Posle toliko vremena opet problemi!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
TRUE
Posts: 15
Joined: Thu Feb 28, 2008 4:37 am

Posle toliko vremena opet problemi!

Post by TRUE »

Uspeo sam da se izborim sa svojom najvecom bolescu, medjutim posledice su i vise nego teske. Zaista vec pola godine nisam ni takao H, medjutim uzimam svakakve gluposti. Sto se mog misljenja tice marihuana je bezazlena posledica svega sto sam prosao a ponajvise me brinu lekovi, koje toliko GLUPAVO uzimam da je to strasno. Uzimam otprilike sta god mi padne saka, a nazalost da li je to u pitanju ili nesto drugo imam opasne posledice. Zapravo imam totalne ne kontrolisane ispade besa i ludila, totalno upadam u neki drugi svet gde lomim itd. prosto me je sramota da pisem i ovde o tome. Nazalost nisam potrazio strucnu pomoc, jer sam otisao a oni mi zakazali za 3 meseca pregled kod doce, mislim to je strasno! Znam da ce mnogi od vas reci da samo prestanem da uzimam tako nasumicno lekove (vrlo cesto u kombinaciji sa alkoholom) medjutim ljudi verujte mi da mogu ja bih. Jednostavno nemam dovoljno snage, sve mi pada pretesko. E sad zasto sve ovo pisem sem ocigledne cinjenice da cu se ja sam osecati bolje kad sve ovo neko procita, ako uopste procita. Zelim da zamolim za savet, jer nalazim se u jako gadnoj situaciji a poslednje sto zelim je da se vratim starom neprijatelju koji me je u najvecoj meri i doveo do ovoga. Mogu da nabavim bensendine tj. da ih kupim e sad da li neko zna koliko bih ja trebao toga da uzimam itd. Molim vas uzmite u obzir da sam ja sa tim poceo jos pre 7 godina i da su doze koje mi je odredjivala keva veoma male jer nema pojma da to apsolutno nema efekta na mene. Znam da ce mnogi isto reci da idem privatno jer tamo ne bih morao da cekam 3 meseca medjutim o tome nema ni govora jer mi je situacija jako losa. Ljudi molim vas pomozite, imam svetlu buducnost pred sobom. Nije me bilo par godina ovde na forumu, pravio sam gluposti ali sam konacno izasao na dobar put, samo me koci proslost i ta povremena ludila koja mi toliko problema stvaraju da me vracaju 10 koraka u nazad. Hvala vam svima unapred!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:06 am, edited 3 times in total.
User avatar
TRUE
Posts: 15
Joined: Thu Feb 28, 2008 4:37 am

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by TRUE »

Hvala na savetu. Kontam te skroz to sto pricas.... idem pravac tamo.
User avatar
TRUE
Posts: 15
Joined: Thu Feb 28, 2008 4:37 am

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by TRUE »

Teski i naizgled grubi saveti na ovom forumu su mi uvek znacili, i hvala vam na tome.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by sanela »

TRUE wrote:Teski i naizgled grubi saveti na ovom forumu su mi uvek znacili, i hvala vam na tome.
Koji ti je nick bio prije?
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by nepopravljiv »

ista stvar i samnom skinuo se sa H,godinu ipo cist zamjenio H sa svim mogucim tabletama u konbinaciji sa alkoholom jos i lijepak poceo duvat,rupe u glavi po pola dana se ne sjecam nicega srecem ljude i pricaju mi sta sam sve radio ja se toga ne sjecam,panem sa motor i zavrsim u bolnicu otvoreni prelomi obadvije noge lezim u krevet vec 8 mjeseci.da nisam pao sa motora ko zna koliko bi jos gurao fazon tablete alkohol,1oo puta gore od heroina potpuno ludilo dno dna,nisam imao nikakve kontrole nad sobom.sad sam cist zahvaljujuci padu sa motora sreca u nesreci.imam strah da kad pocnem opet hodat da cu ponovo istim putem iako sam cvrsto odlucio da necu opet nisam tolko siguran,svi drugovi se skinuli sa heroina i presli na metadon to je sad hit.svaki dan racunaju nesto kolko kapi,licno ne uzima mi se metadon iako znam da ce mi ga psihijatar predlozit.a neuzimaju mi se ni tablete,sam sebe se plasim sto cu uraditi kad dodjem u iskusenje.heroin,metadon ili tablete
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:02 am, edited 1 time in total.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by nepopravljiv »

svatam sve sto si reko ,samo sto su to BUPE?kakav je to lijek?planiram da podjem kod mog psihijatra kad izadjem iz bolnice znam da ce mi on metadon odma prepisat pa da mu trazim taj BUPE lijek koji neznam sto je mesto metadona,ne uzima mi se metadon nikad ga nisam probao jer to nije ni bilo nidje da ti prepise psihijatar ili dr.uglavnom kad je ko htio da se skida sa heroina iso je kod dr. ovaj mu prepise takozvani baklofenski koktel,i sa time se skidaju svi bar odje kod mene u crnu goru to je tako bilo ,do nedavno ja sam tad vec bio u bolnici uveli su metadon,svi likovi sto ih znam sad su na metadonu kazu da im je ok,ali ako preskoce dnevnu dozu katastrofa od krize,zato mi se ne uzima metadon nego da vidim za taj sto ti kazes BUPE ,jel tacno osjecam da cim izadjem iz bolnice da cu imati neodoljivu zelju da se opet spicim sa necim bilo cim sto mi pane pod ruke
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by yasujirozu »

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1256/

al' sad' će vjeć doć doktor dulitl vojadžeroski da ti do utančina pojasni.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by nanii »

Eh Crna Gora,ni crnje ni gore.............
Teško ćeš ti dobit bupe tamo,stoga nema ti druge nepopravljivi nego da se konačno popraviš...(al ne horsom)

Pozdrav monteniggeru :smt039
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply