Pitanje za Leponex

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Pitanje za Leponex

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:16 am, edited 1 time in total.
dr_G
Posts: 2
Joined: Tue Feb 01, 2011 10:30 pm

Re: Pitanje za Leponex

Post by dr_G »

Leponex jest star antipsihotik s mogućim teškim nuspojavama poput agranulocitoze koja može uzrokovati smrt, ali je opet izvrstan antipsihotik kada drugi antipsihotici zakažu...neznam zašto koristiti leponex za nesanicu kada postoji "paleta" hipnotika kao što su benzodiazepinki preparati. Zato za nesanicu radije probaj nitrazepam (Cerson, Trazem, Alodorm, Somnite) koji je izvrstan hipnotik i miorelaxans te dovoljan u dozi a 5mg (naravno počinje se u manjim dozama pa prema više do 10 mg)..
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Pitanje za Leponex

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:13 am, edited 1 time in total.
dr_G
Posts: 2
Joined: Tue Feb 01, 2011 10:30 pm

Re: Pitanje za Leponex

Post by dr_G »

Ti prijatelju vidim da si pobornik Leponwkx-a :) no za ovaj lijek je indikacija jasna... svakako ja osobno ga nebi preporučio za nesanicu, uvod u san itd.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Pitanje za Leponex

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:13 am, edited 1 time in total.
Leponex
Posts: 2
Joined: Wed Dec 07, 2011 4:45 pm

Re: Pitanje za Leponex

Post by Leponex »

Ja sam uzimao 200 mg Leponexa i to je bila najbolja tableta koju sam ikad uzimao. Lagano me uspavala i mogao sam bez problema odspavati 8 sati. Nikad nije bilo ni najmanjih nuspojava. Koji god drugi antipsihotik koristio nijedan nije bio kao lepi. Sad uzimam 7 vrsta lijekova ali nema mi slađeg od Leponexa :-D
I da, znao sam se napit ko deva i popit lepoga i nije me ništa puklo, ko i da nisam pio. Ma savršena tableta.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Pitanje za Leponex

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:55 am, edited 1 time in total.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Pitanje za Leponex

Post by Sagy »

A u jednom zatvoru(pritvoru) u HR lik je imao:
ujutro:2x Portal 50mg(zamjenski Prozac)
2x XanaxmgSR
3x Tramal 50mg
iza ručka:1x Xanax 2mgSR
2x Tramal 50mg
iza večere: 2x Xanax 2mgSR
3xTramal 50mg
2xapaurin 10mg
prije spavanja:Dormicum(ne sjećam se točno količine)

Jutro kad su ga puštali iz istražnog,nije htio da ode,dok ne dobije terapiju!!!
A sigurno je odma iz zatvora otišao da mu prepišu metadon 100tinjak mg.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Pitanje za Leponex

Post by ivica »

Sagy wrote:A u jednom zatvoru(pritvoru) u HR lik je imao:
ujutro:2x Portal 50mg(zamjenski Prozac)
2x XanaxmgSR
3x Tramal 50mg
iza ručka:1x Xanax 2mgSR
2x Tramal 50mg
iza večere: 2x Xanax 2mgSR
3xTramal 50mg
2xapaurin 10mg
prije spavanja:Dormicum(ne sjećam se točno količine)

Jutro kad su ga puštali iz istražnog,nije htio da ode,dok ne dobije terapiju!!!
A sigurno je odma iz zatvora otišao da mu prepišu metadon 100tinjak mg.
Sve razmišljam- "To je ziher onaj što je naletio na mene,na trgu republike u zg dok sam ubijao večernje smucanje po gradu. Tražio me dop." :D
Ne ne ne zezam se imao sam u godini dana tri i više takvih susreta, bliskih susreta di tipovi po izlasku iz zatvora odma traže dop i od cijelog grada oni baš nađu mene bilo da se smucam ili smožden idem doma sa posla.
A zanimljivo mi je da me drotovi ne doživljavaju ni 5% ,samo prošetaju pored mene bez obzira pa i da sjedim na sred poda sa pivom u ruci subotom uveče ili bilo koje doba dana opet me ne doživljavaju. Mogu nosit sa sobom kilo dopa ili radioaktivnog plutonija ne bendaju...
ignorance is bliss!
User avatar
Kroki
Posts: 23
Joined: Wed Dec 14, 2011 5:11 pm

Re: Pitanje za Leponex

Post by Kroki »

rengla wrote:Pozdrav , novi sam na sajtu i imam jedno malo pitanje za sve vas : )

:arrow: Imam malih problema sa spavanjem kad pusim travu i pijem alkohol , cesto ne mogu da zaspim i kad zaspim zaspim sa puno muke .
Moje pitanje je kao sto sam u nazivu rekao za leponex , jedan moj poznanik rekao mi je da od leponexa cu zaspati 100posto u roku 10minuta i da necu ustati min 24sata, ali ja ne zelim toliko da spavam meni treba nekih 10 sati nista pretjerano samo da zaspim .
Hocu li ja moci pusiti travu piti alkohol i kad popijem leponex hoce li sve biti uredu mislim hocu li zaspati ili ce mi biti loshe ili nesto sl :shock: :?:
negde krajem nov.2009. izlazim iz Toponice nakon lecenja. raspusteno celo odeljenje zbog sirenje epidemije svinjske grpe, pa je bilo potrebno odeljenje za postavljenje karantene.

terapie 1/4 leponex 1 Zoloft 3x1 Lorazepam2.5 i jos nesto.
otiso sam na poso i vratio se kuci. psihicka kriza pocela ja izaso sa drugarima i popio pivo jedno. osetio da minije dobro poso kuci da popijem lekove i legnem da spavam. Razlika izmedju Leponexa i Flormidala je Flox uspava samo a Leponex i odrzava san. Medjutim te noci meni tolika jaka kriza i zelja da se puknem da sam se nocu probudio i popio celu tablu. 10 Tableta. ameni u terapiju bilo 1/4. Popio sam jos celu kutiju Lorazepama i bog zna sta jos. Nemam secanja 36 sati. Probudio sam se u bolnicu. kasnije sam saznao da sam lezao u snegu 3 sata dok su me nasli i prebacili u bolnicu. pa kad me povratili od hladnoce upao sam u dilirijum. demolirao sam celu hitnu slomio im gvzdeni krevt kad me vezali. 4 policajaca nisu mogli da me smire. jbg. nemam secanje svega toga. bar bi voleo se secam koko sam sjebao one pandure. hehehe :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Post Reply