Remar

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

herc48
Posts: 8
Joined: Sat Aug 07, 2010 10:34 am

Remar

Post by herc48 »

Bio sam u Remaru gotovo cetiri godine U pola Evrope Ako to nekog zanima ili zeli savjet ili pomoc nek se javi ovdje
rado cu ga uputiti u sve sto ga zanima.Znam da mi je to promijenilo zivot a ako neko misli da to nije za njega neka
samo izvoli zivjeti kao i dosad.Nikog ne trba moliti za njegov zivot.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Remar

Post by sanela »

Pozdrav i dobrodošao. :)
Možda da nam opišeš svoje iskustvo u Remaru. Šta se u tebi promijenilo za te četiri godine, od čega se sastoji program oporavka, koliko dugo si vani, kako si se uklopio u "vanjski svijet"... i tako.
herc48
Posts: 8
Joined: Sat Aug 07, 2010 10:34 am

Re: Remar

Post by herc48 »

sanela wrote:Pozdrav i dobrodošao. :)
Možda da nam opišeš svoje iskustvo u Remaru. Šta se u tebi promijenilo za te četiri godine, od čega se sastoji program oporavka, koliko dugo si vani, kako si se uklopio u "vanjski svijet"... i tako.
Prvo je naravno skidanje s opijata i prolazak krize sto traje oko mjesec dana u kucama koje zovemo "prva faza".
Nema andjela cuvara ali netko stariji je uvijek blizu da vam da podrsku. Dakle taj dio prolaze svi. Kasnije zivite
sa drugim momcima radite i pokusavate rijesiti ono sto vas je u biti odvelo u ovisnost. Po mom iskustvu problemi
su gotovo uvijek emocionalni ili neke traume za koje treba vrijeme iskrenost i volja da se rijese.
Problemi se rjesavaju zajednicki, medju ljudima se stvore vrlo jake veze prijateljstva koja su trajna.
Jedno zelim reci: Price o nekakvom vjerskom fanatizmu su glupost i (samo)opravdavanje kao i o nekakvom
poluvojnom teroru. Sta se u meni promijenilo? Od jednog egoista postao sam onaj koji moze voljeti nekog drugog
probudila se jaka volja za zivotom volja da se borim i da ne budem dosadna kukavica kao dosad.
Dobio sam Zivot.
Nije bilo lako ni bezbolno ali je VRIJEDILO.
antigona
Posts: 10
Joined: Fri Oct 23, 2009 12:17 am

Re: Remar

Post by antigona »

uh pozdrav covek,
volim da procitam ovakve redove..secam se kakvu su lavinu ohrabrenja :) na pocetku lecenja, budili u meni postovi kao ovi tvoji..pa eto, bilo bi lepo da nam ispricas svoj put do normalnog budjenja
herc48
Posts: 8
Joined: Sat Aug 07, 2010 10:34 am

Re: Remar

Post by herc48 »

antigona wrote:uh pozdrav covek,
volim da procitam ovakve redove..secam se kakvu su lavinu ohrabrenja :) na pocetku lecenja, budili u meni postovi kao ovi tvoji..pa eto, bilo bi lepo da nam ispricas svoj put do normalnog budjenja
Kazi mi ovo :Jesi li sada dobro?
Ovo nije ohrabrenje nego put u zivot.Nema carobnog stapica ali put postoji, pitanje je samo sta zelis od svog zivota?
Zelis li biti zena ili biljka? Bori se.Zelis li da te neko voli i da ti volis nekog vise od droge? Ako ne samo nastavi. Mozda sam
grub ali je tako.
Na kakvom si to lijecenju bila?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Remar

Post by saša-ex »

Remar je jedna od najvecih svetskih komuna, mislim da trenutno postoji u preko 50 zemalja u svetu. Program je vrlo slican onom u Reto centru. U svakom slucaju, preporuke za Remar :)
SAMO CEO ŽIVOT...
Cicibella
Posts: 31
Joined: Wed Oct 06, 2010 3:35 pm

Re: Remar

Post by Cicibella »

Pozdravljam te i svaka čast na tvojoj pobjedi u borbi za ŽIVOT...
Mene puno toga zanima, u biti svaki detalj...jer upravo sam čitajući sve ove sudbine na forumu, puno naučila i svatila, pa evo jedno pitanje....
Moj muž je otišao u REMAR prije 2 mjeseca, prvo u Pulu, a sad je u Zaprešiću kraj Zagreba. Na njihovoj web stranici sam čitala o njihovom radu, pravilima i programu rehabilitacije... Zanimalo bi me na koji način se pokušavaju obnoviti bračne veze-( naša je poprilično narušena ), a i obiteljske-( njegovi roditelji s njim ne žele nikakav kontakt, tj. s njim nemaju nikakvu vezu još i od prije, prije nego je otišao na lječenje, jer previše je bilo razočarenja i previše novih početaka i šansi koje su redom bile iznevjerene...a ni ja s njima nisam u dobrim odnosima-jer je moj muž u svojim lažima i manipulacijama uspio okrenuti sve kako je njemu odgovaralo, ali i ja sam imala nekih svojih razloga za koje držim da su opravdani ).
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Remar

Post by sunrise »

Pozz Herz 48

Uvijek mi je drago kad procitam o nekome koji je sad stabilan i zivi novi zivot

Pisi sto vise o svojim danima u remaru jer ce to p[omoci jako puno ljudima koji dolaze na ovu stranicu a mozda nisu aktivni,ili ocajni rodtelji,zene,sestre ili braca koji ne znaju gdje se okrenuti i kome se obratiti za pomoc
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Remar

Post by ivica »

!
Last edited by ivica on Thu Mar 10, 2011 2:51 pm, edited 1 time in total.
ignorance is bliss!
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Remar

Post by selma »

I? Dobro, u kojoj si sad fazi?
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply