Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

.............udaljio sam se od onoga sto sam zeleo da napisem,ali sam i ovo morao. Nema u ovom ludilu vise nicega osim teskog trcanja za sebe i samo za sebe.
To sam poslednji put jasno,nisam bio navuce,ili vam zbrkan kao sada iako sam i sada po "pravilima" u nekoj kao krizi,video u jednom nacinu oporavka !
Prvo sam se odusevio,pa poklekao,ali nista strasno,onda sam mislio da ce tolika ljubav i zajednistvo da se iskaze kroz "brigu " kada sam pao u duhovno-psihickom momentu. Nista se nije dogodilo. Tada sam bio kivan na sve moje prijatelje koji su po mom tadasnjem misljenju trebali da se polome oko mene,da se jave,samo sto nisam zahtevao da mi dodju u krevet i izvuku me i posvete samo meni paznju!
Naravno,nisam bio u pravu. Ali,tako je sve to do tada lepo funkcionisalo. A,ja sam isuvise dugo u ovim govnima da bi to tek tako lagano islo. Isto mu dodje kao i kada je neko mlad ,na oba koleseka,male su mu sanse da se brzo i ozbiljno mane heroina i ostalih sranja ke su vezana za taj nacin zivota.
Taj vid oporavka-leecenja,je ipak svi smo mi tu zajedno ali svako grabi i jebe da se ne vrati u kosmar iz koga je jedva pobegao.
Pa,zamislite da sada ja ovde imam iza sebe 3-4 godine apsolutne apstinencije od svega,i danas vam pisem kako se poslednjih mesec dana ubijam od heroina.
Vecina bi reklo,pa da li je ovaj normalan,koji mu to treba....
.....naravno,onaj ko je cist i napreduje u svom oporavku bar nekih dve-tri godine bi to razumeo! Drugim ocima se gleda na to sve.........
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by sanela »

Pozdrav Malic i dobrodošao.
Ti nama svašta nešto napisa, ali ništa ne reče.
Dragi moj, imaš dovoljno godina da se ozbiljno posvetiš liječenju. Kakve tablete, kakvo skidanje kod kuće. To ti ni ranije nije pomagalo, zašto bi sada?

O kakvoj ti kolektivnoj svijesti govoriš? Ti, kao možeš utjecati na kolektivnu svijest? Daj, ba, pusti šuplju priču, pusti mir u svijetu, posveti se sebi i svom oporavku.

Ovo je forum o narkomaniji, pa bih te zamolila da priču i primjere Srebrenice ostaviš za neko drugo mjesto.

Pozdrav
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Ok.Hvala Sanela,tako bese! Nisam pominjao to sto si navela ni u jednom kontekstu i necu ga ponavljati sigurno vise. Ne,zbog tvoje sugestije niti ne znam cega,vec zato sto je i meni muka tih ne ljudi! Probao sam da napisem to u kontekstu kolektivne svesti vezano za narkomaniju kao bolest i ne shvatanje iste,u nasoj bivsoj i sadasnjim zemljamama,ali kao sto i sama pomenu,mnogo napisao a skoro nista rekao!
Kolektivna svest,aut.

vazi se !
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Zasto sam ponovo u skidanju u home made varijanti?
Pa,jednostavno nema nacina na koji se nacin nisam lecio. Bolnice,ludnice,specijalizovanim ZZBZ-ovima, komuna,privatno,u jednom gradu,u drugom gradu,u drugim zemljama..................
Tako da mi je ovo od svih iskustava,kucna varijanta najbolja,ali samo za FIZICKI DEO naravno.

Tu sam foru do sada popusio ne brojeno puta,post skidanje i nikakvo dalje ozbiljno lecenje i menjanje obrazaca zavisnickog ponasanja,zivotnih navika,jednom recju nikako da uhvatim neki ritam. Prekidala su me razna putovanja,(nije izgovor nikakav,imao sam izbor),neke ruzne stvari,posesivnost roditelja,vracanja iz belog sveta,turbulencije u meni ,narkomanu samom,kome sam davao gas da me opseni u razvoju kao normalnog coveka.
Naravno,ovog trena,jos uvek ne razmisljam o tome kako bi u kuda se uputio na dalje lecenje,povratak tj.gradjenje sebe,napredovanje i sve sto to prati! Prosto,stoti put idem u prvi osnovne. Gradivo odlicno znam,ali kada treba da se sprovede u delo,do prvog tromesecja nekako mi cak i lako ide. A,onda se dogadja,kao sto je neko pomenuo,narkomancina iz mene samo kaze;vazi nema frke. I,zaboravim na sve muke i patnje,a kamoli godine-decenije dve mucenja.......................
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

...........ide i taj drugi dan,i da ne ureknem i ne poverujem-skoro da mi nije "nista"!?
Malo su se javljali razni,znam im pitanje.Jednostavno sam ih ignorisao-pozive,i to bezobrazno prekidajuci samu zvonjavu telefona. To,sam vec odavno naucio i do sada poklekao na tu foru nisam u poslednje dve godine sigurno. Los djak,sta da radim.
Moj problem je, sada vec ocigledno da se ja podsvesno lozim na jurnjavu oko zavrsavanja heroina,a ne na sam cin. Slagao bih,kada bih rekao da mi nije i ne prija kada je to ono zbog cega sam se i zadrzao u svemu ovome ovoliko godina. Ali,s'obzirom da je ovo sve samo ne heroin,desava mi se da i ne usmrknem do kraja i "kako treba",a ostatke koji ostanu na podlozi jednostavno oduvam ili obrisem. Na sta se prisutni izbezume,kao zasto bacas,vidi koliko je bilo. A,ono nije nista ni ono za sta smo stvarno bacili,ali pare!
Tako da mi je bas ni ovamo ni tamo!
Muka mi je odavno svega ovoga. Izgubio sam zenu,prijatelje,potrosio strasno,ali stvarno...i sta sad?!
Na,metadon ili subo bllaa,blaa,mi ne pada da se prijavljujem,mada su mi nudili i za dzabe odrzavanje subotexom ili suboxonom,ali kao usput je nacelnik provukao da bi to idealno bilo za mene,i posto sam ja na lecenju duplo duze u toj ustanovi,mogao bi da im pomognem kao pisuci neku vrstu dnevnika,o samoj reakciji i mojim sugestijama na samu terapiju-odrzavanje-stabilizovanje.........totalno ludilo. A,valjda sve to kosta oko 200evra mesecno!
Razumem ja njih,ali tesko da se mozemo dvosmerno razumeti. Da ne bude zabune,decju bolest zajebavanja i "nadmudrivanja" sa doktorima sam odavno prestao..........stvarno ne znam kako ce ovo ici.dan za dan,kapiram.Ali,ni u kuci,kao ni u bolnicama ne mogu ostati doveka. A,ovaj "boravak" u kuci i sam home made skidanje mi stvarno prija. Nekako kada sam sam,ide mi lakse,mada zna da bude i dubioza teskih. Vracaju se avti i demoni,svasta u krizi mozak projektuje,bas kao i u svakom neregularnom stanju.........
22:24 je,a meni se ni ono krizno ne spava. Cak i mogu da jedem prilicno,pa se zapitam da li sam ja uopste i navucen? A,onda me iz cista mira uhvati ludilo i oblije znoj tako da me vrati u realnost...........tako ide..
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by Gile »

P :D Z i dobro nam došao i još bolje snalazio u ovome svetskom ludilu.
Šalu na stranu, ali kao što ti je Sanela rekla, mani se svega i gledaj sebe. Isto smo godište i hvataj zadnji voz.
Puno sreće, zdravlja i pameti ti želim :idea:
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

malic wrote:Ok.Hvala Sanela,tako bese! Nisam pominjao to sto si navela ni u jednom kontekstu i necu ga ponavljati sigurno vise. Ne,zbog tvoje sugestije niti ne znam cega,vec zato sto je i meni muka tih ne ljudi! Probao sam da napisem to u kontekstu kolektivne svesti vezano za narkomaniju kao bolest i ne shvatanje iste,u nasoj bivsoj i sadasnjim zemljamama,ali kao sto i sama pomenu,mnogo napisao a skoro nista rekao!
Kolektivna svest,aut.

vazi se !
Evo ga,ponavljam. Nema price o svemu ovom.
Mada je kontekst bio drugi,ali.ma nije ni vazno!
Zgravo Gile.
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by molpks »

Malic, ti si to provalio forumasenje pa bi cisto nesto da pises, ne lici mi da bi da se lecis
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Ako ti tako mislis,onda je okej!
Ne znam da li si procitao,ali sam sam napisao da ne znam sta cu vise!
Da li ti se nekada dogodilo da si se nasao u situaciji da ti sve isto,bed fazon u ovom slucaju,dogodilo po milon puta i da sve znas,ali vise ne znas sta ces sa sobom!?
Ja,samo letargicno se skidam,treci dan vec,bolje sam malo,ali perspektivu i neku nadu,kao i motiv sta dalje ,jednostavno nemam.
Prosto znam samo da ne zelim vise da se drogiram,moj problem je iskljucivo heroin,kokain me upropastio,a i vise se nema para za kokakolisanje kako to vec ide! Ko ju je okusio u duzem periodu zna na sta mislim!
A,o "forumasenju",si stekao pogresan utisak,mada se moze i tako videti!
Jednostavno postoji milion mesta na kojima bih mogao da piskaram o svojoj bolesti-problemu,pa blog otvoriti moze se lagano! Kao sto to radi dopefree. svaka njemu cast na tome! elektronski dnevnik..do jaja!
meni treba pomoc,a ovo je mesto gde bi trebao makar malu gurku da dozivim!
ponavljam,osecam se kao da stoti put idem u prvi osnovne,znam gradivo,ali na pismenom i usmenom do sada sam redvno padao!
zao mi je ,ako me pogresno iko shvata! jer cu se samo skenjati jos vise!
ipak pozdrav i tebi,iako sam u letargicnoj krizi jos,ako se tako moze nazvati ova moja muka! pozdrav
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by nanii »

malic wrote:Ja,samo letargicno se skidam,treci dan vec,bolje sam malo,ali perspektivu i neku nadu,kao i motiv sta dalje ,jednostavno nemam.
Huh, crnjak, znam, i sama sam se tako osjećala 1000 puta, ali kad skontaš, i ne treba ti neki motiv. Inat je dovoljan za početak............ono u fazonu: Ma neću nazad pa makar........a motivi će već doći poslije.
I počet će se nekako otvarat neka nova vrata u tvom životu, jedna po jedna, samo trebaš biti uporan dovoljno dugo.
Ne daj se.......ma koliko god to otrcano zvučalo. Može se, što bi rekla Selma
pozdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply