Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apotekama

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apotekama

Post by Al Kaloid »

Posle dugog cekanja i iscekivanja stigao je i Makedonski Metadon u bocama od 10ml, zaboravio sam da pitam da li je osim solucije stigao i u tabletama od 5mg, ali konacno i ovo da se desi posle toliko obecanja i zavlacenja. Jedini mali problem je oko pipete jer nije prilagodjena ovom tipu solucije koja nije na uljanoj bazi pa svih 100mg iscuri u 180-190 kapi, sto znaci mora da se meri spricem u ml.
Toliko od mene, pozdrav!
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Vceikruna »

Napokon nesto pozitivno,nadamo se da ce se i od jeseni pojaviti prve kolicine "Buprenorfin Alkaloida" u apotekama u Beogradu i Srbiji! :D Pozdrav!!!
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by check021 »

I info da ce od jeseni biti "Buprenorfin Alkaloid" u Apotekama, i da ce najverovatnije biti i mnooogo jasnija slika buprenorfina kao i lagana registracija opoida za onih 30% po N.Vuckovicevom "report"-u , koji ne podnose metadon bas kako treba ili su fail-ovali vise puta,njima ce biti kao i bupe u pocetku {sad da li intra ili out hospitalno} neka vrsta S.R morfina ili hidrogenizovani keton istog - hidromorfon samo i to u RX {S.R} formulaciji - Jurnista.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by check021 »

I pitanje, DA LI SE U NARODNIM APOTEKAMA - SIROM DRZAVE - MOZE NACI ALKALOIDOV METADON OD 10ML ??? Posto i ja podizem , ili ... ??? I koja je razlika izmedju HF i Alkaloid ??? Na kutiji od HF metadon-a pise da su additivi JEDINI propilenglikol,metilpropil,metilparaben ... .tako nesto... A na Alkaloidovom? Sta ima od additiva?
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Al Kaloid »

Kako ne mozes da podignes Alkaloidov Metadon u drzavnim apotekama?? Kod nas u BG-u ga ima u svim malo vecim apotekama kao i HF metadon, ja nakad uzmem mesano malo jedne i malo druge vrste samo zamolim apotekarku i ona ode do sefa i donese! Prosle nedelje kada sam podizao pitao sam da li su registrovali i u tabletama od 5mg, pogledala je u knjigu lekova i rekla mi da je za sada samo solucija na spisku!
Sto se tice ukusa dosta je gorak i nema ukus kao sirup poput HF-a i naravno duze mu je dejstvo. Mojih 120mg traje dosta duze od 24h i nikada ne moram da ga pijem cim se probudim vec kad kod mi je volja, nekada i navece!
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Jaffa »

Ja ne mogu da nadjem apoteku gde mogu da podignem Alkaloidov!! Da li ga ima u NS-u, ili opet samo na beogradskom pasaluku...? Reci mi samo da li je istina da nece biti metadona posle Nove Godine HF-og, nego da ce sada svi morati da idu u M.Centar????? Kako ce ovi iz Vojvodine, po manjim mestima - sto ne zive u gradovima gde ima centara???? Ne razumem ... Nista ne razumem ...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by MasacreEnElDiscoBar »

jaj, mene je on unishtio...gorki prozirni otrov...
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Vceikruna »

Al Kaloid wrote:Kako ne mozes da podignes Alkaloidov Metadon u drzavnim apotekama?? Kod nas u BG-u ga ima u svim malo vecim apotekama kao i HF metadon, ja nakad uzmem mesano malo jedne i malo druge vrste samo zamolim apotekarku i ona ode do sefa i donese! Prosle nedelje kada sam podizao pitao sam da li su registrovali i u tabletama od 5mg, pogledala je u knjigu lekova i rekla mi da je za sada samo solucija na spisku!
Sto se tice ukusa dosta je gorak i nema ukus kao sirup poput HF-a i naravno duze mu je dejstvo. Mojih 120mg traje dosta duze od 24h i nikada ne moram da ga pijem cim se probudim vec kad kod mi je volja, nekada i navece!
Pozdrav ljudi ! Ja bih se samo nadovezao na kratko,na ovo sto je rekao "Al Kaloid",vezano za duzinu delovanja u njegovom slucaju,zato sto se meni desava da vec posle nepunih 12h imam fizicke simptome apstinencije,od mogucnosti zevanja,preko kijanja,jeze,odvratnih vrucih talasa,znaci losa cirkulacija ekstremiteta,saka i stopala,i neki odvratan osecaj,toplo-hladno,a ujtru dodjem u centar sav nakostresen,curi nos i ostalo ... no svestan sam da terapja na svakoga utice drugacije,a moja doza je 85mg i rekao bih da je "Alkalodov" brend u pitanju, zato sto je redak i gorak,znaci ni malo slican "Hemofarmovom"
a i u centru nikada nismo imali drugi,osim ovoga! Toliko,hvala,pozdrav svima!!!
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
coph8er
Posts: 13
Joined: Sat Dec 10, 2011 12:35 pm

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by coph8er »

Mi u Somboru dobijamo makedonski onaj od litre,u centru,i meni taj nista ne valja,ja bi dao sve na svetu da vrate hemofarm!Dobijamo po 5 kubika i svi smo u krizi za par sati!Ja sam svaki dan uu krizi a niko nista ne preuzima!
Last edited by coph8er on Tue Dec 13, 2011 10:40 am, edited 2 times in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:54 am, edited 1 time in total.
Locked