kanabis ko supstituciska terapija???

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Misli li ko da je moguche upotrebljavat kanabis(marihuanu) ko terapiju za ljechenje ovisnosti i ostale bolesti?

Evo link za epizodu koja je postavljena u 5 djelova, stavio sam2.dio, za one koga zanima ta biljka :D

http://www.youtube.com/watch?v=6sa8lSm2 ... re=related
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Sat Jul 02, 2011 8:20 am, edited 1 time in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by saša-ex »

Pa svi smo mi ovde pokusavali da se skinemo vutrom... ja, na taj nacin, nisam uspeo :)
SAMO CEO ŽIVOT...
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by Vceikruna »

Ne znam sta da kazem,ali u mome slucaju to nikako ne bih moglo,posto THC ne podnosim bukvalno,cak sta vise,osecam neku cudnu vrstu animoziteta prema toj,kako je zovu ovde:"VUTRI" :) da, ne znam,opet kazem meni to ne prija nikako,poslednji put sam je pusio pre skoro pa cetiri godine cele,tako da sve sto mogu da kazem,da znam ljude koji vole po nekada da dunu,ali ja nikako,toliko,hvala lepo! Pozdrav! :D
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by dee_87 »

Moja stara prati neku emisiju zove se "Za svaku bolest, trava raste" :D
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ne volim ni ja bash onaj osjechaj napushenosti neke paranoje imam itd. ma, al ja sam se skido i uspio sam samo sam uzimo velike kolichine svakih 2h, i alkohol,.Stim da sam normalno se hranio a, to je u krizi jako teshko(nemoguche)...al mi je okej ko lijek, navecher prije spavanja bi zapalio i nikakve kemije (tablete), u 5h bi odspavo ko da sam spavo 10h, probudio se odmoren, apetit za hranom mi se povechao nisam moro odma uzet kavu i cigaretu(puno manju bi imo potrebu za cigaretom), cjeli dan sam mogo normalno radit ne zivcirat se na stvari na koje se obichni zivciram...Jednostavno sam vidio da mi je zamjenila hrpe tableta...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by nepopravljiv »

ja sam pokusao sa vutrom da se skidam jos gore mi je bilo imao sam osjecaj da mi je pojacalo krizu tako da nikad u krizi nisam htio da duvam,
prije kad sam mladji bio duvao sam velike kolicine travuljine u zadnje se to svelo da volim da dunem kad gledam neki dobar film,ili igram igricu i ako je drustvo oko mene ok. sve ih dobro poznajem a sad da ja idem i duvam izlazim vikendom u grad napusen nema sanse ondma me opici ona sto zovu paranoja sto li vec u glavnom nije mi prijatno.trava mi je vise onako kucna varijanta za ekipu koju poznajem i malo pijemo ,film igrice i to je to nikako drukcije,zanimljivo je to da kad se naduvam na ulici nedje odma kuci bjezim dje su mi poznata lica a kad sam uradjen heroinom boli me K.... dje sam na ulici kuci nebitno i svakom cu rec svasta u lice a na travi suprotno.mozda i moze kod nekog funkcjonise to skidanje sa vutrom sve od ljudi zavisi izgleda.znam lika sto se isto skida vutrom samo on pusi skank u nenormalnim kolicinama 5,6 dana i bocu rakije sa njim mada neznam nemam neko misljenje o tome samo znam da meni to nikako nebi odgovaralo takvo skidanje.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

dee_87 wrote:Moja stara prati neku emisiju zove se "Za svaku bolest, trava raste" :D
Tochan naziv emisije!!! Dubru emisiju gleda stara!!!
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by dee_87 »

Hehe... Vjeruj da sam se ja pozitivno iznenadila sto se tih biljkica tice :D ne vezano za vutru...
Sta sve u prirodi mozemo naci, ma to je cudo... Mama od lika s kojim zivim, vazda skuplja te biljke...Znalo nam se desiti zikra kad nas spuca, pa imas problema sa probavom, skuha nam nam neki caj, za pola sata presijece te, ma ko rukom odnese sve probleme sa trckaranjem non-stop u wc i nazad :D... Ima sve svoje mjesto fakat..
Citala sam skoro vezano za marihuanu, izbacili su neki lijek kod problema sa epilepsijom (ako se ne varam) na bazi marice i za probleme sa dijabetisom, ako su tacne informacije jbga...
Ja iskeno volim se spusit, al kuci... Meni tri dima su dovoljna da me "obandaci" :), al po obicaju posto u svemu volim prigonit, obicno na kraju zavrsim u krevetu, spavanac... Al u svakom slucaju ostanem pozitiva na njoj, jbga ne bi valjalo da je drugacije :) Pozdrav ti veliki :D
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

normalno farmaceuti i ostali vladari svetom, sad pukushavaju umjetan thc napravit, jer su skuzili da ljechi...samo da nebi ostali bez posla, jer ako ljudi pochnu sami uzgajat kanabis i radit ulja koja su vrlo ljekovita(ostali bi bez posla), chovjek u onoj emisiji(na pochetku je link) je sam sebe s tim uljem izljechio od raka sam sebe, i ljechio na stotine ljudi od raka i drugih bolesti...
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by preispitivac »

'Leb te poj'o, a ja okusavam da prestanem da duvam :). Ne znam koliko je ko pusio, ali znam da nema razlike izmedju 2 dzointa ili 6 dzoinata na sat. Ne mozes biti naduvaniji od toga, prvi udar je najupecatljiviji i on pravi razliku, recimo, ako popusis paket skanka cist, srolas keca od toga i sam popusis ima da se razneses bukvalno, ako iole valja taj skank. Posle da dodas jos jedan isti takav ne mozes se vise naduvati, samo mozes da se ustondiras vise i da budes nefunkcionalniji ali nece poceti da se prividjaju sarene azdaje sigurno niti ce se vratiti onaj smeh i feel u stomaku kao kod prvih naduvavanja. Oftopic sad ali, ja sam godinama jurio te prve osecaje i nikad ih vise nisam nasao, ne moze opet da bude tako, mozes da se otkines ali ti je svaki delic tog naduvanog stanja poznat i nema euforije originalne NIKAD vise. Ono sto znam je da je kod ogromnih kolicina u nekom konstantnom periodu paranoja zicer, a predpostavljam da neko ko se skida sa dopa nije u nimalo lepom stanju svesti pa je verovatno da vutra napravi velike brljotine i sa emocijama i sa motivacijom, to je ono u sta se svaki promil mog bica uverio hiljadu puta. Ne razumem se u dop, ali za travu znam da jebe mozak. Sad ako je nekome cilj da se umrtvi, moze da zavrsi kilo gandze da pusi kao manijak i da lezi kao biljka smoren, nepomican i zaglupljen, mozda je to prednost nekome, ne znam.
Jurim rep
Post Reply