Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by joesspappa »

Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?
-Dovoljno-
R.I.P.
Last edited by joesspappa on Mon Feb 14, 2011 3:08 pm, edited 1 time in total.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by Vuk »

Ma samo se vi sprdajte, al sutra kad ne budete mogli ni ćevap da kupite bez znanja japanskog pitaću vas.

Prijatelji, droga...uh...na žalost većina, a broj se ne smanjuje...

Žao mi je posebno onih koji nisu nikada videli da je moguće skinuti se i ostati čist i (relativno) normalan. Njih mi je jako žao, a takva je bila većina, u ovoj zelji i dalje stoji: jednom narkoman - uvek narkoman. Imam osećaj da nikada nisu ni imali izbora.
Samo se nadam da se ta svest polako promeni ovde. Malo nade neće biti na odmet.
Moon child
Deno
Posts: 115
Joined: Sat Sep 06, 2008 4:07 am
Location: Sarajevo

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by Deno »

sve ok pa onda naleti tih pet do deset dana samo cujes umro ovaj umro onaj pa onda mir.
ko kakva sezona
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by dete svemira »

joesspappa wrote: -Dovoljno-
Vuk:Žao mi je posebno onih koji nisu nikada videli da je moguće skinuti se i ostati čist i (relativno) normalan. Njih mi je jako žao, a takva je bila većina, u ovoj zemlji i dalje stoji: jednom narkoman - uvek narkoman. Imam osećaj da nikada nisu ni imali izbora.
Samo se nadam da se ta svest polako promeni ovde. Malo nade neće biti na odmet.
Ja sam pocela da brojim zive,jer za mrtve sam izgubila racunicu.Ko bi ih izbrojao.U mom gradu je od nove godine do proslog vikenda umrlo 4 ljudi.Za nepunih mesec ipo dana.Nemam dalje komentar.
Žao mi je posebno onih koji nisu nikada videli da je moguće skinuti se i ostati čist
OVO POTPISUJEM
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Alternativka
Posts: 42
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:38 am

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by Alternativka »

Ništa ne pišete kako na vas djeluju te vijesti da vam je netko poznat, drag umro od droge...
OK, priznajem, možda će netko smatrat to pitanje glupim, al mene je jako, jako potreslo kad sam vidjela tu curu predoziranu, a čak je nisam ni poznavala...stalno mi je bila pred očima, mislila sam kako je šteta da tako mlada umre, a nije života ni vidila ni upoznala...ni živila. Danima sam bila u depri nakon toga.

U kakvim mislima vas ostave te vijesti? Plašite li se za sebe? Pomislite li ikad prije nego se puknete je li vam to možda zadnji put?
Je li bilo faza kad je droga bila nečista pa da ste bili zabrinuti?
Alternativka
Posts: 42
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:38 am

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by Alternativka »

Osim toga što me zanima na koji način ste doživili te vijesti, smatram da bi na forumu o nakomaniji trebalo više pisati o smrti ovisnika jer je to, nažalost, usko vezano jedno uz drugo,...a o svemu, pa i o tome, bi se trebalo pisat.

A vidim da se tema dosta otvara, a malo piše na njoj....
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by preispitivac »

Alternativko, sto li ti je?! :D
Jurim rep
Alternativka
Posts: 42
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:38 am

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by Alternativka »

KAko misliš što mi je?
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by joesspappa »

Alternativka wrote: Ništa ne pišete kako na vas djeluju te vijesti da vam je netko poznat, drag umro od droge...
U kakvim mislima vas ostave te vijesti? Plašite li se za sebe? Pomislite li ikad prije nego se puknete je li vam to možda zadnji put? Je li bilo faza kad je droga bila nečista pa da ste bili zabrinuti?
Ako mislis da li reagujemo kao vanzemaljci, ili smo tupi, pa ne osecamo, mislim da si pogresno pitanje postavila. Ili pogresnoj grupi ljudi.

To da li mislimo da nam je poslednji put, jbg, svaki put je poslednji... do sledeceg... ako prezivis... oh, ako je zaprljana, jadan ja, svejjedno je, na kraju bitno je da se popravis... makar i umro.

Vidi, ja ne znam na kojim si ti drogama bila ili jesi ili uopste nisi pa ti treba takvo iskustvo, ali zanimljivo je pitanje. Zanimljivo iz razloga sto smrt ne boli. Ili boli, ali sam toliko navikao na tu bol da mi je jako jako poznata.

Definitivno mi je lakse da se nosim sa vestima o smrti i tragedijama nego sa lepim osecanjima. Za ovo prvo mi bude zao, tuga, patnja, bes, ogorcenje, pa na kraju skontas da je tako moralo biti i puknes se ili ne. Moje je iskustvo u ovo nekoliko godina neuzimanja droga pokazalo da mi je da se i dalje lakse nosim sa teskim trenucima, valjda sam navikao da haos nosim sa sobom. Da ga ne spustam. Isprva mi je bilo jako gorko i bio sam ogorcen, ali danas znam da isto kao sto sam voleo sliku nekog narkomana dok je bio ziv, mogu da volim i njegovu sliku na spomeniku.

Najbolji prijatelj iz detinjstva mi se ubio leto kada sam se ocistio. Bio sam sjeban jako. Danas, mi bude zao, sto Vuk rece, jer nije mogao da cuje da izlaz postoji. Nijedan zavisnik ne mora da umre bez šanse za pronalaženjem boljeg života. Ali ja imam priliku da taj bolji zivot zivim i stoga sam zahvalan jako. Danas isto cujem umro je taj i taj...ja nisam, imao sam srece da prezivim i ulozio sam puno napora da ostanem ziv i cist. Svaki koji umre, ostavi trag u meni i ono najbitnije, ne zelim da se vracam danas tamo.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Alternativka
Posts: 42
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:38 am

Re: Koliko je vaših prijatelja umrlo od droge?

Post by Alternativka »

joesspappa wrote: Definitivno mi je lakse da se nosim sa vestima o smrti i tragedijama nego sa lepim osecanjima.
A kako se nosiš s lipim osjećajima? Šta je problem s njima?
joesspappa wrote: Ali ja imam priliku da taj bolji zivot zivim i stoga sam zahvalan jako. Danas isto cujem umro je taj i taj...ja nisam, imao sam srece da prezivim i ulozio sam puno napora da ostanem ziv i cist.
Ovo mi se sviđa. ;)
Post Reply