sta sad?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

tHANKS VERY MUCH. Ja jeste ti ne pripadaš u toj domen. ali , jay napr,godinu posta.od opijata mislim.
Što kad AZRA kaže, tamo trgnem vino, rakiju...
PS: e preživeh ja, ustade ujutro. oran i radan, drmnem 4 čukančeta. 5 piva i naravno SRt, tj seratonin. koji nam očigledno mnogo hvali hemiji u nozgu, kao na pr. edorgin, dopamin, andrenalin, mesklanim... itd
E to sam hteo riječi.nama bolesnicima, treba dosta tih prirodnih agenasa.
A što se ovoga tiče. po statistici, onaj koji hoće da se leći, kao napr ja, 80% je uspešnosti u tome.
Zato nemoj nas please napuštat
:drinkers: :rolleyes:
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Pawa wrote:[

Mozda je, i sigurno jeste, sebicno s moje strane... Ne znam ni koliko cete me razumeti, ali… Pozelela sam da se udaljim od foruma, od svih vas, da ne razmisljam o narkomaniji toliko i da svaki procitan post ne prezivljavam na nacin na koji sam pocela to da radim. 9
Pawo, ovo je potpuno normalno i uopće nije sebično.
Svako od nas treba da sluša svoj organizam i ako mu nešto ne prija, treba to izbjegavati.
Narkomanija sa sobom nosi tešku energiju, priče ovisnika su jako teške, složene, ponekad se čini da nema izlaza, a ljudski je da čovjek želi pomoći. Međutim, puno vode treba proteći da čovjek shvati koliko malo može napraviti za ovisnika... a koliko puno ovisnik treba i može napraviti za sebe. Tako da čovjeka, posmatrača, to posmatranje jako iscrpi i on treba za sebe tražiti pomoć, jer se počinje osjećati besmisleno i bespomoćno. I zato nije sebično što se želiš distanciati od foruma, jer imaš svoj život.
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: sta sad?

Post by molpks »

sanela wrote:priče ovisnika su jako teške, složene, ponekad se čini da nema izlaza, a ljudski je da čovjek želi pomoći. Međutim, puno vode treba proteći da čovjek shvati koliko malo može napraviti za ovisnika... a koliko puno ovisnik treba i može napraviti za sebe. Tako da čovjeka, posmatrača, to posmatranje jako iscrpi i on treba za sebe tražiti pomoć, jer se počinje osjećati besmisleno i bespomoćno.
Ovo je potpuno tacno. Od citanja prica ovde mi ne bude dobro
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: sta sad?

Post by Pawa »

sanela wrote:Tako da čovjeka, posmatrača, to posmatranje jako iscrpi i on treba za sebe tražiti pomoć, jer se počinje osjećati besmisleno i bespomoćno.
Dodala bih i beskorisno...

Toliko puta su na ista pitanja dati gotovo isti odgovori, koje su opet pratili najrazlicitiji izgovori...
Kada nekome ko se drogira pomenes komunu, apsurdno je, ali odgovor koji najcesce dobijes je tipa ne mogu, nije to za mene nisam ja neki zesci slucaj, za komunu treba odvojiti dosta vremena, ne mogu sve da ostavim, necu da mi ispiraju mozak, nisam vernik... Ako kazes idi na NA ili neki drugi sastanak tog tipa, ne moze ni to jer je ipak strah od toga kako ce biti prihvacen, i to od ljudi koji su isto to vec prosli, ogromna prepreka a i ta prica o visoj sili bas ne pije vodu. Drajzerova? Zlo najvece. Privatne klinike? Nikakva korist od njih, a oderu te. Trava je droga – ne trava nije droga. Narkoman si – ne nisam, heroin koristim samo na nos. Trazi pomoc, ne mozes sam - mogu. Takvih i slicnih prica ima koliko neces :(

Cak ne moram dalje od ove i prethodne stranice da se pomerim... Gile, nakon sto rece da je popio celu kutiju rivotrila sa alkoholom u nadi da se vise nece probuditi prica, uz litar zestine zalivene gajbom piva pre dorucka, o svojoj jakoj zelji za lecenjem…

Ne znam sta pametno i korisno covek moze da kaze, a da ga druga strana cuje :smt102
Stvarno bih volela da budete u vecini vi koji cete na kraju ipak pisati nesto poput Selme, Bobana, Saleta, Vuka, Joesspappe, Klare, Dite & Dedala, nadam se i Vudda, Anfakabl, Tessa, Winsa, Parama…
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

Razbih ja glavu opet, par kopči, ništa ozbiljno.
Postade ja izgleda alkos, još ga mešam sa ovom terapijom.
Ne smem više piti, ne smem više piti.
Ali kako ? Kako odoleti hladnom pivcu, na ovoj vrućini ?
J.ga sa h pređoh na alk. Da li je to klasična priča ili sam ja ipak... :partyman:
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Gile wrote: J.ga sa h pređoh na alk. Da li je to klasična priča ili sam ja ipak... :partyman:
To je klasična priča kad nećeš da se liječiš.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: sta sad?

Post by Boban »

Gile wrote:Hvala vam drugari iz AN, nadam se da cu za 6 meseci dobiti, valjda zuti privezak. Ovaj beli mi se skroz izliao. Inace popih celi kutiju rivotrila, sa alkoholoh, nadan se da necu docekati sutrasnji dan.
Nema veze, kada je 7474, uradio do ta na sve nacine ocekujem oslobadje od ovozamaljskog bednog usranog, da opsostitie života.
Budite mi dobro i zdravo.
Bok :drinkers: :drinkers: :drinkers:

Tako je najlakse.Koriscenje antidepresiva i antiepileptika sa alkoholom nema nikakvo pozitivno dejstvo nego jos vecu depresiju.To je cisto trovanje covece.Nikad ne reci nikad i please ne misli unapred 6 meseci nego dan po dan Gile.Ja sam cenio rad Kurta Cobaina,Layn Staley-a i dan danas slusam njihove pesme ali mi na pamet ne pada da uzmem sacmaru i prosviram sebi glavu ili napravim speedball i overim.Trava ti ne pomaze ma koliko ti mislio da ti siri percepciju i da budes rentabilniji na njoj.To je laz koja je dobro formirana da deluje pri svesti.Ja sam imao sifru f29 neku vrstu paranoidnog pomaka zbog vutre.Ti nisi odlucio da snosis teret zivota prazne glave bez ikakvog stimulansa.Potrebna ti je izolacija covece i to ne sam sa sobom nego sa ljudima koji su prosli sve to kroz cega ti prolazis sad.Postoji sansa za svakoga ma kakav on bio samo je potrebna volja koja ocigledno nije te zaokupirala.Samoubistvo kao rec je jezivo i uvek se drznem kada procitam negde i nikada ne mogu docarati ma sta god napisao sta je to jer sam ja pokusao i bio u komi.Zivot nije stvoren da se uziva u njemu vec da se bori kroz istinsku ljubav i da se raste u odlukama.Polako ce sve nestati i dolazice novi problemi ali ako budes rastao u cvrstoci odluka lakse ces prolaziti kroz probleme.Probleme te prirode nemaju samo narkomani ili bivsi narkomani nego svaki covek samo je bitno na koji nacin ce ih pobediti.Veliki pozdrav i cuvaj se.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: sta sad?

Post by Sagy »

Ma može i bez komune i bez lijekova.Samo treba naći cilj.
Ja sam svoj našao tak nakon 20tak godina gudre.
A trava? Pa manje je opasna od alkohola,bez sumnje,a te priče da navlači na teže droge,su priče za malu djecu.
Osobno poznajem nekoliko ratnih veterana koji imaju teški PTSP,i zamijenili su Xanaxe,Zolofte,Prozace i ostala farmaceutska smeća travom,i super se osjećaju.
Naravno,pretjerivanje u svemu ne vodi ničemu,tako ako pušiš 10tak grama dnevno(imao sam i taj period),pretvoriš se u nezainteresiranu lijenčinu zatupjelog uma.
Pozdrav
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: sta sad?

Post by Boban »

Sagy wrote:Ma može i bez komune i bez lijekova.Samo treba naći cilj.
Ja sam svoj našao tak nakon 20tak godina gudre.
A trava? Pa manje je opasna od alkohola,bez sumnje,a te priče da navlači na teže droge,su priče za malu djecu.
Osobno poznajem nekoliko ratnih veterana koji imaju teški PTSP,i zamijenili su Xanaxe,Zolofte,Prozace i ostala farmaceutska smeća travom,i super se osjećaju.
Naravno,pretjerivanje u svemu ne vodi ničemu,tako ako pušiš 10tak grama dnevno(imao sam i taj period),pretvoriš se u nezainteresiranu lijenčinu zatupjelog uma.
Pozdrav

Upravo to sagy.Samo on nije ratni veteran i nema PTSP.Takodje nisam cuo da se neko iz takvog stanja u kojem je gile skinuo sa travom.Pozdrav i tebi i nadam se da ste ti i Biba i mala ok. :D
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Boban wrote:Probleme te prirode nemaju samo narkomani ili bivsi narkomani nego svaki covek samo je bitno na koji nacin ce ih pobediti.Veliki pozdrav i cuvaj se.
Često, čitajući forum, imam osjećaj da su stanja depresivnosti, bezvoljnosti, besmisla, nezadovoljstva itd ekskluzivno namijenjena ovisnicima da ih proživljavaju. ALI TO NIJE TAKO. I ja se ponekad osjećam tako kako sam gore nabrojala i svi ljudi se znaju tako osjećati. Razlika je u tome kako se ko nosi s tim stanjima. Ono što je ključno jeste da će ta stanja proći. Zamijeniće ih pozitivna stanja. Što ih češće razrješavate bez alkohola, tableta i droga, ona će gubiti intenzitetu, ali neće nestati, jer ih svako ima.
Sagy wrote: A trava? Pa manje je opasna od alkohola,bez sumnje,a te priče da navlači na teže droge,su priče za malu djecu.
Za ovisnike o heroinu, trava i alkohol i tablete i heroin su ISTO. Apstinirati znači ne koristiti ništa od navedenog, jer ako bilo šta od navedenog koristiš znači da si jednu supstancu zamijenio drugom. I da ćeš se na kraju opet vratiti onoj koju najviše voliš, jer nijedna druga nije dovoljno "dobra".
Post Reply