OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by check021 »

Dajte ljudi ima li neko iskustva sa ispisivanjem nekog drugog leka za odrzavanje osim Metadona???

Prevashodno mislim na SRBIJU pa onda na ostale, i koji su vam utisci ??? { osecaj,itd...}

Da li ste culi da ce biti uskoro registracije novog full-agonist opoida za odrzavanje tima SR Morfin , ili Hydromorphone ili pak Diamorphine ? Buprenorfin jeste kul za one "lakse slucajeve" i za one koji MOGU bez te euforijice i sedativnog osecaja... a za one koji zaista ne mogu - MORA POSTOJATI ALTERNATIVA METADONU...

PA...?
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by zeleni »

a ti sebe ubrajas u "teze slucajeve"? sviko si se na met, pa te ne sljaka vise... sad bi malo da menjas, a?
daj, bre, brate, ti si obicna mala cava koja ko neka baba juri na recept "euforijicu i sedativni osecaj". jesi resio da se drogiras? onda se drogiraj, brate, ko covek. sta tu kmecis vise?
tuzno je, jer stvarno postoje ljudi kojima ta supstitucija treba. lekar koji je tebe stavio na metadon je idiot.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Alo, lakshe malo!! Ja se sjechma da sam letio tako ko baba po recept...Jednostavno treba najbolje lupit glavom u pod(a to neche od methadona, nego si samo sprzit mozak zivot, a i umrjet od visokih doza) ili nachi neku alternativu..(da sam na tvom mjestu radije bi uzimo dop. nego hepove). :D Ja npr. josh volim dop. uzmem ga mozda 1puta u 2-3mj., ali vech drugi dan suboxon, pa nakon 4dana josh jedan i to je to...Sad sam ovisan o Normabelu, a uzimam i Dormicum, ali vishe ne trchim nikud osim, ako ima dobro bjelo :lol: ...

Meni ti je bio dobar Tramal, al prvih 1god., poslje me isushio, i pojeo jer su mi trebale sve veche kolichine...
Najbolji mi do sad je bio fentanil, to su flasteri s gelom nekim, 100puta jachi od morfija, i puno bolji od srednje dobrog dopa...Ima tog josh, al ovo su opijati od kojih me jedan upropastio, a drugi mi pomogo da maknem methadon i heroin...
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by check021 »

Zeleni... bas si zelen...

Ne jurim ja "euforiju" , vec "subjektivni osecaj" i veci Tmax ... Samo sto ti nemas veze sta to znaci , niti si citao studije o uzimanju npr. oralno-IV , oralno-rectalno , rectalno-IV {poredjenja} , a i sta imam ja sa tobom da se raspravljam. Tu sam da kazem svoje misljenje i da zatrazim misljenje drugih ,koji nisu tako neuki i stereotipi kao ti.
- Ja se metadonom - LECIM , ali pod recju "substitucija" misli se na englesku rec "substitution" = "zamena".
Znaci ako sam na "zameni" , daj da ta medicinska zamena zaista to i bude,a ne samo da mi daje osecaj "mhm,ok - nemam krizu." - sta je sa psihom-osecajem? Sta je sa ljudima cija jetra NIJE OSTECENA a ne obradjuje metadon kako treba?Sta je sa ljudima koji bi PRE uzeli Fentanyl patcheve ili Jurnistu kao substitut umesto metadona???? E o tome se prica... I nemoj mene,samo mene zaobidji,sa tim "ti bi da se drogiras " i ostalo , jer sam ovoj BOLESTI posvetio nekoliko godina ISTRAZIVAJUCI je i skupljajuci podatke,i sklapajuci partnerstva sa imenima kao sto su ArealTribe iz slovenije,EuroHRN i EHRN - evropske organizacije....
-Ma,sama cinjenica da sam isao na par razgovora ,lice u lice sa prof.dr N.Vuckovicem tebe stavlja u red onih koji tu privliegiju i njegovo vreme - NECE dobiti...TI si obican dzanki koji voli flesh od heroina,sad kao prodaje drugarima i porodici fazon da je super,rokne se dopom,pa iskulira dva dana pa kao pred kevom uzme suboxone i kao kul...To za belo - prodaj nekom drugom. HAhahahah...ne bi ti druze bio na zutom da imas pare za belo...
poz..
I uhvati se ozbiljnog lecenja,jer lecenje nece doci po tebe...


metadonplus.blog.com
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by zeleni »

check021 wrote: I nemoj mene,samo mene zaobidji,sa tim "ti bi da se drogiras " i ostalo , jer sam ovoj BOLESTI posvetio nekoliko godina ISTRAZIVAJUCI je i skupljajuci podatke,i sklapajuci partnerstva sa imenima kao sto su ArealTribe iz slovenije,EuroHRN i EHRN - evropske organizacije....
ovo za evropske narko-integracije, ko iz nadrealista... zadnje vreme doslo, jebes mi sve.
nego...
vidi, druze, ti ces toj bolesti da posvetis ceo zivot kako si poceo. o tome je rec. i toga treba da te bude strah.
pozdrav, i svako ti dobro zelim
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by simon_says »

check021 wrote:Zeleni... bas si zelen...

Ne jurim ja "euforiju" , vec "subjektivni osecaj" i veci Tmax ... Samo sto ti nemas veze sta to znaci , niti si citao studije o uzimanju npr. oralno-IV , oralno-rectalno , rectalno-IV "
ti ,zemljace,ti treba da dobijes dildo u guzicu(rectalno), a ne supstituciju..pa ces da vidis kako ce da se smiris,a i doziveces i objektivne i subjektivne dozivljaje i osecaje...
"juris Tmax,nisi procitao studije,ne znas ovo,ne znas ono"...mnogo je velika nauka je da se na guglu pronadje sve o cemu ti lupetas...
nego,kako ti je mama? Nisi odavno kukao u vezi nje..


p.s.
a sto ti non-stop pokusavas i trudis se da kopiras Voyager-a?
ANONYMOUS does not forgive
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Sad svi mi tebi fore prodajemo??...Za bjelo uvjek chu imat para jer ga ne uzimam chesto, mozda s curom ili koncert...,sub. uzmem prevencije radi da, dok uzmem dop ne pomislim bar 2-3 tjedan da ga ponovo uzmem poshto blokator od suba djeluje 3-4dana...A VJERUJ MI DA IMAM STALNO PARA ZA BJELO, BIO BI NA ZUTOM!!!di ima bjelo do dopa??
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by sanela »

MasacreEnElDiscoBar wrote:Sad svi mi tebi fore prodajemo??...Za bjelo uvjek chu imat para jer ga ne uzimam chesto, mozda s curom ili koncert...,sub. uzmem prevencije radi da, dok uzmem dop ne pomislim bar 2-3 tjedan da ga ponovo uzmem poshto blokator od suba djeluje 3-4dana...A VJERUJ MI DA IMAM STALNO PARA ZA BJELO, BIO BI NA ZUTOM!!!di ima bjelo do dopa??
I ti misliš da još ne trebaš u komunu?
malo bijelo, malo, žuto, pa sub prevencije radi... :?
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Citat: I ti misliš da još ne trebaš u komunu?
malo bijelo, malo, žuto, pa sub prevencije radi... :?[/quote]

Di sam to reko???? :?: :axe: (pitam se samo od kud sam ja dao do znanja da meni netreba komuna?, josh sam piso kako bi trebo Cenacolo svaki proch bio ovisnik il ne!!!) Reko sam da bi volio da idem u komunu(cenacolo) i da izdrzim bar 2-3god..Piso sam o tome, da bi isho u komunu samo da se rjeshim ostalih ovisnosti ko npr.komp, cigareta, da nauchim cjenit i bit zadovoljan s malim stvarima!!!!To sam tako negdi tu piso, a nikad da mi netreba komuna!!!!!
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Thu Jul 21, 2011 6:10 pm, edited 2 times in total.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: OPOIDI ZA ODRZAVANJE?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Meni treba komuna da nauchim pravilno zivjeti, a ta komuna je Cenacolo!! A ne samo da se rjeshim droge jer to mogu svi doma!!!!!
Ja volim nekad uzet bjelo il zuto, ali znam da sam ovisnik i da che mi trebat pomoch dok izgubim kontrolu koju sad trenutno imam nad tim...A bilo je takvih situacija...I vjerujem da tako dugo dok chovjek ne osjeti da mu neshto shteti, da mu onda to i ne shteti!!!! Ko meni nekad heroin...Al dok bi osjetio da mi loshe radi onda bi znao da mi shteti..Chovjekov organizam sam trazi shto mu treba...npr. neshto slatko, znachi fali mu shechera ili slano itd. nakraju uzme to shto organizam trazi i ne pati se vishe...Ali hoche, ako pretjeruje, ako nije umjeren u svemu shto treba za dobar i kvalitetan zivot!!!!
Locked