metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

I da u pravu si ja dodjem ovde samo da se zajebavam. Kad mi je dosadno ja dodjem pa malo čačnem nekoga pa gde upali :D . Odoh da tražim život nauči me čovek :lol: :lol:
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Bobane a objasi mi kako postizes da nemas zelju za drogom meni se vratila 4 dana kako nisam popio Metadon. 4-5 dan sam osetio stari osecaj, poceo sam da placem. Kazem zimus kada je bila nestasica Metadona. Kako nemas tu zelju vise.
Moja bivsa drogirala se nekoliko meseci samnom iv pre ko zna koliko god i posle toga skinula i bila okruzena zavisnicima nikada nista znaci idemo negde zurke zezanje jutro ona je tu ali je strejt, ni alkohol. I kaze mi samo ces ti da mi budes rovac uvek i kada smo se videli ona se smeska i gleda ja reko ne razmisljaj uopste. Kao pa sta nisam nista pomisila, ja reko jok ja sam. I odmah a kao nemas semu ja reko NEMAM. A prosle su godine kao i tebi. Dug vremenski period nije garancija nimalo. Pomaze ali nekada covek sam isforsira rovca. Jer posle toliko vremena ne moze on nesto da bude jak, vise je to pomisao na neko vreme pre i onda sam doprinosis tome sto vise razmisljas i silis drogiranje.
Kazem ti posle toliko godina strejtiranja ja da sam rekao ajmo malo bi zdrav razum se opirao i krenula bi. Nebitno dal na nos ili kako ali bi pocela da se drogira. A sutradan ja bi popio Metadon i pichim a ona, KRAJ.
Nema garancije da mene tako neko nekada ne bi nagovorio a tesko da bi naleteo na nekog kao ja koji bi mogao da kaze ma nema sanse da zavrsim, nemam semu, nisam u toj prici, ne spominji mi to ili tako. Nego bi poceli da brojimo pare i da gledamo koliko imamo i koliko cemo da kupimo. A i da naletim na nekoga ko ce da mi kaze nemoj i to ja cu da odem od njega i da pojurim za semom. Kako se ti savladavas godinama?
Ili mozda uopste nemas vise ta secanja na drogu i zelju da je uzmes.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Vi ste totalno u pravu ovde kada kazeteda sami neki ljudi na Metadonskoj Terapiji kvare sliku o odrzavanju. Za neke terapija sluzi samo da bi mogli komotno da uzivaju u heroinu jer ne zapadaju u krizu. To je ono kao sada mogu da se drogiram kako sam oduvek hteo uzimam a krize nema. Pa ja sam sam bio prva 3 meseca odrzavanjakoj ne racunam kao terapiju dosao do nekada i 250 kapi Metadona. Jer se desilo da popijem 180 i da uzmem heroin. Kasnije kada sam video da me heroin neradi i ne izazibva ushicenje kakvo je pre ja sam shvatio da mi je 150 dovoljno. Ali sam posle 20 dana dosao na 120 i bilo mi isto ko na 150 i tu sam sada i dalje. Trebalo je i meni da prodje vreme da skapiram da mi pucanje po zgradama ne treba vise. Ali ja sam to voleo, ja sam imao uslove da kuci se na miru drogiram, ne ja sam voleo zgradu,ceo trip. Ja mislim da sam svetski rekord mogao da postignem u tome dan za najbrze vremem otpakujem spiceve, sipam pajdo, limuntus, vodu, skuvam, izvucem u gan i da se puknem. Kasnije kada je neko bio samnom nije se ni trudio da on kuva ili radi nesto nego samo dodaje aparaturu kao hirururgu. Deli se u spriceve i ja ne govorim nista, kada je u ganu e tada sam miran ne moze niko nistajer ko bi mi priso ja sa spricem a imao bi vremena da storovalim u venu.
Tada sam jos imao vene mogao sam po zimi u liftu da se nadjem u krizi kada se povukju iz prve uvek. Kasnije su one otisle od kokaina. Jer u gramu imas 30-40 fiksanja. A nikada nisam ispod 2-3 zavrsavao i to ode za noc i pola dana. Ujutru luke unakazene. Samo svalim sa zadnjim pucanjem tablu sedativa da prorade malo kada ovo pusti za 10-15 minuta.Moram da kazem da je i kokain zasluzan sto ja vise ne bi umeo ja mislim da nadjem venu. Totalno vise nemam taj osecaj kako je pronaci a i zadnji put kada sam pokusavao zimus kada nisam dobijao lek bolelo me je, jedva samizdrzavao nkada sam hgurao kao u tudju ruku da guram, totalno otupeo na bol. Sada nemam vise tog osecaj koliko ubosti, sa koje strane, i kada bi nasao ispala bimi dok bi ubrizgavao. A i posle kokaina, samo ubrizgavanje pajda je neprijatno jer kokain samo ufuravas i ako malo ode u out to je samo 20% slabiji rad, a ne boli nista i nekako od kokaina taj out ne boli posle tako i ne ostaje naduven, boli samo ako iskasapis ruke. Dok kokainska anestezija traje samo oko 5-10 minuta.
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadon-nova tema

Post by sanela »

Hajmo malo spustiti tenzije.
Možemo se slagati ili ne slagati s nečijim mišljenjem, ali nemojte pisati uvredljive postove.
Metadon je tema oko koje postoje različita mišljenja, ali, nemojte da se diskusija svodi na međusobno prepucavanje.

Slažem se s Bobanom da bi bilo dobro da probate objektivno pisati i o poteškoćama s kojima se suočavate dok ste na metadonu. I psihičkim i fizičkim. Po mom mišljenju, metadon sam po sebi neće promijeniti ni vaše navike, ni stavove, ni poboljšati odnose, nego to trebate VI uraditi. A da biste bilo šta promijenili, trebate biti svjesni tih poteškoća.

@ dragance, kažeš da je Boban zloupotrebljavao terapiju, ali i beobandit piše da s vremena na vrijeme uzme kokain. Da li je to zloupotreba terapije? Hajde, budite iskreni i napišite koliko znate ljudi koji su na metadonu i ne koriste nikakve stimulante ili opijate ili halucinogene?

Moje mišljenje je da metadon jeste lijek ukoliko se ispravno koristi. Njegova funkcija je smanjivanje štete za društvo, prije svega, pa tek onda za pojedinca. Ako pojedinac hoće da osjeti neki napredak, u bilo kojem smislu, treba se dobro potruditi uz stručnu podršku. E sad, druga je stvar što većina onih koji su na metadonu toliko voli opijate da se ne želi rastati od njih.

I još se slažem s Bobanom kad kaže da ovo čitaju roditelji i ljudi koji se prvi put odlučuju na liječenje. Takvim ljudima trebaju tačne i iskustvene informacije. Metadon NE TREBA da bude metoda prvog izbora u liječenju. A postoje i preporuke kome i kad se počinje izdavati metadon.
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

Naravno ja i ne kažem da treba da bude prva metoda. Sve što sam napisao napisao sam kako ja osećam. I terapiju i sve. A ja ništa nisam uzeo od kako sam na terapiji. Mislim da Beobandit ne koristi druge opijate to sam mislio što bi direktno štetilo a kokain naravno da niej dobro uzimati ali je manja šteta čini mi se, nego heroin.Metadon je da čovek više ne gubi vreme ako je probao druge stvari i nisu delovale.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: metadon-nova tema

Post by Boban »

Beobandit wrote:Bobane a objasi mi kako postizes da nemas zelju za drogom meni se vratila 4 dana kako nisam popio Metadon. 4-5 dan sam osetio stari osecaj, poceo sam da placem. Kazem zimus kada je bila nestasica Metadona. Kako nemas tu zelju vise.
Moja bivsa drogirala se nekoliko meseci samnom iv pre ko zna koliko god i posle toga skinula i bila okruzena zavisnicima nikada nista znaci idemo negde zurke zezanje jutro ona je tu ali je strejt, ni alkohol. I kaze mi samo ces ti da mi budes rovac uvek i kada smo se videli ona se smeska i gleda ja reko ne razmisljaj uopste. Kao pa sta nisam nista pomisila, ja reko jok ja sam. I odmah a kao nemas semu ja reko NEMAM. A prosle su godine kao i tebi. Dug vremenski period nije garancija nimalo. Pomaze ali nekada covek sam isforsira rovca. Jer posle toliko vremena ne moze on nesto da bude jak, vise je to pomisao na neko vreme pre i onda sam doprinosis tome sto vise razmisljas i silis drogiranje.
Kazem ti posle toliko godina strejtiranja ja da sam rekao ajmo malo bi zdrav razum se opirao i krenula bi. Nebitno dal na nos ili kako ali bi pocela da se drogira. A sutradan ja bi popio Metadon i pichim a ona, KRAJ.
Nema garancije da mene tako neko nekada ne bi nagovorio a tesko da bi naleteo na nekog kao ja koji bi mogao da kaze ma nema sanse da zavrsim, nemam semu, nisam u toj prici, ne spominji mi to ili tako. Nego bi poceli da brojimo pare i da gledamo koliko imamo i koliko cemo da kupimo. A i da naletim na nekoga ko ce da mi kaze nemoj i to ja cu da odem od njega i da pojurim za semom. Kako se ti savladavas godinama?
Ili mozda uopste nemas vise ta secanja na drogu i zelju da je uzmes.
Jednostavno mene nije niko nagovorio kako je heroin los,samo se setim sta sam bio.Crva ima ali sa vremenom sve manje se pojavljuju a neke druge stvari dolaze do izdrazaja.Bitan je rad na sebi.Veruj mi nije prijatno ceprkati po svojim govima iznutra i izbacivati ih, ali se isplati.Na svetu postoji milion drugih stvari koje ni ne poznamo ali kad ih upoznamo svesni smo da su bolje od polumrtvog zlopacenja.Ali opreznost je uvek tu i naravno da postoje trenutci kada je borba.Jer i sam znas da je ovisnost teska bolest i da borba traje stalno sa usponima i padovima.Znas postoje trenutci kad covek zeli pobeci od bola u vecini slucajeva duhovnog jer ljudi smo i pravimo greske i mi znamo kako to najlakse sanirati ali dovoljno sam probudjen da znam i secam se sta to nosi sa sobom.Recimo ja bih radje pokusao samoubistvo nego se vratio na ono sto sam bio.Pozdrav.
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadon-nova tema

Post by sanela »

dragance72 wrote: a kokain naravno da niej dobro uzimati ali je manja šteta čini mi se, nego heroin.
To nas odmah dovodi do one glupe priče šta je manje štetno. Štetno je i jedno i drugo, a uz to je i zloupotreba terapije, šta god da se uzme od to dvoje.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Onda je i alkohol zloupotreba terapije ali sve u svemu tacno da lekari priznam moje kokainske ludorije ja mislim da bi se slozili da mi je lecenje uspesno.
A za njih je i trava i drugi lekovi zloupotreba terapije samo sto ja pijem samo Metadon a kokain nema veza sa opijatskim problemom. To je nesto skroz drugo. Mada kada bi dobijao Metadon u centrima verovatno bi im odmah rekao kada da ocekuju od mene tako nesto a inace bi se potrudio da budem primer kako moze da se skine covek. Ali kazem sve mi manje treba pogotovo po ovoj vrucini sada a i psihicki nisam uopste raspolozen za kokain sada.
Kokain kasnije kada i ako smuvam bivsu devojku. Sada mogu da joj pruzim sve sto nisam mogao sa 22-23. A i sta ce joj decko zavisnik.
Samo pitanje dal ce hteti jer nikada za mene ona nece biti sigurna da se necu vratiti heroinu, mislim da mi ni sada ne veruje da ga ne uzimam.
Last edited by Beobandit on Thu Jun 17, 2010 12:53 pm, edited 1 time in total.
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

mislio sam manja šteta po održavanje metadonom je kokain nego heroin. A o štetnosti generalno je glupo i raspravljati naravno.
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadon-nova tema

Post by sanela »

Beobandit wrote:Onda je i alkohol zloupotreba terapije ali sve u svemu tacno da lekari priznam moje kokainske ludorije ja mislim da bi se slozili da mi je lecenje uspesno.
A za njih je i trava i drugi lekovi zloupotreba terapije samo sto ja pijem samo Metadon a kokain nema veza sa opijatskim problemom. To je nesto skroz drugo.
Ja bih samo rekla - poricanje.
Inače, sve najbolje ti želim.
Locked