Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Pozdrav dragi drugari,
Da sada trenutno nesto detaljno ne opisujem svoj problem i svoju bolest koja je naravno heroinomanija ne mogu.Vec samo da zapocnem neki odusak pisuci zbog skoro stvarno bar 200-tog puta pokusaja odvikavanja samo fizickog dela od necega sto se prodaje pod "etiketom" heroin!
U poslednjih nekoliko nedelja,meseci,uglavnom se drogiram dan dva,pa dva -tri prespavam i li se vucaram po kuci! Danas nekako izgleda da nije tako! Prekjuce sam uzeo nesto malo,neku kao polutku i evo danas sam se probudio relativno bez losih misli u glavi. Naravno,posle mnogo godina drogiranja,( mnogo godina je dvocifren broj u pitanju),ovo vise je preslo u totalnu glupost iako je u pitanju totalna bolest. Ali,jurcati za nekakvom maglom je stvarno sramota,pa i za jednog zavisnika.
Kako je u ostalim drzavama po pitanju naziv-proizvod,nije ni vazno!Ali mozda i ovako osakacen u skoro svim segmentima postojanja,osim fizickog i malo "mozga" sto mi je preostalo mogu da pomognem i sebi i drugima,kroz neku relativno normalnu pricu!
Citao sam dugo svasta na ovom forumu,i dobre i lose pa cak i glupe komentare i savete,ali su tu bili i pravi koji su bar 1 osobi pomogli,i to je bio uspeh!
Toliko,valjda se slusamo!?
dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by dobrica »

Šta ti misliš dalje u životu i od čega ćeš da živiš. Da li imaš problema sa zakonom!
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Auu,kakav direkt. Da li je to poziv za komunu,iza ovakvog prvog posta!
Samo me cudi odakle takav ton,ne smeta mi iako bi vecini bilo. Mozda.
Ne,nemam problema sa zakonom,a zivim od nasledstva!
Drago mi je Dobrice dobri,da smo se upoznali !
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Iako spavao kunjao jedan sat,i digao sebe iz kreveta,lagano nervozan dodjoh da vidim da li ima da se ko javio.
Ono ima,i bez obzira sto ovako mamuran dadoh odgovor na vojnicko pitanje,nemam nista protiv ni tog nacina javljanja.
Naravno,vise sam podsvesno prizeljkivao da to bude nekakvo drugo,ako bas mora,pitanje i u drugoj formi-sustini. Ali nasa-moja prizeljkivanja i realnost je skroz nesto drugo. Tako i ovo ispade.
Ali,evo nastavicu da se malo predstavim.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by saša-ex »

Hm, tesko da je ovo poziv za komunu, veruj mi Malice :)
SAMO CEO ŽIVOT...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by zeleni »

pozdrav Malik :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Citajuci svakakve ispovesti naisao sam na jednu od danas uspesnog (izlecenog) ex-narkomana,onda videh da je devojcici od 23.danas rodjus(nesto malo kroz maglu mi je njena prica poznata),i prisetih se reci jednog mog drugara koji mi je jednom prilikom rekao da "njima trebaju narkomani".(Rec je o osobi koja se bavi jednom vrstom rehabilitacije narkomana,ali posle fizickog skidanja-nije obavezno za pocetak,i to je izrekao posle povratka sa puta gde je pokusavao da pokrene ljude na tu vrstu lecenja i resocijalizacije!)
E,sve to kada se sakupilo,sve tri stvari u mojoj ludoj i rastrzanoj glavi nekako mi je sve mnogo jasnije i lakse da izdrzim ili bolje receno i da se ovog puta skinem i to na nacin uz bensedine samo. Njihovo ne uzimanje nije posledica toga da ne mogu da ih dobijem,vec mi je sada vec stvarno muka od svih tih milion malih ludila koji cine jedno veliko ludilo. Jednostavno mi se neda da se u glavi protezem i da i njih jurim!

Skroz na suvo i nije bas neki pametan izbor,makar zbog mojih godina u svemu ovome i bolesti koja je tu rame uz rame pored svih turbulencija koje sam sam trazio ili su se vezivale na moj zivot. Nema opravdanja. Samo shvatanje da sam bolestan i da na to osim par pravih prijatelja koji su i sami nekada bili narkomani i to bas hard cor,kao i gore pomenuti deckic. Zbog koga mi je izuzetno drago da uje uspeo..............
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

saša-ex wrote:Hm, tesko da je ovo poziv za komunu, veruj mi Malice :)

Ne znam coveka,ali tako mi je zazvucalo. No,hvala na obavestenju.
Nadam se da je covek dobronameran,mada mu je pristup cudan!
Ne?
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

zeleni wrote:pozdrav Malik :)

Hvala Zeleni.
pozdrav i za tvoju borbu.
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Imam poprilicno godina,40-ak,za ovo zajebavanje. Poslednjih 10 intenzivno trazim "resenje "problema,za ovu bolest. Probao sam da se izlecim na sve moguce nacine,koji su vremenom bili dostupni. Mada je sada sve je to nesto usporeno,i idi mi dodji mi. Ali, isto tako nije ni svaki nacin lecenja za svakoga ,nema univerzalnog leka i tako je! Samo je tuga sto treba da prodje toliko ljudi kroz pakao,da umre,da se sve usporeno desava da bi drustvo shvatilo da je to jednostavno bolest i nista vise i nista manje. Naravno,ovde ne mislim na kritiku na racun drzave,kao ona ovo ne radi,kao bi mogla ...... ne ,poenta je u kolektivnoj svesti. To,malo teze ide u ovom kraju univerzuma! Sta mu dodje uopste kolektivna svest?



A,problem narkomanije ce sigurno biti prisutan dok je ljudi i civilizacije ovakve kakvu sada poznajemo.
Objasnjeno u filmu ,na samom pocetku, LAYER CAKE fantasticno!
Last edited by malic on Wed Oct 05, 2011 12:02 pm, edited 1 time in total.
Post Reply