Zvanicna dijagnoza i druge price...

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by zeleni »

Da li iko zna kakve sve posledice postoje kad si zvanicno registrovan kao narkoman? Osim, jasno, sto ne mozes da radis u muriji...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E9uydxcNbkc[/youtube]
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by winston85 »

ni u vojsci Republike Srbije....
Jos jedno iskustvo.
Sredjivao papire da idem na brod, prekookeanski, naravski da budem kuvar, i krenem ja papir po papir, i najednom sifra f11. ihh, ode sve u 3. mater... no neodustajem ja tek tako, ujak iz austrije mi sredi da idem tamo u planine tirola, skijaliste, kad ono opet f11, ih jebiga...ajd reko, nema veze bolan... :) Kad posle toga pitam caleta ajde mi uzajmi 100.kinti za klasik(pljuge) kad i on poce ko i ovi, "ma ajde narkomane, sta ce ti cigare, bices zdraviji, ionako imas sifru f11.) :D i jos mnostvo toga cega ne mogu da se setim... :P
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by sanela »

Kod nas kad hoćeš da putuješ i kad je trebala viza, nije se tražio nijedan papir na kojem bi pisala šifra. Mislim da u BiH nema nekih prepreka za bilo šta kad si registrovani ovisnik, jer ti to nigdje baš ne piše. Čak i ljekarski kad vadiš, pitaju te jesi li narkoman ili jesi li hospitalizovan na psihijatriji i ti možeš reći šta hoćeš.
Bitna je samo potvrda o nekažnjavanju kad se zapošljavaš.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by winston85 »

E, pa ovde u Srbiji, zemlji nebeskog naroda, ne smes da se zezas sa tim stvarima. Ako slazes i jos te uhvate u lazi, ne gine ti istrazni zatvor i za sta jesi i za sta nisi osumnjicen.
Nedavno su me privodili drotovi i na golu istinu terali me na detektor lazi.... A pre toga me maltretirali 4.sata u njihovim jazbinama po Novom Sadu.... Uzas jedan.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by zeleni »

al ti winstone opet pricas o privodjenju i davanju izjave u muriji... njih tesko da mozes da slazes, jer lako mogu da provere.
ja mislim na ove malo obicnije stvari, tipa trazenje posla i tako to. da li iko trazi zvanican papir da nisi lecen ni u jednoj instituciji tog tipa, ili se to sve svodi na ono - nisam, majke mi.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by teodora4 »

mnogi traze!!!iskreno, za mnoge je i dobro da se zna, ali kazem ZA MNOGE , ne za sve, znas kakvi su sve bivsi narkomani.....cesto ne samo bivsi...tako da, svakako je dobro da imas vezu:) ne znam na koje poslove i firme mislis ali verovatno moze da se proveri sta traze....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by sunrise »

ma,winstone di si ti to slagao? i za sta su te privodili?
kad bi ja srela drotove na cesti i pitaju me da li uzimam sta ja bi rekla na terapiji sam i aus...

nego,kad te vec toliko privode onda to dobro dodje da si na nekoj terpiji tipa padnes pa si na policiji pa pocne kriza...kad si na terapiji onda ju i dobijes
ali meni bas fakat nigdje ne pise ta dijagnoza,i di bi mi uopce trebala pisati???na kojim dokumentima??/
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by edy »

poz Sunčice,pitanje za tebe,poznavao sam lika koji je protjeran iz austrije i on kaze da tamo kod vas kad te registriraju, tj. kad se prijavis na lijecenje,da ti trajno oduzmu vozacku dozvolu,pa jel istina to?
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by winston85 »

@sunrise, nisu mene privodili zbog gudre...bila neka tuca posle jedne svirke, ja tu uletim i dobijem sipku u ovu vec osakacenu i gvozdjem obogacenu ruku, i ona opet pukne.
Oni su kontali da ja izmisljam da me je neko udario, a da je moj primarni cilj bio da naplatim nekakvo osiguranje... I maltretirali me 4.sata, da bi na kraju otisli na lice mesta(sto smo odmah mogli da uradim) i nasli sipku i lika koji me je opalio... Posle toga sud, i jos trauma, ali kontam da je to zavrsena prica. Jer nisam hteo da ga tuzakam za bol strah i ostale gluposti ne bi li izvukao papir na kom pise da mi je duzan platiti neku kintu...
A sto se tice same sifre, imao sam sigurno 3-4 situacije gde sam otpao sa spiska za sljaku samo zbog te sifre....
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by sanela »

winston85 wrote:.
A sto se tice same sifre, imao sam sigurno 3-4 situacije gde sam otpao sa spiska za sljaku samo zbog te sifre....
A na kojem papiru koji traže ti piše šifra?
Post Reply