HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by zevs »

U Srbiji postoji manastir Kovilj nedaleko od Novog Sada, centar za rehabilitaciju zavisnika mislim da se zove jos i Zemlja zivih. Zaboravite na manastir Crne reka i na one siledzije sto tuku zavisnike lopatom kao terapiju mislim da su oni ukinuti. Manastir Kovilj je prava stvar, bude se tamo otprilike dve godine ali naravno niko vas ne zadrzava.. Oni ne naplacuju, tamo se zivi i radi jedno odredjeno vreme, malo poljoprivrede, uzgajaliste konja ponija, proizvodnja tako nekih stvari, rakije, vina itd. Imas neka svoja zaduzenja, malo oko konja, magaraca uopste zivotinja, poljoprivrede i tako. Uglavnom radis u skladu sa svojim mogucnostima i ono sto je najvaznije radis sebi na korist i nista na silu. Sve to ide sa svakodnevnim molitvama i sluzbama.. Manastir je mocan stvarno, njihovo vizantijsko pevanje mozete i cuti na netu poznati su sirom sveta. To su ljudi koji pruzaju ljubav na prvom mestu i jedno razumevanje koje necete bas sresti cesto u zivotu. Da biste otisli tamo potrebno je da se prethodno fizicki ocistite,skinete pa onda. Imaju i lekara, jednom recju sve funkcionise vama na korist. Episkop Porfirije iguman manastira je stvarno jedna velicina od coveka, kazu zastupnik urbane srbije pred nebesima, covek koji je u kontaktu sa raznim poznatim licnostima rokenrol scene i ostalih, mnogi poznati daju svoju finansijsku pomoc manastiru da bi sve to lakse funkcionisalo. Muskarci i zene su u zasebnim prostorijama posto je manastir muski, a tako i prilici manastiru. E odatle mozete izaci kao nov covek. Ne samo zdraviji i izleceni od droge, vec bolji i pre pocetka droge. Izaci kao covek spreman za potpuno nov zivot sa mnogo vise vedrine i volje za zivotom. Tamo je dosta ljudi pa je nekad i tesko da vas prime zbog mesta, ali nadje se.. Ja bih licno voleo da povedem sa sobom neku devojku, mladu zenu pa da odatle izadjem spreman za porodicu, naravno zenu sa isim problemima. A i imao bih vise motivacije.. Ko zna mozda i uspem.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by sanela »

zevs wrote:. Ja bih licno voleo da povedem sa sobom neku devojku, mladu zenu pa da odatle izadjem spreman za porodicu, naravno zenu sa isim problemima. A i imao bih vise motivacije.. Ko zna mozda i uspem.
Ja sam na ovom forumu znala svašta pročitati, ali ovo što si ti napisao je zaista VRH!
Pa bolan ne bio, ne ideš na ljetovanje. Ne ideš u hipi zajednicu. Ideš u komunu. Ideš za sebe i radi promjene sebe, a ne da bi imao probni period života sa ženom.
Ne mogu da vjerujem....
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by zevs »

Zasto da ne? Ima li boljeg mesta da sa nekim ko ima isti problem kao ti promenis zivot i izgradis cistu vezu, pogotovo na tom duhovnom nivou.
Tamo nebi ni mogli biti zajedno stalno u intimnom odnosu jer postoje ogranicenja ali bi zato bili podrska jedno drugom, lakse bi oboje izdrzali taj period. Bili bi zajedno na liturgijama, imali bi savete mudrih ljudi.
I na kraju krajeva manastir je blagosloveno mesto.
Zar da mi dve godine prodju kao da sam iskusenik?
Kome da se obradujem ujutru kad ustanem, sebi i svom oporavku?
Ne zivim ja samo zbog sebe..
Ali dobro svako ima pravo na svoje misljenje i slobodu izbora.
Svaka ptica svome jatu leti, ko ce bolje da me razume od osobe koja se bori sa istim problemom.
Da nadjem neku koja je bila strejt ceo zivot pa da me sutne na prvoj krivini, na prvu svoju slabost da me proglasi za narkomana ili da ceo zivot krijem..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by sanela »

Ako ideš da se liječiš imaš ljude koji su tu da ti pomognu, ljude koji će razgovarati s tobom. Nije to ljetovanje, to je liječenje. To je kao da čovjek koji ima bilo koju drugu bolest - npr. shizofreniju, karcinom, dijabetes, svejedno kaže: okej, idem da se liječim, ali ako bi sa mnom u bolnicu išla žena koja ima isti problem. Ona će da me razumije.

To nije izlet, to nije odmor, to je liječenje na koje ideš za sebe, sam sa sobom i zbog sebe.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by EX-Heroin »

Ja nikada ne bih otišao u crkvu da se lečim od heroina ili bilo koje druge droge. Otišao bih eventualno pošto sam intelektualno radoznao, da vidim kako to izgleda, da pokušam da dozživim atmosferu. Inače Višoj sili, bogu mora da su sve religije za njihovim zastarelim tumačenjima i prepravljanjima raznim biblije, korana, talmuda..itd smešne. bog je u svakom čoveku ili viša sila, princip postojanja, zakonitosti delovanja raznih sila na čoveka i sva bića sve jt o bog ili viša sila. Ići u manastir sa nekim da bi se duhovno podrćžavali je po meni apsurd. Bez obzira što ja ne bih popoviam ikaludjerima poverio da se lečim od droge. Nisu oni lekari. Da postaneš verujuć moraš imati predispozicije. Ko ti brani i da ovde u ovom profanom svetu postaneš verujuć. jel ti problem da se razlikuješ? da li se bojiš podsmeha? Ako je to ni manastir ti neće pomoći šta ćeš kad izadješ? Drugo i ne manje bitno zamisli posle dve godine recimo ti i ta žena izadjete, dodjete kući izgradili ste prijateljsku duhovnu vezu i sada treba konačno da probate i seks. Skinete se i ispostavi se da se ne uklapate ili čisto nema hemije ili jednostavno ti ne možeš da izdržiš koliko njoj treba ili ona ne može tebe da isprati i tvoje potrebe. A veza se zasniva isto toliko na seksu koliko i na drugim stvarima pa i više. Jer da nije tako mogli bi i prijatelji muškarci da žive zajedno koji čak i bolje razumeju jedan drugoga ali ne može to, jer je seks vezivno tkivo uz prijateljstvo. Tako da može se desiti da posle dve godine razočarano konstatujete da ste eto prijatelji ali nažalost seks ne funkcioniše. A ovo nije prošli vek i onaj pre toga naročito gde se žena ne pita ništa pa ima da trpi i ako je muž RZ BRZOTRZ i dok se ona nije ni zagrejala on već završio svoju kratku priču..nee..danas žene žive slobodno svuda se priča o seksualnim slobodama o pravu žene da bude zadovoljena i to sa pnim pravom. Dosta su vala trpele vekovima razne žene i bile kamenovane u nekim kulturama ako se usude da potraže bolji seks. A život je jedan ovaj za koji znamo. Ako neko misli da će u raj ili pakao ja u to ne verujem naša energija kada umremo se sjedinjuje sa energijom ostalom koja kruži i samo menja oblike i pitanje je da li je uopšđšte svesna sebe.
Zato razmisli dobro. Možeš ti da probaš i ovako da se skineš sa droge, pa da zatim probaš neko vreme da iskušaš sebe kako bi bilo da ustaješ svako jutro u 5,6 najkasnije da obavljaš poslove ..kreni od pranja veša i sudova to je lakše nego konjska i magareća balega :D pa ako to ne možeš kući džaba ćeš ti druškane i u manastir bićš brži odande nego tamo. Poslušaj ti ovu "matoru budalu od skoro 40 godina" pa porazmislil. A ovo što ti je moderator rekao i to uzmi u obzir. Ti zaist akao da si krenuo ili ćeš krenuti na letovanje iz bajke. Ja se bojim da će te realnost tako spičiti u njušku da ćeš kad se probudiš iz nokauta, pokupiti stvari pa možda i ostaviti u žurbi i vikanju kao Duško dugoušku kada visi o pačetu meseca :D :D :D IZBAVITE ME ODAVDEEEEEEE.... :rock: :D
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by Fela Kuti »

zevs wrote:Zar da mi dve godine prodju kao da sam iskusenik?
Kome da se obradujem ujutru kad ustanem, sebi i svom oporavku?
Šališ se? Ili možda ne?
Naravno da bi te dve i po godine proveo kao iskušenik. Kakva devojka te spopala?
"Zemlja živih" u okviru manastira Kovilj ima četiri kuće, tri muške i jednu žensku.
Medjusobno nisu baš blizu (muške su u Vilovu, Brajkovcu i na Čeneju a ženska je u manastiru Uspenja Bogorodice 4 km. od Bačkog Petrovog Sela).
Tako da ...
Trenutno se čeka poprilično dugo na ulazak. Potrebno je barem šest meseci aktivne saradnje koja podrazumeva dolazak u centar koji se nalazi u okviru manastira i obavljanje razgovora sa psiholiogom i monasima, redovno, bez izostanaka, svake druge subote.
Tek nakon toga se razgovara o ulasku i to naravno isključivo ako si čist od svega.
Itd..
Devojka kažeš? :lol:
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by EX-Heroin »

Razmisli ti druže jako dobro. Zašto se ne bi obradovao "samo" sebi i svom oporavku. Ti mi deluješ kao emotivno zavisna osoba pored narkomanije. Izvini ali tako mi se čini kao da ne vrednuješ sebe ako nemaš nekoga pored sebe, da ti "potvrdi" tvoju vrednost i da te podržava. Kao da se plašiš da budeš sam sa sobom i u kontaktu sa svojim emocijama. Pitaj psihologa objasniće ti šta je to biti u kontaktu sa emocijama. Ako hoćeš da pobegnešu vezu od narkomanije to je greška iz iskustva ti kažem imam ga mnogooo, čak i previše..
R a z m i s l i...
a devojka ...hm..ma pusti to bre.. :D
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by teodora4 »

izvini ali..... crkoh od smeha!!!! jel ti to ozbiljno????hahhahahaa izvini ako si ozbiljan ali ne valja ti to....covece, on trazi nju ona trazi njega rubrika....kako si ti to zamislio??
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by zevs »

Ljudi prvo potpali ste pod uticaj SANELE administratora koja mi je prva odgovorila sa podsmehom to sto sam napisao, iz nekog jeftinog razloga, drugo Porfirija licno poznajem i Jeliseja i jos nekoliko monaha iz kovilja i drugih manastira. Trece to tamo vise nije lecenje vec duhovni oporavak, dalje u manastir odlaze i jedni i drugi. Ja neznam koliko ste upuceni u sve ovo oko manastira osim geografski, gde je i koliko ima objekata. Tamo vec ima parova koji su otisli zajedno.Ja stvarno postujem vas svih vera ali ja sam pravoslavac i kod nas zena nije zabranjena u manastirima izuzev svete gore. Mozda bi administratorica vise volela da sam otvorio temu o dzamiji ali me to mesto uopste ne interesuje...Poruke tipa ha ha gde slovima opisujete smeh su meni stvarno nesto cega sam se jezio uvek. Mi mozemo da razmenjujemo misljenje,ali sada da ostavimo manastir na miru iz postovanja.Kako cu ja u njega da odem dali sam , dali sa devojkom dali sa dve devojke ili nekim trecim licno je moja stvar. Posto je ovde tema narkomanija ostanimo na tome, iz nekog razloga vas par se uhvatilo samo za tu jednu recenicu, vezano za devojku i manastir. Vi idite sami, nemorate meni da se smejete, idite u dzamiju. na kraju krajeva imate i te katolicke samostane pa idite tamo u celibat..Ja bi zamolio ono bar par srba tu ako ih ima da me bar oni postede, braco srbi ima da povedem i ribu samnom da mi ne bude dosadno, bar vikendom... kome se ne svidja neka me pljuje a moze i administrator da me ukine zabole me.
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by zevs »

teodora4 wrote:izvini ali..... crkoh od smeha!!!! jel ti to ozbiljno????hahhahahaa izvini ako si ozbiljan ali ne valja ti to....covece, on trazi nju ona trazi njega rubrika....kako si ti to zamislio??
POGLEDAJTE OVO MOLIM VAS..ZENA ILI DEVOJKA KAO PUCA OD SMEHA. SAD SE ONA KAO SMEJE I TO JE NAPISANO SA JEDNIM DUGACKIM HAHHAHAHAA...I SA PO 4. UPITNIKA I UZVICNIKA NA KRAJU RECENICA.
I SVAKI NORMALAN COVEK SAD OVO STO JE NAPISANO PRETVARA U MOZGU KAO GLAS,STO JE NORMALNO KAD CITAS NESTO.. OVDE CUJES NEKOG DEMONA! JA NEZNAM EVO VI DRUGI PROCENITE SAMI... NO COMMENT
Locked