PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by zevs »

Moze li neko da mi potvrdi ono sto se meni desavalo sa subutexom i suboxonom, a to je totalna disfunkcija stolice. Namucio sam se dobro nekoliko puta u wc-u. Jednom sam tako najebao da sam morao u bolnicu na klistir jer nisam mogao 7.dana da se ispraznim kao covek a jeo sam kao lud jer mi se od suba otvori apetit i onda udri po hrani da nadoknadim, jer kad je zikra od jela nema nista.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by sunrise »

a na dopu si srao kao grlica? ma na svemu je tako,na metu i na morfu i na svemu........pojma nemam,limunada ujutro nataste pomaze,znam........mada znam i sve te muke,nego kad sam bila na dopu nesto me to nije brinulo previse nego tek sad pazim
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Probaj ako nemash vishe od 3 dana stolicu s Dulcolaxom tabl. ili chepichi(chepichi odma djeluju, a tabl. kroz 7-8h) da ti prochiste crjeva...Ja sam jednom kupio tabl. nikad nisam razmishljo o tome, onda sam najdenom skuzio kako nisam skoro 5-6 dana bio na wc, pa ih kupio u dva navrata sam ih uzeo poslje sve okei-...
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by EX-Heroin »

Dulcolax ljudi nemojte da se zajebete...opasno je..jer ako se na to navikneš najebao si!! Ja sam na metadonu već mesecima više od godinu i po svaki odlazak u wc je mučenje a nisam imao i 5,6 dana stolicu i samo sam dva puta uzeo dulcolax i to tri tablete i ništa jebote..tek sutradan bol u stomaku i normaln stolica kakav crni proliv...ništa..samo jednom me dohvatio stomačni virus u februaru 6 dana sam imao po 15 stolica dnevno sve što pojedem izadje, sama voda pomislio sam hepatitis me zdrmao akutni i gotov sam medjutim nije srećom. Probaj natrijum pikosulfat, smokve, jabuke rendane ja se trenutno sa tim "lečim" i malo je bolje inače kada trčim svako drugo veče recimo onda je malo bolja situacija. Ali čak i kada je retko da se desi, ali svaki dan stolica običnoje jako tvrda i bude mučenje često... :cry: Ma na dopu nisam imao ovakav zatvor, čak posle tri četiri meseca relativno se i norrmalizuje stolica ali ovi sintetici užas...ako uspem da se izborim da se uveze za mene MST Continus a krećem da se borim za to, jer na ovome lagano počinjem iako sam na svoju ruku smanjio dozu solidno čisto da vidim zadnjih dva meseca, ipak i dalje ostaju nuspojave. Znojim se kao svinja a dok sam pio i zoloft to je bio blagi uzžas non stop mokar napolju kiša ja mokar od znoja...Ne znam ja od metadona sam počeo da gubim volju i da radim i ništa ne osećam a meni je potrebno da osetim makar malo da me opijat stimuliše jebiga. Ja priznajem da ne mogu bez opijata da funkcionišem. Kako kažu n a N.A volaj moga boga je da budem na opijatima i ja radim u skladu sa voljom svog unutrašnjeg bića jebiga..
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by EX-Heroin »

U stvari nisam ja jedini ima još ljudi jedan i piše na ovom forumu videću i šta će on da uradi, ali definitivno metadon nije najbolja opcija za mene. Da li zato što je NMDA antagonist JEDINI OD SVIH OPIJATA mislim, jer ne vidim šta je drugo u pitanju!? Probaću da razgovaram sa svojim terapeutima pa ako uspem da im objasnim a rečit sam čovek i uživam njihovo poverenje nadam se da ću uspeti nekako preko fonda i agencije za lekove da i ja pokrenem to pitanje. Ovako na metadonu bojim se da će biti sve gore, sada stagniram a kad krenem nizbrdo biće zajebanol. Nisam depresivan nešto nego letargičan postaje mi sve svejedno a blage euforije ne one narkotičke to mi ne treba da sam to hteo ostao bih na dopu, nema uopštel Ja sam na 10 trodona jebote, tri meseca bio motivisanii nego na 140,150mg metadona...sranje.. :cry:
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by sanela »

EX-Heroin wrote:. Kako kažu n a N.A volaj moga boga je da budem na opijatima i ja radim u skladu sa voljom svog unutrašnjeg bića jebiga..
Sve neki filozofi...
Kakva božija volja da budeš na opijatima?
To je TVOJ IZBOR. Pusti izgovore. Budi iskren makar prema sebi.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by EX-Heroin »

P ai jesam ako je bog kako ga j shvatam u mei duboko, to jest moje unutrašnje biće kada se zagledam duboko u sebe ja ne želim da živim bez opijata. Onda je na neki način to "volja moga boga" ako se tako simbolično možereći. Kako god vi to tumačili ja priznajem bolnu istinu ne mogu i neću bez opijata. Samo metadon me ne zadovoljava jer ona nema subliminalnu euforiju. Ako je ima brzo nestane a meni to treba. Subliminalna a ne narkotička euforija. Jer da sam ovo drugo hteo ja bih ostao na heroinu. Dakle hoću da pod nadzorom čika doce uzimam opijate do kraj a života kao neko lek za pritisak, kao nekoinsulin, neko hormone testosteron protiv andropauze, ili estrogen i progestin protiv menopauze. E ja hoću morfin jer sam sjebao endorfin. To je to i ustavn pravo na izbor. Naravno da ja ne pokušavam da lažem sebe naprotiv potpuno sam iskren moje biće želi opijate jer bez njih nisam ono što bih hteo i što mogu niti sam kreativan nit sam siguran u sebe. Sa njima (osim metadona a usput danas sam dobio odgovor od agencije za lekove da bi se uvezao lek moj lekar treba da popuni formular d ami sadašnji lek metadon nije adekvatan i da na drugom leku mogu da prosperiram mnogo više tj. MST Continusu pa eto boriću se za njega i da probam da lekari moj shvate kako se osećam sada a da to nije ono kako se osećam na bilo kojem drugom opijatu čak i terapijskim dozama).
Žao mi je što je neko shvatio da ja tražim izgovore naprotiv priznajem otvoreno želim i volim opijate. Prvi put kad sma probao momentanlo sam postao zavisnik onjima toliko oduševljenje ničim nisam doživeo. Priča, toplina, češkanje, potpuno slobodan, samopouzdanje do vrha, sve mogu, ništa mi nije teško naravno nikada nisam voleo da "kljucam" kao neki iz takvih društava sam odlazio ja kad uzmem opijate (heroin, trodon, morfin) ja sam stimulisan i jako jako kreativan čak i za pisanje mnogo više nego strejt. Zatim i čak i za fizičke poslove. Svega toga nema ili je jako malo na metadonu a puno znoja, zatvor, letargija često. Bolje išta engo ništa ali jedva čekam dana kada će moja terapija biti SR MORFIN. ŽIVI I PUSTI DRUGE DA ŽIVE JA OPRAVDAJA NE TRAŽIM JA ISKRENO KAŽEM ŠTA ŽELIM LAŽ I LAŽOVE PREZIREM, POLOMIO BIH SVAKU KOST U NEKOME K ME SLAŽE I ZAEJBE. Čemu to budimo iskreni prema sebi pa i onda i prema drugima. Ja sam takav i pomiren sam sa tim. I kako stvari stoje i odvijaju se vrlo su dobre šanse da ću ostati zaista ceo život na opijatima...
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by sanela »

EX-Heroin wrote:ja priznajem bolnu istinu ne mogu i neću bez opijata.

priznajem otvoreno želim i volim opijate.

kako stvari stoje i odvijaju se vrlo su dobre šanse da ću ostati zaista ceo život na opijatima...

Fer i pošteno...
To je tvoj izbor i ja ga poštujem.
Meni je zasmetalo što si rekao da je to božija volja, a ne tvoj izbor.
Negdje napisah da ja vjerujem da smo rođeni da živimo svoje živote najbolje što možemo, ali mi nismo savršeni i radimo najbolje što znamo. Da bi znali bolje, trebamo biti svjesni svojih potencijala i mogućnosti. Ako ti smatraš da ne možeš bez opijata i da je to najbolji život koji možeš voditi, onda ga živi tako kako želiš. Ipak, kako si na drugoj temi napisao, ovo je naš život i živimo ga sada, a ne na drugom svijetu. I zato ga trebamo provesti najbolje što možemo.

Pozdrav
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by EX-Heroin »

Upravo tako "kako možemo" i ja na žalost ili ne, ne mogu drugačije ako se to ikada promeni pa osetim da mogu super eto mene na skidanju i sa supstitucije. Sve je promenljivo. Ali jedino što znam da se ulici i zloupotrebi opijata ja više ne vraćam pre bih se ubio odmah i brzo nego se trovao onim što zovu heroin a heroina ili diacetil morfina u njemu ni 10 posto...Ali zato otrova raznih koliko hoćeš pa i strihn ina da ga pojača...
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: PROBLEMI SA STOLICOM NA SUBUTEXU?

Post by EX-Heroin »

I naravno hvala na razumevanju. Ja zaista nikada ne lažem prvo zbog sebe i ne bih sebe da obmanjujem a onda i druge. Voleo bih jako da sam smogao snage i uspeo održati apstinenciju jednog prilično dugu dok se svi moji receptori i mozak ne oporave i zamalo i uspeh no vratio sam se na žalost i da sam još godinu dve izdržao mislim da bi se oporavio skroz tada. No davno je to ipak bilo...A lažove prezirem polomio bih kosti iako sam miroljubiv čovek iako snažan prilično ali to ne mogu da podnesem. Devojka kja me slaže odmah je bivša makar i za glupost jednom sam jednoj oprostio i pogodite ne da se nije popravila nego me masno slagala 8i za drugo nešto još gluplje i "bezezlinije nego prvo" i baš zato sam je prezreo a njena prethodnica je u trenutku besa zbog laži dobilja pljusku, no i ja sam od nje pesnicu u oko pa smo ‚1:1 :cry: žalosno i bilo mi je krivo jer je jedin ažena koju sam ne udario, jer to je više bilo pljuskica blaga negoli šamar, ali svejedno. Ali to je samo ilustracij akolik ne podnosim laž a tek sam sebe da lažem taman posla. Koliko god bolno nešto bilo samo istinom možemo pomoći sebi ili bar shvatiti ako sebi ne možemo pomoži9 zašto to ne možemo..
Post Reply