skidanje sa suba

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

skidanje sa suba

Post by la_na »

ukratko, zanima me je li nekom uspjelo u potpunosti se makniti od suba...
naime ja sam se s dopa skinila pocetkom godine pomocu veelikih kolicina hepova i onda kad sam ih spustila na osam komada nisam ih vise mogla rjesavati, tj. preselila sam i trebalo ih je cekati dva tjedna, stoga sam uspjela naci izvor suboxona i nakacila se na njih. bila sam na dvije osmice nekoliko mjeseci i odlucila prestati s njima. u nevjerovatnom roku sam ih spustila na jednu jedinu dvojku i onda sam pokusala skroz prestati. e onda su pocela teska sranja. naime mogu izdrzati cijeli dan i na pola dvojke ali ako ga pokusam skroz makniti teski bedovi. iz kreveta ne mogu ustati, po noci se znojim, sanjam da kuham dop i da se pucam, budim se ( ako uspijem malo odspavat ) umorna i slomljena sve me boli, a u glavi mi je najgore.
pijem cipralexe i xanaxe, pocela sam s tim kad sam odlucila potpuno izbaciti subove al i izgleda da mi to nije dovoljno.
molim vas ako itko ima nekakvih slicnih iskustava ( ili zelja ) da mi pomogne nekim savjetom

puno vas pozdravljam
i jako mi je drago sto sam pronasla ovaj forum :)
Boc83
Posts: 2
Joined: Sun Aug 20, 2006 2:14 pm
Location: Osijek

Re: skidanje sa suba

Post by Boc83 »

Ako će ti ovo pomoći,puno mi je drago :-D. Najme Na suboxonu sam ajmo reći u prosjeku 3 mg dnevno,i stvarno bi volio bit i bez toga,no to je druga priča.Uzimao sam 10 mg cipralexa dnevno kroz 16 mj. postepeno se skinuo s njega prije 2 mj.No bit priče je da je on odličan al ga moraš čekati da proradi kako treba barem 3 tjedna iz mog iskustva. Inače bedovi na njemu znaju biti poprilični,bilo je slučajeva suicida,a to sve u periodu navikavanja na njega.Al' kad sjedne sreća i veselje svima.
Moj ti je savjet da stisneš i čekaš da on krene raditi kako treba,pa onda pokušaj eliminirati sub.
Sretno!
Mad Boc
MEDENI24
Posts: 10
Joined: Thu Jul 15, 2010 9:34 pm

Re: skidanje sa suba

Post by MEDENI24 »

la_na wrote:ukratko, zanima me je li nekom uspjelo u potpunosti se makniti od suba...
naime ja sam se s dopa skinila pocetkom godine pomocu veelikih kolicina hepova i onda kad sam ih spustila na osam komada nisam ih vise mogla rjesavati, tj. preselila sam i trebalo ih je cekati dva tjedna, stoga sam uspjela naci izvor suboxona i nakacila se na njih. bila sam na dvije osmice nekoliko mjeseci i odlucila prestati s njima. u nevjerovatnom roku sam ih spustila na jednu jedinu dvojku i onda sam pokusala skroz prestati. e onda su pocela teska sranja. naime mogu izdrzati cijeli dan i na pola dvojke ali ako ga pokusam skroz makniti teski bedovi. iz kreveta ne mogu ustati, po noci se znojim, sanjam da kuham dop i da se pucam, budim se ( ako uspijem malo odspavat ) umorna i slomljena sve me boli, a u glavi mi je najgore.
pijem cipralexe i xanaxe, pocela sam s tim kad sam odlucila potpuno izbaciti subove al i izgleda da mi to nije dovoljno.
molim vas ako itko ima nekakvih slicnih iskustava ( ili zelja ) da mi pomogne nekim savjetom

puno vas pozdravljam
i jako mi je drago sto sam pronasla ovaj forum :)
Evo za pocetak......eto i mene nakon skoro godine danja citanja i svas-nest da pocnem pisati............
bas mi se otvorio tvoj post pa reko 'eto'u istim smo govnima...
I mene zanima ta prokleta kriza od 2mg na dolje....Ponekad puknem i jednostavno kazem samom sebi 'do kraja zivota si na tom'al kolko sam skuzio nije bas najj razmisljanje jer...........'spalit ce ti mozak(a ovak kao nije???)itd,itd......
Ma ustvari imam tonu pitanja i puno toga a izleda da me samo virtualni frendovi shvacaju.......
Okolo,vanjski svijet,nije bas previse zainter.za ovakve teme i ljude sa problemima koje mi imamo.....
Ustvari ,ovo je moj ulaz na forum,nije bas neki,al bar da nekak probijem led.....neznam,trebam pomoc,nekog ko ce me shvatiti bez da previse okolisam.......mislim da sam na pravom mjestu,nadam se da
cu naci pomoc koju trazim........jer zaista sam sam...u puno toga.....eto jbg.bar da sam nes napisao,drugi put,probat cu vise,bolje...ma samo da stisnem 'posalji'i to je to.....puno pozdrava ljudi!HELP NEED.. :rolleyes:
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: skidanje sa suba

Post by la_na »

prije svega zahvaljujem se sto ste obratili paznju na mene i moj post ;))
svaki savjet, ma i obicna ,, spika,, mi je dobrodosla.
i meni je ovo prvi post hehe prvi i odmah otvaranje teme, no da budem iskrena u google sam upisala ,, skidanje sa suba,, i tako pronasla ovaj forum. za sada ga jos nisam stigla ni pogledati kako spada
e sad,, znam ja da je ciralex super, prije sam ga jednom uzimala godinu dana i shvatila da se puno bolje osjecam i prestala s njim. no taj puta dopa nije bilo u igri.
a sada je situacija takva da sam popila vec 2 kutije cipralexa. danas sam malo sjebala stvar kao i vecinom vikendom jer si onda uzimam tjednu,, zalihu,, od lika koji ih dobiva a uzima puno manje nego sto dobije pa ostatak proda. iskreno ne brine me to bas previse jer znam da cu sutra i prekosutra i td. opet uzeti max. 2 do 3 mg. ( imam osmice, pa nisam sigurna koliko tocno) prosli tjedan si lomim sub ujutro i strah me izaci iz kuce i sve jos cu malo, jos cu malo... strasno.. napominjem nisam presla ni jednom cetvrtinu osmice dakle jedan mali... joj kak sam glupa sama sebi ,, strah me izaci iz kuce,, ehh tako mi je prvo palo na pamet pa sam tako i napisala, i sad tek kontam kako je to jadno al bit ce bolje ! mora !
pozdravljam vas sve puno i zelim vam da ste u boljoj situaciji nego ja trenutno hehe
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: skidanje sa suba

Post by la_na »

MEDENI24

pitaj, pisi, st o god i koliko god hoces, jbga dosla su vremena da se moras nekada i na virtualne frendove osloniti hehe i meni se jos uvijek tesk o privici na tu cinjenicu, vise sam ono old school hehe

kad si ti poceo sa subovima i td sve me zanima.. mozda svi zajedno budemo pametniji i smislimo neko rjesenje ;))

hvala vam jos jednom na comentima
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje sa suba

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:45 am, edited 1 time in total.
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: skidanje sa suba

Post by la_na »

ajde hvala na savjetima, ja ti uopce nisam imala pojma i jos uvijek si ne mogu predociti koliko bi jedan hep bio subova, jer kontam da su tablete ful razlicite pa ne znam kako ih uopce usporedivati.
inace proslih khmm par puta sam se skidala na istaka i ajde de nekako prezivih prvih pet dana i onda se ostalih pet tjesis da ti nije tak grozno ko tih prvih pet i ajde de guras nekako dalje . i ovaj put glupaca idem kao probat s hepovima i eto na kraju zavrsim na ovom smecu- strava. nikako to nisam trebala napraviti.

s obzirom da sam popila vc dosta cipralexa mislim da su oni vec trbali poeti djelovati. samo me jebe da se oni slucajno ne smiju uzimati uz subove ili tako nesto jer n znam nikoga tko je to tako radio. cula sa da se neek uziaju seroqvele valjda za skidanje. jel zna netko nesto o tome ili o mozda nekoj drugoj shemi ?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: skidanje sa suba

Post by sunrise »

Ja imam iskustva sa Seroquelom,i na subutexu sam ga uzimala i na metadonu jer on jako dobro pokriva simptome krize.
Minus je da se debljas ako si tome sklon i da imas turbo suha usta,pogotovo nocu.Inace je ok
Mada ga ja vise ne uzimam
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje sa suba

Post by inesz »

joj ja moram priznat da mi je taj seroqel grozan,toliko me utupi da je to strasno,zato ga i izbjegavam....od cetvrtine su usta tako grozno suha i ne mogu se micat..nekako mi ne odg.Vise mi pase catapresan,normabel,i nesto za bolove.Tako sam i ja bila na 4 mg duuggo,5 god,koji dan vise pa manje,ovisno o raspolozenju..dosla bi i do cetvrtine,a onda opet digla..zato mi se cini da je jako tesko to sam napravit..sad sam bez njega ,i kriza je dosta jaka,ali ne traje dugo...bitno je da si u glavi odlucila i da si se stabilizirala u zivotu,a ako nisi radje ga pij jos neko vrij.da se ne vratis her.kao ja nekad..sretno...
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: skidanje sa suba

Post by la_na »

a valjda necu opet :/ iako kontam da bi se lakse skinila s dopa... iako ovo bi bilo po ko zna koji put i morala bih otici negdje i bla bla. necu o tome ni misliti
nego sam mislila fino zamjenit sub seroquelom i jos nekim forama za prvo vrijeme
sad me zanima jel bi mi on mogao onak vratiti volju za zivotom i to sve, jer kad nisam na subu ne da mi se ustat iz kreveta... :(
thnx svima
Post Reply