvu poruku :-|
Laku noc svima! Zelim vam trijezan dan!
Post Reply