metadoni i migrena

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
portia_theron
Posts: 18
Joined: Fri May 27, 2011 6:23 pm
Location: Osijek

metadoni i migrena

Post by portia_theron »

veliki pozdrav svima!
na terapiji metadonom sam godinu dana.pokusala sam se skinut par puta,ali bezuspijesno.no,svaki put kada se vratim heptanonu pocnu grozne migrene.dokotrica mi kaze da se ne smijem skidat sa heptanona jer sam u groznom stanju i da cu definitivno napravit recidiv.a ja se osjecam uzasno,bez heptanona sam grozno,fizicka kriza mi je nista,ali psihicki ne mogu izdrzat,a na heptanonu sam bezvoljna,ne da mi se nista,uzasno zivcana,agresivna i sto je najgore,osjecam se lose.osim problema s probavom (sto je uobicajeno) tu su i migrene,slabost,povracanje,problemi sa tlakom.od blokatora sam jos gore,to cim uzmem pocnem povracat.
ne znam sto da radim,ne mogu se skinut,ne mogu bit na terapiji....ponekad imam osjecaj da je najbolje vratit se heroinu jer sam na njemu imala koliko toliko kvalitetan zivot,isla na faks i napredovala.
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: metadoni i migrena

Post by Vceikruna »

Pozdrav! Ne znam sta bih epohalno mogao da ti kazem,verovatno znas i sama,zasto ne probas s nekim drugim supstitutom,ako si from croation,onda imas i mogucnost za neku dugodelujucu formu SR Morfina,koji nema toliko nezeljenih dejstava,kao Metadon (Heptanon) i manje je toksicni!? kazes da ti se od blokator povraca,to jest non-stop povracas,na koji tacno blokator mislis!? Nalorex,Revia i sl. su itekako toxicne supstance i po mome misljenju mnogo toksicniji za organizam i unutrasnje organe,gotovo od svakog substituta! a ako pod pojmom :"Blokator" mislis na Buprenorfin ili ti Subutex,Suboxon onda je to nesto drugo! Eto toliko,to je sve sto ja mogu da ti kazem,uveren sam da ima nekog ko ce ti mozda reci nesto konkretnije! Pozdrav!!! :D
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
User avatar
portia_theron
Posts: 18
Joined: Fri May 27, 2011 6:23 pm
Location: Osijek

Re: metadoni i migrena

Post by portia_theron »

ma pitala sam ja u centru za MST continus,ali kazu da samo jedna osoba to dobiva i da im jos uvijek nije jasno kako....a mislim na suboxon i subutex,sto se blokatora tice jel,revia i to dalje se ne uzima ovdje bas...bar ja ne znam ljude.ja sam iz osijeka,mozda u zagrebu.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: metadoni i migrena

Post by dee_87 »

Pozdrav... Nemam puno iskustva sto se heptanona tice, ja sam g obicno uzimala maximalno 10 dana kad se skidam sa dopa i povremeno onako kad sam cista da me lupi :)..
Ali, ovo sto si napisala da u vezi glavobolje, nervoze, meni se non stop desavalo na suboxonima..
I ta bezvoljnost za svim, agresiva, ma uzas sve mi je smetalo..
Vjerujem da ce ti neko vec nesto napisati nesto vise, jer i meni fakat nije jasno zasto mi se to desavalo i to konstantno za vrijeme uzimanja suba...
Veliki pozdrav...
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: metadoni i migrena

Post by boki_ »

uf --- da ti je tako na mtdonu -- kako je bilo na heroinu, jel bilo migrenaaa?
hEIL hEIMAt
User avatar
portia_theron
Posts: 18
Joined: Fri May 27, 2011 6:23 pm
Location: Osijek

Re: metadoni i migrena

Post by portia_theron »

ne,na heroinu nije...:) niti tolikih problema sa probavom... al ja naprosto ne mogu zivjet na hepu...ja sam student,na faksu sam od 0-24 skoro,imam dijete,i jos uz to svaki dan moram kod doktorice po th.sve mi je to zajedno jako smanjilo kvalitetu zivota,a mislim da je poanta terapije da me vrati malo medu zive..
mlada sam,ne zelim napraviti recidiv,zelim normalno zivjet,a ponekad imam dojam da mi je maltene nemoguce ostvarit.znaci,jedino sto mi preostaje je vinogradska... :roll:
User avatar
portia_theron
Posts: 18
Joined: Fri May 27, 2011 6:23 pm
Location: Osijek

Re: metadoni i migrena

Post by portia_theron »

i jos jedno pitanjce,da li se i vi debljate na metadonu?? nekako mi se ne svidja ta nuspojava :shock:
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: metadoni i migrena

Post by supergenije »

Hm..meni ovo smesno, mislim nemoj da se ljutis al kad pomislim da ovde u srbiji trenutno bar 10.000 ljudi moli za metadon, sa sve hepatitisom, zatvorima iza sebe, sjebanim zivotom neki imaju i decu i nisu mladi...i procitam da bi ti nazad na dop sa meta, cirkus :D
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: metadoni i migrena

Post by Vceikruna »

Nazalost,upravo tako! ali ipak je ovo Srbija,najzaostalia zemlja u regionu! :(
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: metadoni i migrena

Post by sunrise »

Ja bolujem ili sam bolovala od migrena,da kucnem u drvo....I mislim da ih ti definitivno nemas i ni met ni hep ne uzrokuje migrene....Neka hrana,cak mirisi,stres,sokovi,promjene vremena. Mene su najvise udarale kad bi se vrijeme naglo promijenilo. I,onda,ajde,glava,ne boli puno,ali povracanje,proljev,znojenje,jezenje,groznice. tabletu nisam nikad popila kao ni kap vode jer samo bi povracala sve,sve pa do zuci....I,tako bi se mucila do podne,jedan,dva i ako bi uspjela malo odspavati probudim se normalna.
Imam prijateljicu,ona je malo starija,ona se pak ubije koliko tableta popije i to zomax,ma nemam pojma,ali neke bijesne tablete i zena se pogubi,bude u krevetu po dva tri dana dok ne dodje sebi.
Ima jako puno vrsta migrena ali to sto ti kazes to sigurno nije migrena,vise kriza i nezadovoljstvo jer bi dopa a ne terapiju
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply