Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

toto-rina

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by toto-rina »

Nemam razloga da uzimam belo za novu godinu jer ne uzimam to kada sam sam a ne zelim nicije drustvo tada. Mislicu na devojku koju volim i to je to. Biti sam jer sam tako ja izabrao. Kokain necu skoro uzimati jer mi se ne uzima. Nisam rekao nikad ali mi je sada takav period zivota da mi se ne uzima. Inace misljenje da povremeno uzimanje kokaina naa nacin na koji ja to radim nisam promenio.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Ma ni meni Nova godina nije nista posebno ,umesto da idem na koncert ostacu kuci,nesto dobro pojesti,mozda cu malo vise popiti ako mi bude islo i to je to.Ne volim mnogo praznike,obuzme me tuga i nostagija,Necu uzeti droge jer sam u zadnje vreme bila preterala,ali prvi razlog je sto zelim da udjem streight u novu godinu.Bice to godina skidanja..iako jos neznam kad i kako,ne zelim samo da probam,zelim da uspem da ostavim.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:22 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by sunrise »

Ja cu biti kuci sa Kikom i mamom. Isla bi u crkvu da mi je muz tu,no kako nije,necemo jer ce Kiku plasiti sve te petarde i pucanja i ja je ne mogu nositi i cuvati usi zacepljene.
tako da cemo nas tri cure ostati kuci.
Necu se drogirati. To znam i to mi ne pada na pamet.
Vise razmisljam o tome sto cemo skuhati i kako organizirati taj dan. zasigurno cu popiti vino, ostalo ne pijem.Rucak i veceru cemo planirati i zajednicki kuhati, saliti se i veseliti novom pocetku godine uz sampanjac
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Al Kaloid »

Ja sam za docek 2009 slicno kao sto Voyager planira za ovu, samo sto sam zabo 300mg metadona i popio 2-3 case dobrog crnog vina. Nisam uzimao nista od nelegalnih supstanci i malo sam se razocarao u dejstvo te kolicine meta jer sam ocekivao da cu biti u nebesima, medjutim nista posebno nisam osetio, kao da sam popio malo vise od svoje terapije i tu je bio plafon! Ne vredi, kada godinama uzimas svakoga dana jednu istu supstancu ne mozes ocekivati nista posebno, potrebna je promena, naravno ako zelis da se dobijes te noci.
Zato neki ljudi preko cele godine kao kuliraju, uzmu ponekad tu i tamo nesto da se cacnu, ali glavno razbijanje cuvaju za posebne prilike tipa rodjendan, nova godina ili nesto slicno i tada ili izoveravaju ili ih nose kuci unistene i ispovracane da se lece narednih 7 dana. Mada manje-vise svi smo prosli makar jednom u svom zivotu da nas neko nosi kuci od preterane konzumacije svega i svacega!
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Dobra ta fora za karakoke Vojo...jer nikad pjevala na karaoke...ma dje cu ja kad bi pocela na zimu bi me istjerali...Ne znam za metadon,pijem ga 5 godina,al uvjek kad sam ga probala predozirat,samo bi zaspala,gotovo,pospana i spavam..Tako da nikad ne uzmem vise od moje doze..Bicemo kuci na novu ja i moj covjek,gledacemo novogodisnji cirkus italijanski,to je takmicenje raznih cirkusa iz svih zemalja...I picemo,sampanjac,kremu od viskija,vino braccetto(slatko),koje pivo,i peci meso na grillu u kaminu...svratice komsija na casicu,a kad bude blizu ponoci izacemo gledat vatromet svuda..jer ovde svaka druga kuca kupi svoj vatromet pored onog velikog u centru,oni su po tome poznati.Ne zelim se drogirati jer zelim uci bez H u novu godinu..To mi je neki moj fakat princip,jer kazu kako u novu udjes takva ce ti cjela bit.,.a ja cu je i takvom napravit.Zelim vam u NOVOJ puno zdravlja,cvrste volje,ljubavi i sexa.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by dejanx »

i ja da se pridruzim cestitkama za NOVU GODINU I BOZICNE PRAZNIKE SVIM VERNICIMA PRAVOSLAVNE VEROISPOVESTI,a gde cu i sta cu i sa kim cu za n.g to jos ne znam,u stvari znam sa kim cu,jbg. moje zelja je da u novoj god se skinem sa metadona i budem svoj na svome,a ne svaki ponedeljak idem po terapiju vise mi se smucilo da idem,kao da idem u jaslice.SVIMA ZELIM ZDRAVLJA I LJUBAVI,SEXA,LOVE U NASTUPAJUCOJ GODINI.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Pozrav svima koji me poznaju i onima koji ne. Nadam se da se kao i uvek borite protiv bolesti i da bi dokazali vasa uverenja drugima ,ipak vaznija je ona prva borba .Ja apsiniram nekoliko nedelja ,neznam jer sam izgubila pojam o vremenu.Uglavnom odlazila sam na NA sastanke ovde kod mene ,ali bilo je prerano za to.Iako sam pre bila depresivna i uvek se jela iznutra jer nemam snage da ostavim H.Sad ta dspresija je postala nesto gigantesko o bojim se da ce me progutati..
Naravno kao i svi imam boljih i losijih dana ....Onih boljih nateram se izaci iz kuce da bi se posvetila svom unistenom zdravlju i to zaista daje rezultate ..Obavila sam preglede kod Moje Psihijatrice koja me je poslije uputila endrokrinologu ginekologu i zubaru .Naterala sam se uraditi krvnu(sto je vrlo mukotropnno jer trebas odredjeni dan cekati anesteziologaA koji ti poslije napokon nekako uspije izvaditi krv iz vrata)i urinsku analizu ...Tako da cu sve to odnjeti doktorima koji su trazili ...To fizicko lijecenje mi jako dobro napreduje...
Cestih dana uopste ne ustajem iz kreveta .gledam filmove i serije i ne zelim pricati nisakim cak ni na msn ,a ponekad popijem 2-3 lorazepama da bi onda prespavala cijeli dan ,ali rijetko jer me pose ceka svadja sa suprugom koji to ne zeli za mene....Moja jedina prijateljica zivi u drugom gradu ..prije sam je isla obilazit 2 nedeljno i prenocila bih a sad jedva imam zivaca razmijeniti koju fonom....
Zaista se lose osjecam ne znam dokle ce to da traje ...

Imam JEDNO PITANJE ZA VOYAGERA ILI bili kog ko se razumije u lijekove.

Naime,doktorka mi je dala 2 antidepresiva da pijem prvi se zove Daparox( PAROXETINA 20mg) ,pa me zanima da li je to dobar antidepresiv ,koliko je delotvoran ,pripada i li staroj ili novoj grupi Psihotika?
Drugi lijek koji mi je dala je u kapima zove se Surmontil ( Trimipramina40mg/ml),takodje me zanima kojoj grupi antidepresiva pripada ...jer on i uspavljuje(nocu imam nesanice a kad zaspim sanjam grozne stvari,horore)Ovaj drugi lek ne pijem jer neznam kako da ga doziram tj ne pise koliko kapi trebam uzeti ma samo da se uzima ujutro 25mg a uvece jos 50mg.Nisu naveli koliko je mg jedna kap.

Ako bi Voyager mogao da mi objasni tj odgovori na pitanja gore.Svi ostali puno pozdrava od depresivne Vivaldi.....
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by sunrise »

pozz draga
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by la_na »

ako krenes uzimati Daparox ( kod nas je to Seroxat) vazno je jako da ga uzimas svakodnevno i to duze vrijeme. on ti spada uselektivne inhibitore ponovne pohrane serotonina . noviji lijek
potrebno je da bi osjetila njegovo djelovanje barem nekoliko tjedana (kod nekih i duze ) da bi osjetila poboljsanje. zato se u startu obicno uz njega (kao i druge lijekove iste skupine) jos propisuje anksiolitik- koji djeluje odmah i smanjuje ili uklanja simptome , ALI ne rjesava zajebe u mozgu( koje pak rjesava Seroxat;D )

i onda kada dode do poboljsanja , obicno se smanjuje (kasnije i skroz izbacuje anksiolitik) a NASTAVLJA sa seroxatom. moj doc je rekao da kada se maknu simptomi ili ublaze simptomi bi trebalo nastaviti s uzimanjem jos godinu dana.


seroxat se obicno daje za depresiju i anksioznost , a i za socijalne poremecaje tipa agorafobija,panika i sl. moguce da ti je dr to preporucila jer (izmedu ostalog ) si rekla da nemas volje ni van izlaziti isl. osobno ga nisam probala ali sam razmisljala njega ili ciralex, pa se odlucila za cipralex, a sada planiram promjenit( naravno u dogovoru s doktorom) i probat sa seroxatom.

ja sam planirala uzeti uz njega xanax SR (koji uvijek imam i uzimam PP, trudim se sto manje). ne znam za ovaj drugi koji su kod nas a pretpostavljam da je to neki ,, benzić,,
Post Reply