Metadon i prava Zaposlenih !!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

redrum#666
Posts: 10
Joined: Thu Dec 30, 2010 1:06 am

Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by redrum#666 »

Interesuje me . da li po zakonskim regulativama , bilo koji poslodavac ima pravo da vam da otkaz u slucaju da naknadno sazna da ste na metadonskoj substitucionoj terapiji .
Ja sam preko 4 god. na metadonu , i radim na ZTP Srbija , i tek od skoro sam izgubio grupu za mogucnost rada u samome saobracaju , iako niti jednu grsku nisam napravio . Oni (mislim na lekare u novom Sadu , kod kojih svi saobracajci idu na redovan pregled) navodno su mi na poslednjem pregledu pronasli metaamfetamin , sto je nemoguce , jer ja barem 2 godine nisam "video"extazi , spid ili tako nesto , ali pritom me upucuju kod svog lekara (koji mi naravno prepisuje recepte za metadon , i zna sve) , i preporucuju lecenje od zavisnosti . Dakle oni nesto znaju , ali to nesmeju da mi obelodane ,jer bih onda imao pravo da ih mozda tuzim po pitanju eticke diskrecije , i odakle su to saznali ! Ali iz'okola oni pokusavaju to da razotkriju .
Dakle , ja smatram da na metadonu mogu da radim bilo gde , sa punom odgovornoscu , ali neznam kakav je zakon oradu i kolektivni ugovor po tom pitanju ?!
Stoga molim za neki uput , ili konkretno saznanje , ili iskustvo . Hvala , unapred
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by dopeFree »

Ovdje ćeš sigurno naći najprecizniji odgovor:
Hrvatski pravni portal. Mozes postaviti pitanje i na forumu. Ima i ljudi iz Srbije, pravnika koji će ti moći pomoći. Sretno!
Link:
http://www.legalis.hr/modules/news/
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:22 am, edited 3 times in total.
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by dejanx »

ja isto sam radio u drzavnoj i privatnoj firmi,ali nilo nikada nije posumnjao u mene,sve dok nisam otvorio moju firmu i sada nema sta da strahujem.ali jedva sam izvadio bio potvrde iz firmi da odnesem ovima u u metadonski centar da bi mogao da uzimam rano ujutru u pola osam jer ponekad nisam mogao da izlazim sa posla.inace kod nas se terapija deli od pola deset do dva sata u KRAGUJEVCU.i mislim da bi ti bilo bolje da cutis o tome da si na metadonu,jer ako kazes i dobijes otkaz pa dok ti raspravis da li su smeli da ti daju ili ne otkaz ode mast u propast.neko ovo sto ti je kazao VOJA da ti doktor napise izvestaj za kicme ili nesto drugo i da ti je prepisan met zbog bolova.to ti je moj savet,jer znas i sam da za strejt ljude narkoman je uvek narkoman,bio on izlecen ili ne.tako ti je to moj druze.SRETNA VAM NOVA GODINA SVIMA. :rock:
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by inesz »

Normalno da nema pravo ali to je tako na zalost,pogotovo kod privatnika,ljudi ne zele u blizini narkomana,pa makar on bio bivsi i ljeceni.
To da ne pijes nista,i da si mu rekao da si nekad davno imao probl sa drogom ali sad vise ne uzimas nista,ni tablete,mozda bi te cak drukcije gledao,a ovako si ti za njega isti kao da se i dalje drog.
Na zalost.
Znam jer sam ja na terap isla u boln i uvijek kada su procitali na cemu sam su me drukcije gledali ,jer oni ne znaju dali sam ja cista od her 5 god ,pa pijem terap ili sam 3 dana ..
Mislim da nemozes puno toga napravit,njegov je izbor koga hoce za djelatnika.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:21 am, edited 1 time in total.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by Vivaldi82 »

eee Vojo to mozda moze kod nas...jos uvek,ja stvarno nisam cula da neko metadon za bolove dobija a da nije u bolnici ili kuci u zavrsnom stadijumu..Al eto kod nas su mozda ljudi neupuceni pa i to prodje,kad je kazete moguce da SU META pomesali sa metamfinom..Al ako on slaze a oni mu ne veruju pa provere nekako kod njegovog doktora . doktora. ili sl?.Iako ovde a i kod nas doktorima je zabranjeno davati podatke bilo kakve,ima nacina da se proveri..Zavisi kakvi su to ljudi ..i kolko im je stalo da produbljiju ako nije zadovoljice se odgovorom o bolovima...pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:20 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by sanela »

Voyager wrote:
Pa kada se desi to oslobodjenje, onda svi ti lepo opioidi isteku na ulice, a mi svi srecni i skacemo od radosti - e, aj zavrsimo par ampula Morfa - ma neee, bolje flasteraju, jedan od 100mcg/h ti i 100mcg/h ja....ili...eeee, daaaa, juce mi ortak rekao da ima mushe za Fentanyl Torrex ampule, one velike od 10ml, 30 EURA jedna, tooo, to cemo !

TO JE BRE NARKO SCENAAAA !!!

.::VOYAGER::.
Jel to pišeš pismo Deda Mrazu? :snakeman:
redrum#666
Posts: 10
Joined: Thu Dec 30, 2010 1:06 am

Re: Metadon i prava Zaposlenih !!!

Post by redrum#666 »

Majca 2.jpg
Metaamfetamin i metadon , nemogu biti isti , jer onda oni lazu , a postoji sigurno lab. nalaz sta je . Ja cak sumnjam da oni imaju test na metadon , nego su oni prko nekih sifri , i na konto moje nuzne iskrenosti (morao sam da pokazem neke ranije izvestaje o HVC , kojeg vise nemam , pa odakle ti ... i dalje je sve jasno , ja i jesam uradio ono sto Voyager kaze ali bez pomena na metadon . Aposto sljakam u saobracaju , oni mogu da traze i skidanje sa meta , jer ti kolektivni ugovori , i ugovori o radu su od Tita , i po njima je sve to isto ...
psihoaktivna supstanca !!! ,Jaaao . A to sto je nji 80% na alkoholu , ili bensima , ili svojim plitkim mozgovima koji su sami po sebi opasnot u bilo cemu , to je druga stvar .
Znam da nemogu da dobijem otkaz , ali stanje na ZTP-u je uzasno i treba im to da se meni grupa vrati , jer je manjak saobracajaca , a ovi ih sa druge strane jos dodatno pritiskaju sa jakim rezimom .
A sama greska meta - ovo ili meta-ono , i pritom zahtev za lecenjem ..., od metamfetamina , na to ja idem , pa dokle mogu . Ali sam se necu razotkriti tako lako !!! FUCKERS :evil:
Post Reply