NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

hej Sagy!!!!!!!!!! disi ti? sta ima,kako cure?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Param-parcad »

vidi ovog...pa gde si sagy,lepoto moja...jesi to pozvan za prvu pomoc ili...?
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Zona Sumraka »

ajdeee...sto fino ne priznate da ste nedostajali jedan drugom i da zavrsimo jednom sa ovom farsom :)
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Param-parcad »

pa naravno,ja sam lud za sagijem...samo nisam znao da se to toliko primecuje.sta cu kada ne umem da krijem emocije :)
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

kako je tu temu stavio, ako nemoze objasnit zashto? koja joj je svrha i kako to fonkcionira? par normalnih i razumnih pitanja sam postavio, a nemoze se odgovorit?... :lol:
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

:rock:
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Thu Aug 25, 2011 5:33 pm, edited 2 times in total.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Sagy »

Pozdrav,pozdrav
Ja sam dobro,čist kao suza,šljakam,nažalost samo ljeti za neke pristojne pare,a ostatak godine,paa...devera se nekako.
Sa supstitucijama je odavno gotovo,udebljao sam se ka prasac,vjerovatno jer svaki dobar obrok,a i poslije radnog dana u piceriji volim strusit 2-3 zidarske,onako fino oznojene.Konačno da me privlači Žuja,a da nije žuto :)
Tako,život ide dalje,egzistencijalni problemi,borba,sve neki normalni problemi(bilo bi ljepše,da ih je manje,ali opet,svi zajedno su lakši od onog jednog problema koji ti okupira život).
Mala raste,postala je pravo malo čudovište :),živahna,prohodala,ali još ne zna za pojmove:cesta,auto,visok zid,pa je ne smiješ ispuštat iz vida.Počela je nešto i pričat,neki njen esperanto,ali,na kraju se uvik razumimo.
Pozdrav svima.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Sagy wrote:Pozdrav,pozdrav
Ja sam dobro,čist kao suza,šljakam,nažalost samo ljeti za neke pristojne pare,a ostatak godine,paa...devera se nekako.
Sa supstitucijama je odavno gotovo,udebljao sam se ka prasac,vjerovatno jer svaki dobar obrok,a i poslije radnog dana u piceriji volim strusit 2-3 zidarske,onako fino oznojene.Konačno da me privlači Žuja,a da nije žuto :)
Tako,život ide dalje,egzistencijalni problemi,borba,sve neki normalni problemi(bilo bi ljepše,da ih je manje,ali opet,svi zajedno su lakši od onog jednog problema koji ti okupira život).
Mala raste,postala je pravo malo čudovište :),živahna,prohodala,ali još ne zna za pojmove:cesta,auto,visok zid,pa je ne smiješ ispuštat iz vida.Počela je nešto i pričat,neki njen esperanto,ali,na kraju se uvik razumimo.
Pozdrav svima.

Pozdrav!!! :wink:
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Preko NeVladineOrganizacije ljudi slicnih razmisljanja i istih/slicnih ciljeva - rade na tim ciljevima i rade na boljitku odredjene sfere svakodnevnog zivota.
NVO "ZAJEDNO SAMI" , konkretno , imao bi OGROMNOG ucinka jer bi bio JEDINI koji bi se AKTIVNO bavio narkomanijom,boljitkom tj. diskriminacijom prilikom zaposljavanja pacijenata na substitutima,boljitku tj. poboljsavanje terapija,otvaranje novih centara,spustanje metadonske strukture u strukture primarne zdravstvene zastite,pronalazenje alternative za metadon,zastupanje buprenorfina za veci broj zavisnika,i jos MNOOOGO TOGA...
NVO moze da sazove npr. JAVNO SASLUSANJE odredjenih politickih lica,ili lekara...
NVO moze organizovati mitinge,proteste...
NVO moze IZMENITI zakon
NVO moze DOPUNITI zakon
NVO moze NAPRAVITI zakon - i na taj nacin,umesto DESET HILJADA POTPISA,lakse zakon ulazi u proceduru...-

--------------------- :finga: ----------------------------------------

Ovo su samo NEKE od prednosti... Mislim,nema me vise tako cesto - a mislim da je to cist MINUS ovom forumu - jer ne mogu da razumem ovaj balkansko-bosansko-srpski bosanski mentalitet gde su svi nesto kao jadni i bedni,i svi svakog optuzuju - a niko KUR*A DA MRDNE NESTO DA URADI ZA DOBROBIT NAS{KOJI OVDE DOLAZIMO} , A BITNO JE DA PLJUJEMO PO NEKOME KO HOCE NESTO DA URADI I IMA VIZIJU. :vom: ja na Vas takve...

kome bilo sta treba,i ko vidi sebe u ovome, moze deliti ista pro-evropska razmisljanja bez barijera i osudjivanja i uplitanja PORODICE u sve ovo na metadonplus.blog.com

S postovanjem.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by zeleni »

e, vala jeste veliki minus za forum sto ne svracas... :shock:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rScaWkm2Q7U[/youtube]
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply