Dedal

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Dedal

Post by Vuk »

Hehehe, volimo ujku, volimo ujkine palačinke...nek nam je živ, zdrav i čist još 100 godina.
Moon child
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Dedal

Post by Dedal »

Ditu poznajem više od 25 g. Za tri mjeseca napunit ćemo 17 g. braka. Jedan jako mali dio (puno previše) njezine patnje i boli, mogu reći da sam svjestan. Kad je krenulo čišćenje duše to sam i osjećao. U ono vrijeme djevojka puna života, ambicija, maštanja, s velikim iskrenim osmjehom na licu. Volio sam! Želio! Imao snove! Planirali smo, djecu, kuću, posao…jako smo to željeli. Dobili,imali….UH, imamo još. Jednu stvar nismo planirali, željeli… U kolikom je kurcu čovjek nakon 11 g. na terapiji (ne kontroliranoj) metadona? U kolikom je čovjek kurcu nakon što je prošlo više od 20 g. od kad je ubrizgao prvu dozu opijuma? Pitanja su u kurcu totalnom. Nevažna, nebitna. Za nekoga malo, za nekoga dosta, za nekoga previše. Svakome je njegova patnja najgora, najbolnija… Imao sam samo jednu želju. Neka bol prestane. Stvarno, iskreno, voljan da…… Nisam imao pojma kamo će me ta moja želja odvesti, što ću dobit, kako ću se osjećati. Želio sam samo da ta patnja nestane. Koliko smo moja obitelj i ja dobili mojom čistoćom……????? Ovdje i sad se piše jedna jako divna priča. Priča o tome kako ljudi imaju osmjehe na licima, kako ljudi imaju problema kao i svi drugi: struja, voda, bolesti, smrti dragih osoba…. Troje djece u pubertetu. Što će biti sutra, prekosutra? Jebem ga ako znam, a i sigurno je bolje da ne znam. Da li sam zahvalan za to što imam sad, danas? Jako, mada ponekad osjetim da nisam dovoljno. Da li sam….što li već, kad kažem hvala Ti Bože, Kriste, Viša Silo, cipelo, bageru, što si mi pomogao, i pomažeš da ja i moja obitelj imamo ovo što danas imamo? Da li sam… kad kažem jednom čovjeku, hvala, volim te ko brata. Nisam volio godinama. Zaboravio da postoji riječ hvala. Ljudi me prihvaćaju, gledaju, slušaju, neki od njih i vole. Koliko je bitno, što misli i osjeća netko o tome? Hm. Koliko je bitno što Dita, djeca i ja mislimo i osjećamo o tome? Hvala i volimo!
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Dedal

Post by joesspappa »

Divno je procitati ovako iskreno i iz duse napisano... deljenje, blogovanje, zahvaljivanje sa pregrst sumornih pitanja ispocetka. Koliko sam zahvalan za svoj oporavak, osecam da sam deset puta zahvalniji kada vidim ljude po prvi i drugi put i uvidim koliko su sposobni da se promene. Koliko im oci promene sjaj, osmeh postane blazi i lepsi, koliko su opusteniji u svojoj novoj kozi. Prijatelju, hvala ti.
PS. BAGER se pise velikim slovima :)
PPS. Hvala ti sto si me "nahvalio" na rucku onomad :)))))

Neam pojma kako se pise ali znam kako se oseca. PDT_Love_04
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Dedal

Post by dete svemira »

Osmeh,sreca,prihvatanje,ljubav,razumevanje,strpljenje i polako...
Sve najlepse!!!!
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Dedal

Post by Dedal »

joesspappa wrote:
PS. BAGER se pise velikim slovima :)
Čisti tipfeler! :smt102
joesspappa wrote: PPS. Hvala ti sto si me "nahvalio" na rucku onomad :)))))
Pa dobro, zar si zaboravio koliko je meni godina?! :-D
A, kad smo već kod ručka....lajk i respect. :shock:
dete svemira wrote:Osmeh,sreca,prihvatanje,ljubav,razumevanje,strpljenje i polako...
Sve najlepse!!!!
Hvala!
Učimo, trudimo se, želimo, volimo. :heart:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1Vopof83ahs[/youtube]
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dedal

Post by sanela »

Zaista su mi inspirativni postovi kao ovaj koji si napisao... Već sam to negdje napisala, ali zaista me vrate na suštinu koju često izgubimo iz vida.
I ja sam ti zahvalna što svoja untrašnja stanja dijeliš na forumu... Iskrenost se tako osjeti.
Želim ti da nastaviš živjeti ŽIVOT.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Dedal

Post by Vuk »

Moon child
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Dedal

Post by Dedal »

za sve... :heart:
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Dedal

Post by Dedal »

Rijetko svratim, gotovo nikako ne pišem, barem ne ovdje. Ipak mi je ovo mjesto drago. Znam koliko je meni značio komentar, podrška, bilo što u onim trenutcima kad mi je trebalo i značilo. Dita je ovdje započela svoj su ovisnički „tretman“, značilo joj strašno puno. To su razlozi zbog kojih mi je drago ovo mjesto. Ovdje smo započeli kontakte s nekim dragim ljudima koji se i danas nastavljaju i razvijaju. Većina tih ljudi je imala i ima i danas dobre namjere, iskustvo koje su mi nudili, vrijeme koje su mi posvetili i još ga posvećuju. Nitko od njih nije imao svjetleću reklamu da me privuče. Imao sam milion predrasuda prema svemu i svakome, pomalo ih se oslobađao, borio protiv njih, borim se i danas, ali jebi ga ja sam bio taj koji je kucao, tražio, zvao. Milion puta sam u životu odbacivao prilike koje su mi pružane od svega i svakoga tko mi je htio pomoći, eee ali ne na takav način, „neće on meni govoriti što je i kako dobro za mene.“ Onda se sve svede na onu, jedva dočekanu rečenicu - Meni je bilo dosta- Dosta mi je za dva života, mene i mog bolesnog mozga, mogu samo misliti koliko je tek bilo dosta ljudima oko mene. Strašno sam bio pametan kad sam trebao drugima dijeliti savjete, „pomagati“. Jebi ga to sam bio ja, prepametni 40- godišnji yanki koji na kraju svog drogiranja nije bio u stanju ni da ga izdrka bez hepova. Troje djece čeka da se tata pojavi i objasni im kako se živi, a tata….. Da sam barem bio te sreće da kao i sav „normalan“ svijet kad sjednem za comp ukucam prvo adresu nekakve "normalne" stranice a ne prvo pa narkomanija. Jbg. valjda je tako trebalo biti. Pozdravi svima!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wzNjmIWbns4[/youtube]
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Dedal

Post by Vivaldi82 »

Dragi Dedal nemoj se toliko muciti tim mislima i samosazaljevati ..Ipak ako se jos nisi izborio(nadam se da jesi)na dobrom si putu.Ti si jaka licnost i tvoj ce karakter vremenom ojacati,bitno je da zelis to i radis na tome.Moras misliti pozitivno ,iako ja znam koliko je to tesko nekih dana ,nemoguce.Imas tvoju D.tvoju veliku podrsku,i djecu i to je tvoje bogatstvo ..A sta ja da kazem ,ako ti tako pises..pozd :)
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply