NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Dobar dan,
ovde sam da Vam predstavim moju ,i ideju mog druga,iz Srbije o stvaranju nezavisne organizacije koja ce se boriti za bolje sutra onih koji bitku vode svaki dan.Znaci opoidnih zavisnika.
Ako uzmemo u obzir da je strategija donesena jos davne 2008 godine,i da istice 2012 godine,red je da se pored Vladinog nerada uradi nesto.
Kolega sa kojim sam u procesima dogovora oko detalja organizacije i slicno i ja imamo dosta snazne kontakte,te smo u prilici da napravimo "Javno salsusanje" odgovornih za ovu agoniju pri lecenju opio-manije,ili narkomanije.Javno saslusanje je moguce,ukoliko se organizuje u narednih dvadesetak dana,i njega mogu da sazovu bukvalno svi,po i pojedinci {uz puno srece} ali prave odgovore i efekte dobijaju nezavisne organizacije gde ce one malo zagolicati novinarski um,a pritom ostvariti zeljeni efekat kod vladajucih ... i nadleznih za prevenciju.
Na kraju,zeleo bih da pitam Vas, koliko ste za ovakvu ideju - gde bi se organizacija bavila boljim sprovodjenjem terapija - vec postojecih , PRIMENU ostvarenih medikamenata { Buprenorfin } , i OSTVARIVANJE BAR JOS JEDNE VRSTE TERAPIJE AGONISTOM { sporo opustajuceg morfina ... mst continus,substitol,jurnista} kao i jos mnoga pitanja kao sto su uvodjenje antagonista tipa "Nalorex" u pozitivnu listu lekova kao i polu agonist i polu antagonista Buprenorfina.
Ovo su samo od NEKIH CILJEVA kojima bi se bavila organizacija,kao i ostvarivanjem prava i eliminacijom diskriminacije pri zaposljavanju onih koji se "de facto" lece. PRAVNO I MORALNO dizanje svesti kako pacijenata tako i okoline.

Pa,Srbijo , da Vas cujem - ukratko ...

Srdacan pozdrav. SVE DETALJE I OZBILJAN KONTAKT NA mcbasileus@yahoo.com
ili na mom blogu www.metadonplus.blog.com na strani INICIJATIVA.

Hvala.
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Vceikruna »

Chek je sve lepo objasnio,ja sam donekle jos obavestio i neke ljude,sto znaci ako se sami ne borimo za svoja prava,prava koja nam sam ustav garantuje,niko drugi to nece da uradi umesto,nas,zato mislimo da je sada trenutak da se ujedinim,slozimo,kako god,mi kao manjina,ljudi koji boluju od zavisnosti,godinama smo bili izlozeni sikaniranju,vredjanju,ponizavanju,i to samo zbog cinjenice da se u ovoj zaostaloj zemlji sa zaostalim pogledima na zivot na nasu bolest jos uvek gleda kao na hir pojedinaca,koji sto je Voyager rekao u jednom od svojih postova,pljackaju stare ljude i malu decu,kako bih dosli do te "zle droge" ti "zli narkomani",sto je bukvalno tako nazalost,ovdasnja javnost jos uvek tako gleda na nasu bolest! a nase je ljudsko pravo,da biramo,kako cemo da se lecimo,kojom vrstom terapije,kojim lekovima itd itd........... U potpunosti se slazem s ovim sto je Chek rekao,i pozivam i ostale ljude dobre volje,veliki pozdrav svima! I MI SMO LJUDI! IMAM PRAVA DA ZIVIM!!! Bolji uslovi za sve ljude koji boluju od bolesti zavisnost,vece postovanje ljudskih i prava pacijenata,bolje i modernije terapije i medikamenti!!! U Evropu se ne moze sa lopatom!!! :D Pozdrav svima jos jednom!!! :)
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by saša-ex »

Kad smo kod organizacija.... Juce je odrzan prvi sastanak organizacija bivsih zavisnika iz vise Evropskih zemalja, u Roterdamu, pod pokroviteljstvom EURAD-a (Eurpe against drugs). Bio sam i ja, kao predstavnik Balkanskih organizacija.... Shodno novim tendencijama u EU, slozili smo se da bi jedna ovakav mreza, mogla da uradi dosta po pitanju nove strategije, koja je sve vise prihvacena, a tice se Harm reduction programa, u koju spada i supstitucija. A posto se toliko pozivate na Evropu, moram da vas razocaram, ti programi se polako napustaju, a akcenat se stavlja na rehabilitaciju... Uskoro sledi i zvanicni izvestaj.
SAMO CEO ŽIVOT...
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Vceikruna »

Pozdrav i za tebe Sasa! Ne bih voleo da me razumes pogresno,ne pozivam se ja nesto na EU konkretno,samo mislim da su to mnogo civilizovania drustva i mnogo vise cene i postuju neke osnovne ljudske vrednosti i prava,pa verujem da se i tebi desilo,ovde na brdovitom balkanu,da te je neko nekada povredio na bilo kakav nacin,samo zbog toga,sto si bi u tom trenutku pod simptomima ove bolesti,iskreno svi mi koji smo prosli kroz neke stvari treba da budemo slozni,svako ima pravo da razmislja i radi onako kako misli da je najbolje po njega licno! meni se desilo,da su me pre par godina,u jednom parku tri policajca prebili kao konja samo zato sto sam imao jednu mali tackicu na veni i sto patim od jakog tremora ruku,koji ne mogu da kontrolisem,i sta sam mogao,niko nista nije video,nisam imao neke vidne povrede,ali je dovoljna sama cinjenica kada te neko,natera da se skines,pa te sutne,i ne da ti da ustanes sa zemlj a ti onako sav nikakav lezis u travi u trnju,i govori ti svakakve reci,pljuje te,i sta sam mogo,osim da ih kunem i dok su me udarali,kleo sam ih iz sveg glasa,jer drugo nisam mogao nista,tako da donekle razumem Toto Rinu, sto je toliko kivan i ja sam,donekle veruj! e sad sto kazes da se evropa okrece rehabilitaciji,pa to je nesto sto je sustina,vracamo se na ono da svako ima pravo da radi,ono sto misli da je najbolje za njega,iskreno,kao i svi,niko od nas ne zna sta nas ceka i koliko nam je jos krugova u Monci ostalo da odvozamo,ja i pokojni brat smo se cesto tako salili,medjutim,on me zajebao,odvozao je trku pre mene,zaobisao me u poslednjem krugu! :cry: i mozda je ovo stvarno moj poslednji krug u Monci,a znam jedno,necu da patim,prozivecu ovo sto mi je ostalo uz moju terapiju onako kako mi i dolikuje! Pozdrav jos jednom za sve ljude dobre volje! Peace Up! :D :rock:
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Vceikruna »

METADON SAVE LIVES!!!
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Evo i mene,kao "boss"-a ovog posta i cele ideje...
Koja kao da je bila tu,sve vreme,u nasim umovima-samo nismo mogli da se okupimo i delamo shodno zakonima i ustavom.Nemate,vecina,pojma koliko mozemo da ucinimo za NAS i slicnim nama.Pre svega,prihvatljivije terapije {citaj: terapije bez politicke stigme} su mnoooogo "atraktivnije" za zavisnike koji su u svim delovima{slojevima} drustva.Od med.sestara,doktora,dr.medicine,sefova,gradonacelnika,pa do narko-klosara.Ja sam razvio program gde se jasno objasnjava kako se i na koji nacin zbrinjavaju i ukljucuju zavsinici u therapy-e,te kako ih uciniti dostupnim,atraktivnim,kako zavisnike motivisati { u pravom smislu,a ne one gluposti u M.Centrima kao okupljanja i to...To je shit.Izvinjavam se na izrazu ali tako je-svi to znamo}.
Treba KONKRETNO uraditi nesto i to je sve predstavljeno u mom programu: "JURNISTA PROJECT SERBIA - IMPLAMENTACIJA". Ima vise primera,citirane su organizacije koje nas podrzavaju ,sa kojima sam u kontaktu,svetski izvestaji i slicno.Sve ovo sam dve godine ,mozda i vise,radio.Tako da je projekat onako "citljiv" i pisan kako "doktorskim jezikom" tako i narodnim kako bi ISTI TAJ DOKUMENT shvatio i obican pacijent koji dolazi zbog prehlade - pacijentu ,tom, citavsi - bilo bi mu jasno sta se dobija primenom "tog i tog" medikamenta te koje su licne a koje DRUSTVENE koristi. CAK , u projektu je dat predlog finansiranja hidromorfonske terapije. MORAM NAGLASITI da od dve ankete koje su odradjene on-line ; anketa sprovedena medju 63 ljudi koji su u MMT , i koji su dali svoj glas. od toga 66.3% je ZA uvodjenje konkretno "Jurnista" medikamenta kao hidrogenizovanog ketona morfina,koji je oko tri puta jaci od cistog heroina {opet "narodni jezik"} na miligramskoj bazi 66.3% je bilo ZA uvodjenje kokrento "Jurniste",[b]25.5% - ZA "mislim da bi trebao da postoji BAR JOS JEDAN lek,pored metadona,bilo to Jurnista ili nemu slicni slow-release-morphine preparati"[/b] - zatim 3.3% ZA nisam siguran,ali mislim da je uvodjenje alternative metadonu ok stvar i 4.9% ,NE mislim da je metadon dovoljan - mozda i previse.

U kontaktu sam sa jos jednim deckom iz Beograda,koji ima jos neke vezice,socijal-liberalno opredeljen koliko sam skotao. Kao i ja recimo...

Pa ljudi,bez DELA nema nama NICEGA...Buprenofina ne bi ni bilo da DRUGI nisu nesto uradili za nas - Makedonci.Imali smo srece... pfjuu... {bisem znoj sa cela...}

KRAJNJE JE VREME DA OSNUJEMO ORGANIZACIJU - DRUSTVO - KOJE IMA PRAVA "JAVNOG SASLUSANJA" ,"UCESTVOVANJA U NACRTIMA AKCIONOG PLANA" , I MNOGE DRUGE BENEFICIJE KOJE BI NAM UBRZALE UVODJENJE NOVIH TERAPIJA I MODERNIZACIJU ISTIH.I ,U OSPTE, PRUZANJE POMOCI ONIMA KOJI KORISTE PAS , KAO I UVODJENJE ISTIH U DRUSTVO... NO, hajde da Vas vidim.

S postovanjem,
M.B kontakt u vezi sa org. i projektom na mcbasileus@yahoo.com ,javite se pa da prodiskutujemo,druzimo se ,razmenimo misljenja,i UZDIGNEMO SE i KONACNO - OSTVARIMO SVOJA PRAVA.

NEMOGUCE JE I NEDOPUSTIVO DA U SRBIJI ,ZA SLUCAJEVE NA METADONU - NEMA ALTERNATIVE
NEDOPUSTIVO JE DA METADON NEMA ALTERNATIVU... 30% PACIJENATA ISKUSAVA SIDE-EFFECTS - e ,i to po izvestaju prof.Vuckovica. Znaci nije baratanje nekim procentima i podacima koji nisu provereni. Pa,nadam se da cete USTATI KONACNO ,POMERITI SE ,I STUPITI U KONTAKT. mcbasileus@yahoo.com
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Inace,
GLASANJE ZA HIDROMORFON RADI SKUPLJANJA REZULTATA JOS JEDNE OD ANKETA RADI "FINESA" KOJE BIH UNEO U PROJEKAT MOZETE NACI NA http://www.surveymonkey.com/s/M6NJFY6

-Molio bih ,pre svega one na MMT , koji smatraju da ono sto za njih supstitut Metadon cini nije zadovoljavajuce i doze koje su visoke ne zadovoljavaju njihova ocekivanja da GLASAJU : http://www.surveymonkey.com/s/M6NJFY6

-Molio bih sve ljude dobre volje da GLASAJU , te one koji shvataju VAZNOST da postoji ALTERNATIVA { ALTERNATIVE } Metadonu , koji jeste de facto cist sintetski opijat sa pregrst nuss-efekata. Pa , UKRATKO Vam je prezentovano sta se zeli uraditi ,a GORE SAM VAM NAVEO ZA KOJE SVRHE ce glasovi BITI UPOTREBLJENI.
Mozda bas Vi budete PRESUDNI i spasite hiljade zivote,i omogucite hiljadama ljudi ZIVOT u pravom smislu.

http://www.surveymonkey.com/s/M6NJFY6
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Zamolio bih moderatora,kao moderatora i admina jednog ozbiljnog foruma da skine "off-topic" sadrzaje.

Dakle,vidim da ste se raspricali o svemu i svacemu samo ne o onome sto ova tema,I TE KAKO VAZNA ,treba da donese.Ovde treba da se vidi odlucnost ljudi da ustanu i bore se za svoja prava.Dao sam vrlo banalan primer: ako GLB populacija moze da ostvari svoja - putem zakona - koji MORAJU da se sprovode , zasto LJUDI koji su negde,na nekoj raskrsnici zvanoj zivot pogresili - dobili svoja prava- svoje zakone koje im garantuje Strazbur.
No,da predjem na stvar.U kontaktu sam sa EMCDDA i UHRN { united harm reduction network } te sam posalo mail EurpeAid-u kako bih video da li je ova organizacija vec donirala nesto u ove svrhe.Jeste,sama prostorija met-centra u NS je EU projekat.Tako da moj projekat uvodjenje opoidne ili full agonist alternative na EuFirstAid opciju ne ide.Jedino kao potpisi , 10.000 pa inicijativa , ili kao NVO - Nevladina Organizacija za cije formiranje su potrebne tri osobe,platiti registraciju,upisati trenutne clanove,i napraviti pecat.Sa time,mi smo "na konju".
Problem jeste sto , tesko je pomeriti dupe - m? Pa da li je moguce da sam ja i tu jos par{dvoje,troje} nas u Srb JEDINI koji se cimamo za 3000 ljudi na substitutima.Shvatite METADON MORA IMATI ALTERNATIVU.

Jedan citat iz mog projekta :
Dr Roy Robertson sa "University of Edinburgh", koji je glavni autor studije, kaže: "Baš kao i sa ostalim hroničnim stanjima trebale bi postojati brojne dostupne terapije kako bi doktori i medicinske sestre prilagodili medikament svakom pacijentu individualno. "
Ovde je konkretno rec o dihidrokodeinu. Tako da ,da li je moguce da sam ja usamljen u borbi za uvodjenje alternativnih medikamenata za odrzavanje???? Srbijo,ukoliko OVO vidi neko kao prof.Vucovic ili dr.med.sci Dickov - najebasmo - i nema nama NISTA.

KAKO HRVATSKA I BUGARSKA,SLOVENIJA IMAJU SUBSTITOL,MST CONTINUS I SLICNO...Jurnista jeste hidrogenezovani keton morfijuma,i bas zbog te reakcije doslo je do boljeg "first pass"-a ,i duzeg trajanja. Ali ovde ,i u mom projektu ,nije rec samo o jurnisti vec o medikamentima koji bi se mogli uvrstiti.


PROJEKAT - U "BASIC" FORMI JE PREDAT DR.MED NOVCIC ,te ce ona reci sta misli o svemu tome.Nasao sam lekara koji je i te kako zainteresovan da participira u svemu ovome. Zavidim HR na terapijama,zavidim Slo na organizaciji i terapijama,zavidim Bugarima....cek,cek...sto da "zavidim"?? STO NE POMERIM DUPE - URADIM NESTO SAM, TE SE SKUPIM SA LJUDIMA SLICNIM MENI I OSTVARIM ONO STO ZELIM..????


Admin , molim te,reaguj povodom postova,zelim iskljucivo odgovore i misljenja o Topic-u.

Unapred hvala.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

i da dopunim, ja sam student Microsoft Partner Informaticke Akademije smer Network Admin , i na MMT sam osam meseci...uz ozbiljne side-effecte...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:58 am, edited 1 time in total.
Post Reply