Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
toto-rina

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by toto-rina »

Jbt Voyager bas si najebao zesce. Uzas.
Mogli su da ti ugrade neko dugme na stomaku da moras da pritiskas inace nema teorije da ides u WC.
Slavinu verovatno kod nas u Srbiji. Cesmica mala iz stomaka. Uzas jbt. Brate trebao si da ih oteras u kurac zbog tog napinjanja i jednostavno popijes ujutru 2l soka i sedis tamo dok ti ne dodje i ne napinjes se uopste.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:00 am, edited 1 time in total.
toto-rina

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by toto-rina »

Sada bi cekao operaciju prostate mozda. Zamisli ni kriv ni duzan. Znas kada bi se ja napinjao tako. NIKADA. Mislim ja mogu ujutru u WC ali odmah kada se probudim. Ne znam da li bi bas mogao da tempiram da trpim do tamo. Nekako bi izveo, ne znam. Ionako ja ne pijem vodu sem po ekstremnim vrucinaama kada se se vec nalio soka a ono bas je vrucina, a ujutru odmah mogu 1-2 l soka da popijem negaziranog. Nekako bi to pomoglo valjda.
toto-rina

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by toto-rina »

Ljudi mislim da je vreme da posaljemo uzorak naseg Metadona Hemofarmovog nekoj farmaceutrskoj kuci da utvrdi odstupanja eventualna. Moiram da vidim kome da posaljem to i kako da zapakujem. Ja cu odvojiti od sebe. Torlaku ne verujem tako da tamop necu nego nekoj stranoj ustanovi koja jedva ceka da napenali Srbiju zbog necega. Zale se ljudi da im Metadon ne odgovara e sada ne znam na koji se zale bas Alkaloid ili Hemofarm. Ja Alkaloidov nemam. Mogu da posaljem ovaj.
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by Vceikruna »

I ja sam primetio da se zale,iskreno ja mislim da je nas u centru Alkaloidov,a ti ako podizes u apoteci Hemofarmov,onda mozes da probas ovaj,pa da vidis dal mozes da uocis razliku,mada je to tesko,verovatno postoji razlika,nekom vise odgovara jedan nekome vise drugi! A tu si u pravu,treba ih napenaliti,zasto ne bi i mi kao i u ostalim evropskim zemljama dobiali onaj,zaboravio sam sad kako se zove,ali se secam da je bas Voja pojasnjava nesto o njemu konkretno u jednom od postova,mislim da je to onaj koji je na neki nacin jaci od ovog obicno Met-a,zamisli samo kad bi nam se pruzila prilika! ;) Ako saljes,onda to dewfinitivno uradi u nekoj stranoj ili nevladinoj labaratoriji,jer kao sto kazes ovim drzavnim ne treba verovati! :) Zamisli da dobiemo LAAM......... xexexe e to bi bila radost kao kod deteta :D Pozdrav druze! :)
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:59 am, edited 2 times in total.
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by highway61 »

Au Voyager, kakvo sranje si prošao. Drago mi je da si sad ok.Čast izuzecima, ali doktori su ovde previše ćoravi da pogode dijagnozu, kamoli da leče.
Ja se evo i posle mesec dana odrzavanja da kucnem u drvo drzim na 2 mg dnevno, nadam se da će tako i ostati.Odlučio da se vratim na faks. Zbacio oko 7 kila, treba još tolko i zaskočiću ogledalo, tolko ću biti dobar. Što se tiče tolerancije, nije mi se povećala, jedino imam taj isti problem kao i u startu, 10 sati obično od uzimanja i onda se skljokam od umora. Razmišljam da krenem samoinicijativno da prepolovim pa 2 puta po 1 mg, tipa ujutru i rano predveče, tako da budem pokriven ceo dan,ali nikako da prelomim u glavi na to, videćemo. Zasad još ne želim da prelazim na više, jer osećam da mi nije problem jačina doze (sa 2 mg se osećam prijatno, sa 4 bi već bio high, što mi nije cilj) nego trajanje. Vratio se u kontakt sa nekim starim društvom, sve češće ih viđam, malo se bacio na pisanje, čitanje i ta sranja. Iskreno, čini mi se da sam dosta bolja osoba uz pomoć suba, i itekako funkcionalniji. Imaju u ovoj klinici šatro psihoterapiju uz održavanje, al nije to baš mnogo ozbiljno, tipa pola sata max na nedelju dana, i to čisto da te prekontrolišu dal si ok,da se ne glupiraš mnogo i to je to.A simptomatsko lečenje nikad nije samo po sebi dovoljno, zakazao bi i kod nekog psihića al sam kratak s kešom za to.Trebalo bi malo da porade na tome u ovoj zemlji, moraju ljudi malo da leče glavu, i to ne samo narkomani. Ko što reče Ajs Nigrutin prodano dupe dok je još bio na mestu- Mnogi su već prsli iako su strejt
luka72
Posts: 4
Joined: Mon Jun 20, 2011 10:47 am

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by luka72 »

Ciao,
ja sam luka i zivim u Nemackoj.
Posto sam na Methadonu , meni moj lEKAR MAX: MOZE DA MI DA ZA 16 Dana.
Pitanje.
pOSTOJI LI IKAKVA LEGALNA mOGUCNOST DA SE DOBIJE mETHADON:
pRIMERA MOJ lEKAR MI JE REKO ; AKO NADEM dOKTORA ILI SLICNO;
MOGLO BI fAXOM BRZO DA SE SREDI ; DA TAJ dOKTOR U sRBIJI MI JOS PREPISE ZA JEDNO 14 dANA.
Ako ima neko bilo koji savet , broj neke Bolnize , Brojevi Doktora,stvarno bi vam bio zahvalan.
Jos zadnje ,ja mislim da je vazno da olaksa stvar , da sam iz Kraljeva u Srbiji.
Ciao
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by Vceikruna »

Nisam bas siguran,ali mislim da bi bilo njbolje da se javis u neki od ovdasnjih Metadonskih Centara,e sad za Kraljevo konkretno ne znam kakva je situacija,mozda da da odes u neku vecu bolnicu,ili mozda U Cacku na psihjatriju,verovatno bi tu mogli da ti pomognu,mislim da postoji u Cacku nesto,mada nisam siguran opet kazem! Toliko! Pozdrav sve najbolje! :D
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

Ima u Kragujevcu metadonski centar i pošto sam često bivao u Kraljevu imam rodbinu, Kragujevac je na malo više od pola sata vožnje do sat najduže zavisi kojim putem se ide ima dva puta do tamo, kragujevac-kraljevo preko Vitanovca to je mesto izmedju i to je poprilično uzak i loš put i drugi gde se ide preko Mrčajevaca i mnogo je bolji put ali je duži sada se trnutno dovršava treći preko nekog bumbarevog brda, jebem li ga ne znam ni sam nisam bio u Kraljevu više od godinu dve.Ali u svakom slučaju u Kragujevcu bi mogao da mu doktor faksom pošalje, jer je meni nudjen posao u Kraljevu koji sam odbio jer ne bih imao dovoljno za mene, možda nekom bi bilo dovoljno kad plati stan da mu ostane 18000 meni nije jebiga navikao sam na više i kad sam radio za malo više od tog novca, mada retko sam radio za manje od 250eu, roditelji su me dotirali za benzin, dok sam vozio za kupovinu odeće a ja sam pare trošio na zajebanciju uglavnom ili na hranu dok sam vežbao ili na dop i djonove kad sam se radio. Nisam smeo da probam da radim u corner shopu u Kraljevu za novac od 25,26 hiljada jer bih plaćao stan najmanje 7,8 hiljada tako da ništa od toga. Nadam se da je pomoglo. Elem moja doktorka Maja mi je rekla da bi ona u tom slučaju poslala faks u Kragujevac sa mojom povećom dozom i da ne bi pravili nikakav problem iako kod njih verovatno niko nije na toj dozi.
Post Reply