U RUSIJI 2.5 MILIONA NENORMALNIH(ZAHVALJUJUCI CRKVI)

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: U RUSIJI 2.5 MILIONA NENORMALNIH(ZAHVALJUJUCI CRKVI)

Post by nepopravljiv »

meni je zena ruskinja i za godinu dana koliko sam zivio u moskwi naselje vnukovo mogu reci da sam vidio svasta horde ljudi kljucaju po parkova plus sto je njihov heroin nenormalno bolji od ovog naseg cak i drukcije izgleda nekako je masan i izaziva stravicnu krizu oni tamo a po nacije je na te tablete kupuju se legalno bez recepta NURAFEN PLUS tablete za kad boli grlo,kupuju ih za 5oorubalja uglavnom kad se popije kutija tih tableta ima ih 20 i prilicno su velike efekat je slican kao kod heroina skupi zenice macinje krizu uglavnom pola nacije zdere te tablete djeca od `12,13 god. pa na dalje kad sam ja bio tamo izaso je clanak u novine nurafen plus, 12%kodeina kao da ce ih zabranit ali nista od tpga apoteke dobro zaradjuju i dok sam bio tamo nikad od nikoga nisam cuo lijepu rijec za putina ili medvedeva, oni to omogucavaju dok recimo trodon tamo nemozes nabavit sama rijec trodon tamo kad cuju kazu nedmoguca misija rijetko kome to daju doktori tamo ali zato cepaju svi nurafen plus naveliko KAD SE NEMA PARA ZA HEROIN LUDA NACIJA PIJU I DROGIRAJU SE ZA DESETORICU.
toto-rina

Re: U RUSIJI 2.5 MILIONA NENORMALNIH(ZAHVALJUJUCI CRKVI)

Post by toto-rina »

Kakva je to papazjanija ruska. To bi bilo i ovde ubrzo. To bi nam napravili ovi nazovi centri. Nema Metadona ali zato ljudi Krokodili setaju ulicama. Lale Gator.

http://youtu.be/TrB7lFvlL-8

Ne uzas nego nema reci. Nema Metadona milion ljudi mutiralo u krokodile. Ljuste se.
Pa znaci ko progovori nesto o zapadu i o nmjihovom nacinu lecenja Metadonom neka se nosi u tri lepe.
Prave oni i nesto nalik na Metadon pa pakuju to u kutije od kapi za oci. Neka losija verzija verovatno. Uglavnom nacija umire a oni nece zapadni lek koji piju advokati, radnici, pravnici i rade i obavljaju posao.
Neka crknu sto se mene tice kada kazu zapadna medicina ne zna. Ako znaju oni neka rese. Do sada su resavali centri nalik na reto i crkva to pa vidite sta je. Drzava bez Metadona. Dok to gleda zapad Metadon je sigurica.

Tamo i da daju Metadon sada to bi bilo uzas sta bi isplivalo na povrsinu. Kao kada negde gde su bube i pacovi dodje zxavod za deratizaciju pa kada naprskaju spasavaj se ko moze kada krene da izlazi sve.

Tako i tamo ko zna kakave bi to nindza kornjace i reptili izlazili iz moskovskih i lenjingradskih katakombi po dozu. Beskucnici oslepeli u onom mraku dole. Na pipanje nalaze venu.
To je zato sto nas zapadna medicina mrzi, ubija Metadonom, oni su to videli posle drugog svetskog rata i nasli resenje gde se pojavio Metadon je dao rezultate ali naravno takvi rezultati se ne svidjaju gospodi iz centara po kome treba svakog zavisnika pretvoriti u fizickog radnika. Mars tamo. Crkva kada ti predstavi Metadon je uzas kada bi ih slusao na srecu taj uzas je raj prema onome kada nema Metadona.
Saasa kaze da ce i Evropa da baci akcenat na stvaranje ljudi krokodila. Pa Nemac bi pre spakovako kokain i heroin u Bayer-ovu kitiju nego sto bi to dozvolio. Ovo stanje. A i ovi saa slike ne lice na ljude nego kao bliski susret trece vrste da gledam. Pravi covek corbicu i zalivu pivom ako je pivo uopste a ne neki amonijak ili ko zna sta. Promasis venu izraste ti rep.
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: U RUSIJI 2.5 MILIONA NENORMALNIH(ZAHVALJUJUCI CRKVI)

Post by Vceikruna »

Pozdrav ljudi! Samo bi da se nadovezem za ovaj Nurafen plus,donosio mi ga je brat,to je nesto izmedju brufena i kafetina,koliko znam sadrzi ibuprofen i kodein fosfat,ali nema neki veliki procenat kodeina u sebi,mozda malo vise nego ovaj Alkaloidov Kafetin,tako da je to,to,a rusi su idijoti,koji gutaju sve zivo,cak sam cuo da po fabrikama kada su one jake zime,u svoje sledovanje votke sipaju po malo nafte,ali ih je upropastio komunizam i njihova prokleta zatucanost,zato im se desava da im svaki dan umiru ljudi po podrumima,parkovima,kanalizacijama,sto od gudre,tako i od alkohola i lekova,daleko im lepa kuca! MHETADON SAVE LIVES!!! :D
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
toto-rina

Re: U RUSIJI 2.5 MILIONA NENORMALNIH(ZAHVALJUJUCI CRKVI)

Post by toto-rina »

Ne znam znam samo da treba da se ljudi skrase na Metadonu a ovde je potrebna organizacija ljudi koji su na Metadonu. Mi se najvise pitamo, ni drugi zavisnici, ni mame i babe i tate i tetke drugih zavisnika.
Samo mi i niko vise. Ako ljudi ne mogu negde da dobiju terapiju bolje ce biti ako to saopsti hiljadu ljudi.
Ili 5000 koliko prima Metadon. To je 20-30-5o Crni Reka i ostalih stacinara a u pitanju je nas lek i nas izbor i tu se ne pita niko sa strane. Ni bajkeri ni udruzenje padobranaca ni savez vulkanizera ni paintball klub niti bilo ko drugi da ne bi leteli molotovljevi nocu pa ce da prestane da se bavi zavisnicima onaj ko zna o tome jer je cuo preko njih troje i ima neko svoje balkansko misljenje.
Zovite me kada treba da se uclanim u udruzenje stabilizovanih Metadonom.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: U RUSIJI 2.5 MILIONA NENORMALNIH(ZAHVALJUJUCI CRKVI)

Post by EX-Heroin »

Prvo je potrebno da to budu ljudi sa najmanje dve godine na metadonu a najmanje godinu stabilni na svojoj dozi koji nemaju ili imaju vrlo malo ispada. Naravno ispadi zbog neadekvatjne terapije(oni koji metadon ne podnose ili ga slabo, kao ja, podnose ali nemam izbora sve je bolje nego na ulicu opet) tretiraju se drugačije nego oni koji iz "besa" to rade. Tu mislim na ljude kojima metadon sasvim odgovara a oni bi još preko hleba pogače, pa se pregutavaju benzodiazepinima naročito Bensedinom, lorazepamom i svim što podstiče u kombinaciji sa metom depresiju disanja jer deluje na CNS. I potrebno je d ase Srbi slože što je najveći problem. Da nema onoga:a što on da bude glavni majku mu j....m, ili ko ga bre,j...e on meni da odredjuje ili ko je bre, njega kandidovao..." E kad se to prevazidje pa se nadju ljudi na jednom mestu, voljni i zaista voljn i za lečenje a ne za još 2državne droge" onda će biti nešto cenim tek za godinu dve..a tada će najverovatnije do 2013 ili 2014 uvesti neku formu SR Morfina jer će i TIM-ovi imati u centrima, rezultate monitoringa pacijenata i analizu uradjenu ..VALJDA AKO NISU TOLIKO NEZAINTERESOVANI..
Post Reply