Meni je bilo dosta!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

dragance72

Re: Meni je bilo dosta!

Post by dragance72 »

Ne neu, moja nervoza je sada isključivo usmerena na situacije nikako na ljude . Čak i kada mi se desio slučaj da umalo prebih čoveka jer je hteo moju dozu metadona da se doradi a on posle da mi vrati rekao sam ti nisi moj prijatelj jer ne poštuješ moj princip. Ja sam došao ovde da se lečim ne da se radim metadonom jednom dva puta nedeljno a posole da stenjem i nerviram se jer mi je nedovoljn . Radim kako mi lekari kažu na to me ječovek koga sam primao u kuću, hranio i bukvalno mu dao stvari da obuče ujer nema š'ta nema džemper ahvali se patikama od 2500 da su 17.00 jer uzima socijalnu pomoć od koje plaća račune za telefone u telenoru a računi su 122.800 ostalo proda dve boce metadona nekad ili mu ćale da smiluje se. Nebitno i to se mene ne tiče i nije moja stvar zato i ne govorim njegovo ime to je izmedjunas dvojice strogo ali to je jedini put kad sam se iznervirao na nekoga i samo zahvaljujući programu i što sam naučio kod vas da je i on takodje bolestan čovek ako ga udarim kao da sam bolesnog od srca, na aparatima, ili ne znam dijabetičara u komi udario nisam to uradio inače sam već spustio stvari pored sebe i jaknu na njih stavio i samo rekao: kreni pičkoooo, kreni da te sahranima ovde na ovom mestu tipujem da nećeš jedan moj udarac izdržati a ti probaj na šta se okrenu8o i bukvalno pobegao. Posle sam prebacivao sebi i ljutio se i hna sebe i na situaciju. A kako se ljutim na situacija i sebe na primer što me devgojka ostavila i posle obećanja da me više niakda n eće slagati slagala me opet i ostavila kada sam bio u stanju teške depresije nezavisno od nje i to preko telefona sve što je obećala ikad pogazila je. Ja sam se naljutio na situaciju što sam dozvolio da se desi. Odnosno ne...prvo sam se naljutio na situaciju zatšo se tako desilo posle par dana sam se naljutio i na sebe zašto sam dopustio da se ta situacija desi i učestvovao u tome a tek na kraju i to vrlo malo kada sam se već ohladio shvatio sam da se ta situacija dogodila jer smo je nas dvoje napravili i da niko nema pravo da sudi ni ja njoj ni ona meni čija je greška veća. Jednostavno tako se desilo u tom trenutku. Pogrešno je bilo ili vremee ili trenutak ili osobe ili sve od toga. E tako se ja prijatelju sada kada dozvolim sebi da se naljutim ljutim. Inače kada počne da me hvata ljutnja ja obično ćutim jer ne želim da kažem ono što zaista ne mislim da ne bih povredio nekoga a on onog našeg nesporazuma kada sam mislio ja, odnosno ne baš ja, nego moja sujeta jer boćže moj ja sam toliko važan da sve što se piše ovde "piše se o meni" i "svi koji me znaju kad napišu negativno ja se prepoznam u tome proradi i nahrani moje samosažaljenje". Veruj mi opet čitam treći put Ekarta Tola i "#Novu zemlju" tek sada , tek sada posle godinu i po dve ja počinjem da razumevam svaku reč ne znam kako ali to se dešava sve ljude koji su lo+eš uticali na mene a nisam mogao iz nekakve kao zahvalnosti da im kažem da ne želim da ih vidjam više uspeo sam . HEEEEJ ZNAŠ LI KAKAV JE TO USPEH ZA MENE I ZA MOJU NESIGURNOST DA NEKOME KAŽEM HEJ NEĆU DA SE DRUŽIM SA TOBOM JER IZMEDJU TEBE I TVOJIH UTICAJA KOJI LOŠE UTIČU NA MENE I MOGA LEČENJA KAKVO GHOD DA JE U OVOM TRENUTKU BIRAM SEBE I SLUŠAM LEKARE I PIJEM LEKOVE SAMO KAKO MI ONI KAŽU I SVE VAS KOJI PUMPATE ROVCE ILI PIJETE PO DVE TERAPIJE, KUPJETE P0OVREMENEO DOP NEĆU VAS BLIZU SEBE, NEĆU VAŠE REČI DA ČUJEM, NEĆU VAS PREKO TELEFONA PROMENIO SAM I BROJ TELEFONA J AVIO SAM MNOGIM AI SA GRUPE NE ZNAM BAŠ DA LI SVIMA SVEJEDNO IMA KOLE TO SIGURNO I NACA JA MISLIM. IMAĆE I OSTALO POLAKO. INAČE NOSIM SE MIĐŠLJU DA SVRATIM I NA A.A I NA N.A JER SMO HTEL U METADONSKOM CENTRU DA NAPRAVIMO NEŠTO PSIHOLOG,. KOORDINATOR I JA BIH IM BIO KAO KONSULTANT KAKO SMO RADILI NA N.a GRUPI JEDINA OD RAZLIKA BI BILA ŠTO SE NE BI SMATRAO "NEČISTIM" KO JE NA METADONU SAMO, JEDINO NA DRUGIM ILEGALNIM DROGAMA ŠTO JE I LOGIČNO AKO TAKO POSMATRAMO GRUPU U OKVIRU CENTRA. oNO ŠTO ME SPREČAVALO A JA SAM VRLO INTUITIVAN DA DOLAZIM NA N.A SASTANKE JE, NE ZNAM HOĆEŠ LI MI VEROVATI, STRAŠNO LOŠA ENERGIJA KOJU SAM OSEĆAO U ONOJ PROSTORIJI BEZ OBZIRA NA LJUDE U NJOJ TAMO ME JE NEŠTO JAKO BACALO U BEDAK POVREMENO NEIZDRŽIVO DA SAM MORAO RANIJE DA IZLAZIM POD RAZNIM IZGOVORIMA JER SAM OSEĆAO DAĆU IZAĆI IZ SVOJE KOŽE OSTANEM, LI SAMO MINUTA JOŠ. SADA ĆU VIDETI KADA DODJEM U KRUNSKU JEDNOM NA N.A DA LI ĆE TO NESTATI. jA ZAISTA NIKOGA SA GRUPE NE MRZIM NITI BILO KOG ČOVEK APRVO A TEK SA GRUPE PA KOJI BI RAZLOG, POBOGU BIO,. JESMO SE RASPRAVLJALI, ČAČKALI ALI TO JE NAŠA BOLEST I TO NIKO NE UZIMA ZA ZLO NI JA NI TI NI BILO KO DUBOKO SAM UBEDJEN. a DRUGO ŠTA GOD DA MI KAŽEŠ VERUJ NEĆU SE ALI ZAISTA NEĆU SE NALJUTITI, NEŠTO SE DESILO SA MNOM OTKAKO JE LJILJANA OTIŠLA OSTALO SE EMOCIJE IPAK ALI NE I ŽĆELJA DA JE POSEDUJEM, NE LJUBOMORA AKO IMA DRUGOGA A IMA SIGURNO MOGU DA SE OPKLADIM OSTALO JE NEŠTO PLATONSKO I VI'ŠE MI NEDOSTAJE ONA KAO PRIJATELJICA I NEKO SA KIM PRIČAM NEGO LJUBAVNICA. i JA NE ZNAM ŠTA JE TO DA LI BIH žELEO DA BUDEMO PRIJATELJI ? vEROVATNO ONA TO NE ŽELI ALI KAD SE VIDIMO UVEK SE ISPRIČAMO LEPO I TO ME RADUJE. NEKADA JE JAKO POŽELIM IAKO MISLIM DA SAM RASKRSTIO SA TIM MI VIĐŠE ZAJEDNO, NIKADA. SIGURAN SAM.a TI PRIJATELJU RECI BILO ŠTA I NA P.P VERUJ NEĆU SE UVREDITI JER KAŽEM TI NEŠTO MI SE DEŠAVA I JA NE ZBNAM ŠTA ALI ZNAM DA NIJE LOŠEL I PROSTO MI JE TEŠKO DA PRIHVATIM SUMNJIČAV SAM JER, NISAM JA NAUČIO I BOJIM SE DOBROG, SHVATAŠ ME?
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by selma »

Dragance, razmakni bolan malo ove redove...ajme, ko to moze citat..
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
dragance72

Re: Meni je bilo dosta!

Post by dragance72 »

u pravu si umor me ve savladao i nisam ni obratio pažnju uopšte, dobro je da nema i više grešaka vreme je za počinak izgleda odavno pogotovo što sam se probudio prošle noći u ponoć tačno i od tada ne spavam jebote šta je ovo otkako prestajem sa zoloftom prvo tri puta na dva dana pa tri puta na 3 pa još djednom na 34 pa na peti dan i gotovo kao. ali san mi j eočajan zaspim uz sanval nekako i nekad od 10 mg probudim se posle 3 sdata i onda popijem još jedan sanval da zaspim opet moram da pazim da se ne navučemn na ta govna za spavanje ili da uzmem nipam pa kao da me neko ujutru čekićem lupio po glavi ili ništa nekad spavam po 144 sdati sa manjim prekidima kada me ovako tri četiri dana izmuči nesanica i onda od podne oko 116 do sutra do 10 11, 12...
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by SuperSynthetic »

Pa, de ste?
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
dragance72

Re: Meni je bilo dosta!

Post by dragance72 »

Gde si ti čoveče jebote baš sam nešto mislio na tebe ovih dana kako si stvarn, svega mi. ne znam što ti nisam poslao p.p u stvari znam mislio sam da možda nisi u fazonu da nešto mnogo priča'š ili te možda neka depra drma ja to razuemm jer sam imao i ja te probleme u svakom slučaju oino vuklo me da ti se javim i pitam te jedno hiljadu stvari hahahahaa prijatelju, ali nekako sam se uzdržao neće više OKP MENI DA ODREDJUJE NANU MU JEBEM :D :D :D , nego javi se baš bih voleo da čujem kako si i šta ima kod tebe šta se dešava ono šta god želiš i misliš da može'pš da podeliš sa mnom ali nije fora nego stvarno sve baš sve ti znaš druže da nas dvojica nikada nismo imali ma ni s od sukoba a kamoli pa čak se ne sećam n nekih sukobljavan ja mišljenja jačih, a uvek sam te pažljivo slušao jer mi se svidjala tvoja neposrednost u deljenjima i doza onoga ma mešavina onog beogradsko,-mangupsko-uličarskog i istovremeno sa primesam aintelektualno0g jako sažetog izražavan ja . Cenio sam tvoj dar da sa malo reči mniogo kažeš' to je meni problem ali zato što ja sve analiziram do u beskraj, gori sam jedno 5 puta od Joespape. NIje baš u redu da se poredimo ali primetio sam da nas dvojica imamo sličnu "ljubav" ka analizi hehe...samo što sam je ja razmahao ili pustio daha mašti na volju do jaja....piši drućže javi se baš čekam ono, da čujem od tebe nešto...pozz, čuo sam se sa koletom pre neki dan i tako daću ti telefon promenio sam broj zbog nekih , i dalje sam u vipu ali sam kupio i neku Nokiu X34-02 nije neka nego košta valjda oko 50.000 u stvari zabole me za to koliko košta nego keva produjžila ugovor pa ima pravo na nov fon i ja je nagovorio da uzme ovaj uz prenesi dvesta na 6 mmeseci 9.000 dakle 1.500 uz račun mesečno džabe jebote 5 megapiksela kamera odličan fon i touch screen i tipke ima simbian. A već imam broj u ViP-u i tamo neki Samsung touch screen javi se...
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

selma wrote:p.s super te vase konvencije, jos kad su na moru...(i to u Hrvatskoj).... :)
Hm... konvencije su super... nema veze gde su... jer je duh oporavka prisutan... a ovo za Hrvatsku... mislim da imate najbolje reklame :D

http://www.youtube.com/watch?v=ThBrEBl2 ... re=related

Dragane sine, tvoja analiza je čudo. Skidam kapu. Cisto zbog preglednosti nekad stisni enter. Sto se tice imena, uvek mozes da izmenis post. Na primer sad bi bilo dobro. :) Tvoje ime je u nicku. Moje nije. Stoga...

Ono sto znam je da kad god sam ljut na nesto, situaciju ili okolnost, coveka ili zivotinju, instituciju ili princip, ja u stvari samo pokusavam da prikrijem neku dublju emociju koju iz nekog svog egocentricnog razloga ne "smem" da prikazem. Uglavnom se ljutim zato sto ne mogu da kontrolisem. Ili sto ne ide onako kako sam ja zamislio. E pa onda je lakse da se sakrijem i poreknem ono sto je istina i tako da lepo zivim u iluziji. Nesto poput samog drogiranja. Ušuskas se u svoje droge i cutis i lepo ti. Dok doza ne prestane da radi. Onda frka i trka po "Još".

Da bi bio svestan tog procesa, trebao bih biti svestan i onoga sto se desava unutar mene. Ne da analiziram. Nego da budem svestan da sam ljut, jer sam zapravo tuzan. Ljut, jer se plasim. Ljut, jer mi je dobro. Ljut, jer sam ljubmoran, zavidan, srecan...

Maska ljutnje cini cudo. Izoluje me od ljudi, cini me predmetom ogovaranja, distanciranja... Svakako daje moc onom naspram mene. A mene cini jos gorim.

Kada maska spadne, kada priznam kako se zapravo osecam, ja vracam svoj zivot na pravi kolosek. Mogu da budem smiren i da zdravim razumom (ili onim sto je ostalo od njega) donesem odluku koja bi bila dobra za mene.

Analiza je besmislena... vuce u ljutnju. Prihvatanje i osvescivanje je model koji je mnogo laksi za "nošenje".
Bolje stoji i meni i okolini :)
Pozz
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

dragance72 wrote:...NEŠTO MI SE DEŠAVA I JA NE ZNAM ŠTA ALI ZNAM DA NIJE LOŠE I PROSTO MI JE TEŠKO DA PRIHVATIM SUMNJIČAV SAM JER, NISAM JA NAUČIO I BOJIM SE DOBROG, SHVATAŠ ME?
Naravno da te shvatam: bolujemo od iste bolesti koja ima samo jedan cilj... da nas ubije!? A to radi sistematski i polako kroz momente u kojima nam nije dozvoljeno da se osecamo dobro. Pa je i normalno da se plasimo dobrog :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by selma »

joesspappa wrote:
selma wrote:p.s super te vase konvencije, jos kad su na moru...(i to u Hrvatskoj).... :)
Hm... konvencije su super... nema veze gde su... jer je duh oporavka prisutan... a ovo za Hrvatsku... mislim da imate najbolje reklame :D

http://www.youtube.com/watch?v=ThBrEBl2 ... re=related
ma to je garant opet neka podvala iz Srbije :)
joesspappa wrote:Kada maska spadne, kada priznam kako se zapravo osecam, ja vracam svoj zivot na pravi kolosek. Mogu da budem smiren i da zdravim razumom (ili onim sto je ostalo od njega) donesem odluku koja bi bila dobra za mene.
Istina...
na kraju lazes samog sebe s tim sto glumis nesto sto jesi, a u stvari nisi...
Trebali bi to i drugima i sebi priznati...ipak koga briga sta ce ko mislit kad se radi o tvom zivotu.
Ponos...koja šugava stvar...
a ako sad postoji nesto sto ne volim, to su fejk ljudi...
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Dedal »

Hhm.. ne zam baš Selma. Ponos.....?? Nekad mi ostane samo on, nekad mi ga je previše, nekad....jbg. tu je, moj je, neka njega, sve dok me ne ugrožava.
Pozdrav.
E da još i ovo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H8oTcSGG8dM[/youtube]
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by selma »

Stoji, svakako,Dedal... ali ja ga ovde ne genralizujem ...govorim o ponosu u nekim odredjenim situacijama u kojim ti vise stete napravi nego sto ti pomogne...to

Npr... imam par prijatelja koji su strejt neko vrijeme, godinu, dvije, tri nebitno...ali su cijelo to vrijeme u takvim deprama i crnjacima da ne znam kako su uopce strejt...patnja zivot, kontas...Kad im pokusas pomoc jer si i sam bio na tom mjestu, ne drze te zere jer im ti nisi kompetentan za pomoc, mozda jer si i sam bio smrdljivi đanki i ko si ti da im sta kazes...I sve je super, sve mogu sami...ne treba im pomoc, druge gledaju s visoka...imaju taj gard ''odbij'' , a unutra se raspadaju...samo to ti nikad ne zele priznati. To je ponos jarane, koji vodi ravno do dna...... unazad u dop...
na to sam mislila..i to mi je tuga

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4ZOhRqNZt64[/youtube] :)
Pozdrav
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply