Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by nanii »

znaš zašto kažem da je izlječiva bolest,zato čto sam se ja drogirala bukvalno čitav život,ono,nisam ni znala više ništa drugo,niti sam mogla da živim drugačije. I naravno tu je bilo bezbroj pokušaja liječenja,ja mislim da sam od osnivanja odjela za narkomaniju u Sarajevu,ja njihov stalni pacijent(bilaq),koji je non-stop odlazio i vraćao se. I znam da sam svaki put kad bi se skinula preživljavala takve borbe sa samom sobom da ostanem čista i uvijek su se završavale porazom. I zato sad znam da sam izliječena jer tih borbi uopšte nema. Ne mislim da postoji neka veća vjerovatnoća da se navučem ja,nego da se navuče bilo ko ko ga nije ni probao. Vidiš Vojo je baš pričao o tome kako je potrbno da se desi korjenita promjena,jer,kao što svi znamo,narkomanija je stil života. Ja sam početkom prošle godine u sklopu metadonskog liječenja morala doći na neki sastanak. Došla sam onako bezveze,što se mora i to mi je promijenilo život,sastanak su držala 2 momka iz udruge"Proslavi oporavak,i ono što je mene posebno zainteresovalo kod tih ljudi je bio mir koji sam vidjela u njima. Znaš ono,svi nešto pričaju da je to recidivirajuća bolest,i jeste,i da moraš se boriti svaki dan,svako jutro donijet odluku:ma danas neću,ma šta god da bude( što je inače odlična taktika). Ali meni je to sve bilo nekako drama,sve u nekom grču neprestane borbe i straha od pada..............
E kod ovih momaka toga nije bilo,ja sam vidjela da su oni baš izliječeni,da kod njih nema ni mrve grča ili straha i to me je zainteresovalo. I tako sam se okružila pozitivnim ljudima,ljudima koji su uspjeli koji imaju skroz drugačije ciljeve,furke,teme razgovora..........
Pazi,moj život je ustvari promijenio živi Bog,ja sam stvarno odjednom prestala žuditi za gudrom s kojom se bakćem čitav žiuvot,a baš su me bili otpisali svi.Al evo,ha: povratak otpisanih. Ali ne mora sad svako da prihvati Boga da bi se izliječio,mislim to je po mom iskustvu,zadovoljstvu i svemu,nešto najbolje što se bilo kome može desit u životu,madA nije med i mlijeko uopšte.....................,ali nije to sad jedini i isključiv način,bitno je da se ljudi liječe,oslobađaju ropstva pa kako god. U toj našoj udruzi ima ljudi koji nemaju veze sa Bogom,koji su ateisti i zaista dobro održavaju apstinenciju. Baš je je neki dan jedan pričao kako bi se samo budala mogla opet navuć. Oni su se nekako okružili pozitivnim ljudima,fudbal,utakmice,posao i vjerovatno im je u početku bilo teško,ali to su sad već postali njihovi životi,nove stvari,nove priče i furke koje žive i o kojima razmišljaju. Gudra se polako gubi iz razmišljanja,a to i jeste cilj,jel? Dolaze puno bolje stvari. tAKO DA SE MOŽE,STVARNO SE MOŽE. iz mog iskustva i iz drugih iskustava,al bitna je promjena,bitan je korak ka promjeni.................
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by Voyager »

Znajte da je BOG svugde oko nas, a crkva/hram je u vasem srcu i vi ste svoj svestenik.
Ne morate biti u crkvi i uz popa da biste bili blizi BOG-u - sve je u nama.

BOG je Sunce, BOG je vazduh, BOG je voda, BOG je zemlja, BOG je zivot, duh i smrt, BOG je Ljubav.
Koncept ateizma je baziran na religiji, sto je u startu matrica - kada ne bi postojale religije, ne bi postojao ni ateizam.
Ne postoji covek koji ne veruje u BOG-a - jer oni koji ne veruju u BOG-a, oni nisu ljudi i ne veruju u Zivot i Stvaranje.

Patnja je samo sena, ona bude i prodje, no postoji BOG, postoji nesto sto uvek ostaje, vecno i neunistivo i svaki covek i zena to u sebi imaju - samo smo zaboravili da taj svoj deo koristimo punim kapacitetom.

Stoga i svaka promena, pa i toliko snazna da unisti zavisnost od opioida, pa cak ako treba i snaznija, dolazi iz tog malog bozijeg dela koji se nalazi u nama.
Stari Grci Hemetisti su govorili Deus est Homo - Covek je Bog (tacnije alhemicar Hermes Trismegistos, to su njegove reci)

I tu ima puno istine.

Dakle, sve sto potece iz nase istinske volje, neoptereceno svrhom, oslobodjeno od strasti za rezultatom, to je sve savrseno i sa tako usmerenom istinskom voljom pojedinac bukvalno moze ciniti cuda, pa i manipulisati svojim zemaljskim telom i njegovom hemijom i potpuno pobediti bilo kakav oblik poremecaja i bolesti.

Ali, to jos ne moze vecina ljudi na ovoj planeti, kao sto rekoh, znanje se umedjuvremenu negde izgubilo i ponovo moramo da ga sakupimo i sastavimo.
Da...zivot je kao Indiana Jones. :-P

Ta-da..

.::VOYAGER::.
Last edited by Voyager on Mon Feb 07, 2011 4:10 pm, edited 4 times in total.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by SuperSynthetic »

...najzad se slozismo...
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by nanii »

To o čemu vi pričate nikakve veze s Bogom nema,ali to je bila rasprava na nekoj drugoj stranici.....A i ovo nije forum o vjeri nego narkomaniji,ja sam samo navela ono što je meni promijenilo život i IZLIJEČILO me od ovisnosti. Nego,može se ba i bez metadona
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by Voyager »

Sve sto sma naveo ima veze sa BOG-om, cak sam naveo precizno razne pojave/stvari koje su delovi BOG-a
U Hriscanstvu recimo ih nazivaju "delovi Hristovog Tela" i to je tajna koju znaju samo visi stepeni u hijerarhiji Crkve, posto Hriscani smatraju da je Isus Nazarecanin BOG, odnosno da je sin Boziji - dakle to je religijski koncept vidjenja BOG-a gde je isti daleko ogranicenija stvar laksa za masu da je pojmi, dakle u formi persone - to je isto tako u svakoj religiji, Islamu, Budizmu, nebhitno, isto sve, samo drugacija pozorisna scena.

Ovo o cemu ja pricam nema veze sa verom/religijom.
To se, ako vec zelis da tome dajes ime, naziva "Naucni Iluminizam".

Dajem upravo jedan od nacina kako se moze pobediti zavisnost.
Rasvetljavam ono sto se tebi spontano desilo i izlecilo te - ukazujem ti na energetsku konfiguraciju koja je napravila takvu promenu u tebi i izlecila te.

Moze se bez Metadona, samo je pitanje koji procenat zavisnika moze tako.
Ali moze, ne kazem da ne moze.
Moze se i dobiti oskar...moze se i osvojiti vrh Mount Everesta...sve to moze.

Ta-da...

.::VOYAGER::.
lignja
Posts: 21
Joined: Mon Nov 01, 2010 9:55 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by lignja »

vojo,ma pusti sad filolozofiju.pusti,boga,isusa,grke,rimljane,galaktiku,farmaciju i sl.mene,zanima stavljas li nesto pod j..,tj.sexas li se?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by Voyager »

Pa, nisam apstinent u tom smislu, ali nisam ni neki koji to radi svaki dan.
Dovoljno ?
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by nanii »

Pa može se i Oskar osvojit,al mi nismo u Holivudu i ovo nije fun club,mi smo ovisnici tako da se može skinut,fakat se može,da sad ne pričamo o nekim apstraktnim stvarima,već da se držimo naše realnosti a za Scarlet ,Demi,Nicoloe i ostale ćemo lako
Ato o čemu ti pričaš nije nikakav naučni iluminizam već nešto što se zove panteizam i animizam i postoji puno prije Den Brauna( kako pametno zvuče ove riječi što imaju zam na kraju :) )i to ti je otprilike teorija da je bog sve i sve je bog,samo to treba shvatit. Pisala sam već o tome na nekoj drugoj temi pa mi se neda ponavljat,uglavnom,i ja sam prije vjerovala nešto slično dok nisam upoznala pravog Boga,živog Boga,Jahvu nad vojskama................eto da ne davim s objašnjenjima i teologijom,to je ukratko TO
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by Voyager »

Naucni Iluminizam obuhvata sve izme koje si navela i vise.
Stoga, panteizam ne obuhvata teoriju Deus est Homo recimo.
Kakav bre Den Braun, jesi ti cula za Kroulija, Regardiea, Stajnera i tako tu ekipu ?
Nisi-...ili jesi, ali mora da si to "prerasla" kao mnogi ovde.

No, nije ni bitno.

Zasto da se manemo oskara i osvajanja everesta ?
Pa statistike o onima koji su se navukli kao klinci i bili dugo na opioidima i koji su cudesno uspeli da se skinu su otprilike iste kao i statistike procenata ljudi koji su uspeli da osvoje vrhove nekih vecih planina na svetu.
Sto da odvajam ?

Jedino sto zajebane planinske vrhove osvajaju extra vesti i jaki planinari, a zavisnost od opioida pobedjuju zavisnici od opioida koji imaju jako puno srece.

Tezina i obim posla i truda i ulozene enegrije i snage volje su otprilike isti.

Ta-da..

.::VOYAGER::.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by nanii »

Kakvu ulogu igra sreća u skidanju molim te,evo ja govorim iz iskustva,nikakva sreća meni nije pomogla,a i kakva to sreća po tvom treba da bude. Evo npr. prošle godine u ovo vrijeme moj muž je uhapšen na duži period,ja sam ostala sama s malim djetetom nakačena kao zvijezda,bez para,bez stana,u drugoj državi,nesposobna da se brinem o sebi,a kamoli o djetetu.......
I to su otprilike bili događaji koji su prethodili mom skidanju
jeli to neka sreća.ne razumijem...........
A što se tiče Kroulija,ako misliš na Alistera."do what I wilt shall be all the law",hm,znaš li kako je završio taj lik,nakačen,pomračenog uma,tako da ga je taj njegov bog očigledno vodio ka samouništenju... on je osnovao prvu sotonsku crkvu u Americi,jel tako?
I vjeruj mi za skidanje nije potreban faktor sreće već jednostavno prvenstveno želja da se liječi,a zatim i odluka da se nešto učini po tom pitanju
TA-DA.............
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Locked