Otac

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Otac

Post by Big Mama »

dragi dragi Oče!!!
dugo me nije bilo ovdje i jako mi je drago da vaš život i život Vašeg sina ide u pravom smjeru...naravno da se sve može, bitna je snaga duha i velika velika volja i podrška!
želim vam svu sreću ovog svijeta, puno pozdrava od jedne sretne mame :D
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

Big Mama wrote:dragi dragi Oče!!!
dugo me nije bilo ovdje i jako mi je drago da vaš život i život Vašeg sina ide u pravom smjeru...naravno da se sve može, bitna je snaga duha i velika velika volja i podrška!
želim vam svu sreću ovog svijeta, puno pozdrava od jedne sretne mame :D
hvala , i drago mi je da si sretna mama...
moja supruga se polako oporavlja, tezak je to teret za nju, ali borimo se zajedno sa sinom i cerkom da sve to ostane proslost...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

Jedno vrijeme nisam nista pisao, kamo srece da ne pisem ni sada...
Jutros smo ustali..... njega nema... sinoc smo dugo pricali, sumnjali smo da je drogiran, pricao je o svojoj borbi , o svojim problemima...mobitel mu je iskljucen... svemoguci Boze pomozi nam...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Otac

Post by Pawa »

Najezim se kad procitam post poput vaseg, ali... Nadam se da ce se na kraju ipak ispostaviti da niste u pravu i da, kao jos uvek uplaseni roditelji, samo razmisljate o najgorim mogucim varijantama.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Otac

Post by klara60 »

Otac wrote:Jedno vrijeme nisam nista pisao, kamo srece da ne pisem ni sada...
Jutros smo ustali..... njega nema... sinoc smo dugo pricali, sumnjali smo da je drogiran, pricao je o svojoj borbi , o svojim problemima...mobitel mu je iskljucen... svemoguci Boze pomozi nam...
Uh, evo i ja sva ustreptah-valjda nije...Neka vam Bog pomogne da nije ono u sta sumnjate...valjda nije...Polako, smirite se (mozda se on do sada i vratio i mozda je sve u redu.tj.mozda je bila lazna uzbuna)...u svakom slucaju smirite se, priberite-znate vec sta sve treba ciniti. Morate biti pribrani kako bi pravilno ocjenili situaciju i reagovali...Javite se...Od srca zelim i nadam se da je lazna uzbuna...Sretno (ne znam sta bi vise napisala...)
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

Nije se vratio i ne javlja se... povremeno ukljuci mobitel...
Ponovo je na ulici... u petak trebamo krenuti na godisnji vjerovatno ce se pojaviti u petak ujutro oko 5 sati da nas "obraduje"
jos nismo cvrsto odlucili dali da ga ostavimo na ulici ili vodimo sa sobom ukoliko se pojavi...
ako ga primimo popustili smo i drogirat ce se dalje, ako ga ostavimo...
bilo je lijepo bar jedno vrijeme vjerovati da nam se sin izlijecio...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Otac

Post by jana »

Jako mi je zao sto ovo citam.Jako.A to ,znam ne pomaze nikome.Drzite se.Drzite svoj stav.Ja ga drzim jedanaest godina.Sretno
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Otac

Post by 7474 »

ja iz svog ugla zamišljam scenario u kom vi odlazite na odmor bez njega, jer ste ljuti i on to zna.
posle vam provali u kuću i šteka se tamo dok vas nema.. naravno rasproda sve što može i zapravo, provede se mnogo bolje od vas..

verujte, nije mi namera da vas provociram ili vam stajem na muku..
samo mi je blizak njegov način razmišljanja..

zar nije malkice bolje da ga povedete, sklonite od ulice i društva i pokušate da vreme odmora provedete u atmosferi popravljanja porodičnih odnosa i razgovora na temu njegove bolesti (znam, znam, po hiljadu i neki put..)?

svako dobro vam želim!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Otac

Post by klara60 »

Uh,bas saosjecam s Vama i bas mi je tesko...Stavljam sebe u Vasu situaciju. Kako bih ja reagovala?! S ovim se slazem: [quote="7474"]"zar nije malkice bolje da ga povedete, sklonite od ulice i društva i pokušate da vreme odmora provedete u atmosferi popravljanja porodičnih odnosa i razgovora na temu njegove bolesti (znam, znam, po hiljadu i neki put..)?"

On je bio dobro, vidi se da je porodica aktivno ucestvovala u njegovom izlijecenju, ali...Pitala sam kcerku za njeno misljenje: Ona smatra da je on sve doveo u red-sebe, porodicne odnose, posao, treninzi i...stao, kao da je sve zavrsio, sve u stilu: "Sve sam ucinio, evo vratio sam se na pravi put-to je to" i prestao da radi na daljnjem usavrsavanju i kada je naisao izazov, vjerovatno se nosio mislju da je to samo malo, da je on jaci od toga...

Ja mislim da ga trebate povesti na odmor i odmah, cim se stvore uslovi (da nije pod dejstvom droge) poceti raditi s njim-ono- porodicna atmosfera, razgovori-odmor bas daje priliku za to, a onda ukljucenje strucnjaka u slucaj. Ne smijete ga pustiti...To je moje misljenje-ja bih tako...

U svakom slucaju zelim Vam puno srece, strpljenja i mudrosti...
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

7474 wrote:ja iz svog ugla zamišljam scenario u kom vi odlazite na odmor bez njega, jer ste ljuti i on to zna.
posle vam provali u kuću i šteka se tamo dok vas nema.. naravno rasproda sve što može i zapravo, provede se mnogo bolje od vas..

verujte, nije mi namera da vas provociram ili vam stajem na muku..
samo mi je blizak njegov način razmišljanja..

zar nije malkice bolje da ga povedete, sklonite od ulice i društva i pokušate da vreme odmora provedete u atmosferi popravljanja porodičnih odnosa i razgovora na temu njegove bolesti (znam, znam, po hiljadu i neki put..)?

svako dobro vam želim!
I ta mi je opcija prosla kroz glavu. Stan ima sigurnosna vrata i nema sanse da provali. Otkako je dosao zaradio je nekih 6000 eura, a izisao je u grad svega 3 ili 4 puta. Danas nam stigne pismo od banke da mu nisu mogli odbiti nekih 80 eura za mobitel jer je konto prazan!!! U petak sam mu isplatio oko 2300 eura koje je zaradio prosli mjesec. Radio je stvarno dan i noc. Nije mi jasno gdje je na brzinu utukao toliko novac. Dali sam pogrijesio sto sam mu toliko davao? Sada treba da ga vodim na godisnji dajemo mu novac jer on vise nema???trebam li opet platiti njegove racune da mi policija ne zakuca na vrata??? Nisam pametan...Pokusao sam fer prema njemu a on mi opet lagao do besvjesti.I ako ga sad otjeram s vrata opet cu ja biti shupak, a on zrtva. Znam da mi niko od vas ne moze reci uradi to ili to i bit ce sve u redu, cijeli dan razmisljam sta cu napraviti i ako mi sad pozvoni na vrata nisam siguran sta da ucinim...

Supruga misli da treba da odemo na godisnji bez njega. Neka obilazi po kvartu , imamo ovdje dosta prijatelja, nek se sramoti...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
Post Reply