Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
milica78
Posts: 45
Joined: Sun Jul 31, 2011 7:45 pm

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by milica78 »

Joj užas tako poznata priča .....mada koja nije sve su slične , lično u tom paklu sam bila, samo posmatrač nikad učesnik!!! moj muž je bio od tih razmaženih narkomana koji na izgled imaju normalan život kao porodica šatro mama, tata ,žena, deca sve po redu....uredno nahranjen čist i neshvaćen :? :!: Možda je bolje kad dotakneš dno pre se otezniš , ne znam znam samo da možda ako ništa od ovih saveta ne prihvatiš ,komuna , sastanci, a ti onda čim izađeš sa vrata idi na blokator u bg. od godinu dana košta 2000 eura i traje trinaest meseci pa kad spojiš sa onih 6 ...eto ti neko vreme da razmisliš šta ćeš sa svojim životom i da stvarno potražiš pomoć jer sam je jako teško se lečiti, to je već dokazano jer manje više svi pokleknu kad tad :( Zaista želim ti sreću ko i svima vama....nažalost oko mene toliko narkomana i nijedan se nije izlečio samo odlaze polako jedan po jedan a mi što ostajemo :cry: ........trgni se bori se teško je ali čuješ od ovih ljudi IZVODLJIVO!!!!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Da, moguche je! Ali nije dovoljna samo jaka zelja i volja, treba stvarno lupit u dno ili na pochenku prije nego shto postane ovisnost, probat rjeshit to nekom prevencijom...Sjecham se da sam se pokushavo skidat i nisam zelio bit ovisan, ali mozak je josh bio gladan droge i nije mogo prihvatit da nesmijem nikad vishe uzet...Treba vremena neki nazalost nikad ne dochekaju to vrjeme neki umiru, neki su osudjeni do kraja zivota uzimat ljekove, a neki uspiju...Chudno ali neznam nikog ko je chist(bez ikakvih ljekova) vishe od 3god., a da prije tog nije prosho komunu, znachi neku promjenu(odbacio sve staro i iznova pocheo zivjet)...Ja sam sad bez heroina skoro pola god., uzimam normabel, ali ja sam se pocheo drogirat iz drugih razloga, sa 2god. sam prebolio pneumokokni(meningokokni)meningitis, koji se navodno na cjelom balkanu javlja jednom u 3-4god. i shanse da prezivim su bile 1%, ali ako sluchajno prezivim da che bit posljedica, shto je nakraju ovisnost i shto sam puno nemirniji postao i strahovi, budjenja u nochi i uzasni strahovi da che se neshto dogodit ma da znam da nemoze bit nishta, neshto neopisivo(primjer:. neko stavi bombu na stol do tebe i ona odbrojava do eksplozije 3sek, i na 1sek. nemozesh pobjech cjelo tjelo se trese, trchish okolo sve je usporeno, a zvukovi ubrzani..., uzas jednostavno uzas), i tako su ustanovili nukturnu epilepsiju...Dok se sjecham od 5.god. zivota pa u 16.-17.god kad se to pochelo i po danu dogadjat..Dok sam trazio pomoch prvo pitanje je bilo jer uzimam kakvu drogu??Mislim pa nisam se pocheo od djetinstva drogirat, uglavnom nasho sam ljek, a to je bio heroin...(jer dr. su rekli to je tako i gotovo)...Vishe nisu bili ti napadi strahova niti sam izgledo uplasheno, ali je doshla ovisnost, pa sad treba to ljechit(uglavnom smanjili su se ti strahovi i sve manje dogadali), pa mi dali heptanon koji me skroz iskljuchio, i sto puta sam ga prestajo uzimat pa opet, pa subutex pa hep., pa komuna, pa van pa opet komuna pa van, stalno chist u nekoj panici sve bi nabrzinu...Ali ustvari meni je falila ona sigurnost koju mi je davao heroin...Uglavnom shvatio(poshto vishe skoro pa ni nemam tih epi. napada) sam da dok se drogiram da nakon nekog vremena sam samo nesretan s povremenim trenucima sreche(obichno dok nebi uzeo heroin 1ili2dana pa onda se puknuo), a dok sam chist u mom sluchaju vishe od 6mj. sam sretan, zdraviji pogodniji za okolinu i prirodu i sa samo povremenim trenucima nesreche... Sad treba izabrat, ali za to treba vremena...Ja se vracham u komunu nadam se do kraja ove god. bar na 6mj. to mi je za pochetak cilj, jer ovo je muchenje svako malo pomislim na heroin, jer nisam navike promjenio, pa onda il uzmem blokator ili se puknem ili se muchim cjeli dan s tom potrebom..Tako da sve shto trebam jest sve izgradit ispochetka, a tako sigurno i svi drugi!!
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Gile wrote:Takva stanja su uobicajena pojava. treba ti antidepresiv, barem par meseci da ga pijes, ali ni to ti nece pomoci mnogo, jer je najbitnije da se okupiras necime i da ubijas vreme i pustis da telo vremenom radi svoje.
nadji neki posao podhitno, zanimaciju, obaveze, da prebrodis te trenutke i da ti odagnjaju misli.
drz se i ne daj.
ostaj mi pametno, zdravo i dobro i ne zaboravi, ako opet krenes putem nema ti povratka, zbog nasih godina bre!


Au,Gile,pa ja tek sada videh ovo"ako nastavim,nema mi povratka,zbog nasih godina,bre"!
Stvarno nikako ne mislim da je ovo napisano bilo iz kakvih "pobuda",osim najboljih,ali druze moj-ispisnice,pa gde Ti takva formulacija pade na pamet!?? U,ovom mm trenutno-dnevnom stanju moglo bi i da zacne,akli nije tako,tako li je!????/

Pozdrav Gile

p.s. kao i svakome ko se javi,bez obzra na kontext,a i kako ja ro shvatim!
P.P.S.samo se javljajte,stvarno mi znaci pogotovo u ovaj dan,da ga ne pominjem ,prelomni...........hvala drugari,(bez ta-ta-ta-ri-ra)!

M.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by saša-ex »

Malic, ako treba veza, samo javi, ulazis bez problema :)
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

ok sale,hvala druze!
M.

p.s. inace pratim tvoj rad. Neka se samo zajebavaju glupani. Svako zeli da vrati bar malo koliko mu je dato,kao tebi.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by saša-ex »

Vidi, pratim i ja tvoj rad ;)
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Dobar jutar,ili Tebi dobar dan Sale!
Mozda sam se pogresno izrazio,nije da pratim tvoj rad,to bi vec bilo u domenu nekog kriticarenje,(valjda mi je to palo kao pezorativ od kritike),a ja sam daleko od toga.
Ali,sam naisao nekoliko puta u novinama na informacije o "izlasku",kao i na facebok-u,ali je ono pravo bilo kod baka Ruske. Dopala mi se emisija,cak sam gledao i reprizu. Vazno je da se i vas nacin rada-pomoci cuje,pa makar i na Jadodinskoj palmi. Tamo je mozda i namenski,jer je tamo ludilo totalno! Bar ,bilo,ali ako u B.Palanci i Grdelici vlada epidemija,skoro pamdemija narkomanije verovatno se skupilo i moguce i korisno!
Svako dobro!
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

"U meni je bila borba...nisam se imala za sta uhvatiti, a znala sam...da to sto mi je mozda sad ljigav heron, nece biti uvijek jos samo koji put da se puknem. Pojesce me....
Znala sam da dolazi moment kad ja treba odabrati kojim putem cu ici. Vrlo dobro sam znala sebe da ako se opet navucem onakao kako sam bila..da vise necu imati snage da sve prolazim ispocetka. Nisam si htjela lagati i zavavati se da bih mogla zivjeti ''normalno'' tek tako, a i svatila sam da je narkomanu potreban duhovna pomoc, jer koliko god da sam ja bila zilava, sa nekim stvarima unutar sebe nisam se mogla izboriti jer to je duhovana borba. Nijedan neuropsihijatar tu ne moze pomoci..."




PISASE SELMA,citat iz jednog njenog dela ispovesti.......nemam sta da dodam,kontate ljudi valjda gde sam i kako sam,kada ovo citiram..........sam u ovom kriznom stanju ne bih mogao da ovako prosto a tacno smislim napisati,tacnije ne smislim,vec se skupim sa mozgom...............M.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by vudd »

ne daj se maliče....izdrži,te prebrodi

poslije kiše uvijek bude mokro...tako nekako

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pJOuOkEWE5w[/youtube]
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by zeleni »

eee, tako je govorila selma, sve ti pogodila :D

mudro zbori coek, posle kise uvek bude mokro, pa moz da te uvati na bubrege :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply