Preporuci knjigu

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Preporuci knjigu

Post by preispitivac »

tamarra wrote:
tess wrote:Toplo preporucujem svim sapatnicima Sharl Bodlera ,zbirku poezije Cvece zla.Znaci odlicna je za citanje udvoje,utroje naglas!
Skapirace te da je jedan ludak od nas,genijalac i dalabu,da ne kazem didili.
"suvise sam nesrecan da bih isao prema dobroti" iz pisma majci.
Lajk! :D
Cvece zla.....Navario sam se bar 100-120 puta da bih citao "Cvece zla". U dvoje, u troje, naglas.
Jurim rep
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Preporuci knjigu

Post by demijan »

AnAna_mo wrote:Molila bih da mi netko od momaka koji su bili u zatvoru hitno preporuči neku knjigu da odnesem momku da tamo čita. Znači da nije nešto preteško, da se još više ne ucrnjači, da si malo da oduška.
A ne moraju samo momci koji su robijali (pa znaju šta i kako), nego vidim i teta Klara i Tess (koji je nažalost banovan) znaju dosta o knjigama, pa ako možete da mi preporučite koju laganu, lijepu, da ga razveseli, samo da ne potone.
Hajde pa da je večeras kupim ako treba (ima tržni centar koji radi non-stop i knjige -romani su na akciji samo 5 KM!)
A i kući imam oko 2-3 tisuće knjiga raznih, pa da nešto proberem, to bi mu puuuno značilo (u fazi je da se tek skinuo, pere ga psiha) a i meni bi bilo drago da mu pomognem.
Pa eto, bila bi vam baš zahvalna kad biste mi nešto preporučili za ovu situaciju!
Pozdrav!!
:)
sve zavisi od njegovih interesovanja.Uglavnom svi vole knjige o nekim teorijama zavere,dokumentarno i to.Moze i za opustanje Ladlam ili Grisam znaci klasica.Da moze da se vozi barem par dana na tome...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Preporuci knjigu

Post by zeleni »

osećanja, o sećanja :D
nego, ima neko link za pdf ove nove lauševićeve knjige - život prodje, dan nikad?
(neki za dž, of kors)


moj skromni doprinos.

djavolov rečnik
http://www.4shared.com/document/M0lOxL- ... ecnik.html
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Preporuci knjigu

Post by ivica »

AnAna_mo wrote:Molila bih da mi netko od momaka koji su bili u zatvoru hitno preporuči neku knjigu da odnesem momku da tamo čita. Znači da nije nešto preteško, da se još više ne ucrnjači, da si malo da oduška.
A ne moraju samo momci koji su robijali (pa znaju šta i kako), nego vidim i teta Klara i Tess (koji je nažalost banovan) znaju dosta o knjigama, pa ako možete da mi preporučite koju laganu, lijepu, da ga razveseli, samo da ne potone.
Hajde pa da je večeras kupim ako treba (ima tržni centar koji radi non-stop i knjige -romani su na akciji samo 5 KM!)
A i kući imam oko 2-3 tisuće knjiga raznih, pa da nešto proberem, to bi mu puuuno značilo (u fazi je da se tek skinuo, pere ga psiha) a i meni bi bilo drago da mu pomognem.
Pa eto, bila bi vam baš zahvalna kad biste mi nešto preporučili za ovu situaciju!
Pozdrav!!
:)
Redoslijed i nije baš bitan ali nije zgorega iči po njemu.
1. Michael Baigent - "sveta krv, sveti gral" tip i još dvojica istražuju mistiku i okultno kroz krvne linije kraljevskih obitelji sve do prije 2000 godina. Tako je i došao do jednog osebujnog lika svima znanog.

2. David Icke - "Priče iz vremenske omče" ili "beskrajna ljubav jedina je istina" - Ovaj svima znani tip ,usudim se raći fanatik, objašnjava načine kontroliranja ljudi kroz povijest razotkrivajući zavjere među svjetskim vođama i što je najvažnije krvnu povezanost među njima. Što je istraživao i Baigent samo su njih dvojica različitih stajališta, no dobro.

3. I na kraju C.G. Jung "neotkriveno jastvo" - Svima znani psihoanalitičar u objašnjava zašto je sve to tako. c.p. On naglašava važnost individualne odgovornosti i slobode u kontekstu današnjega masovnoga društva te potrebu efektivne organizacije pojedinaca ukoliko žele spriječiti nametanje od strane efektivno organizirane mase.

Psihologija/filozofija nebitno sva trojica autora iznose svoja i otkrivanja ,dobar materijal za istraživanje ,ukoliko želiš naći zapravo nastavit tražiti svoju svrhu i smisao na ovom malom, usamljenom planetu.
Ja znam da to svaki čovijek traži... ja neznam zašto je to crno.
Meni je tu i tamo netko znao reći da sam crn. A postoje dvije vrste ljudi koje nose crno.
1. Zli
i
2. Oni što imaju nešto što nisu dovršili... dovršen status u društvu, dovršena ljubav, izgradnja nove osobnosti,karaktera, milion primjera.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Preporuci knjigu

Post by ivica »

Image

ubit oko ubit oko makar na dvi ure, malo zalit mozak da prije propupa :D

Image
ignorance is bliss!
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Preporuci knjigu

Post by tamarra »

zeleni wrote: nego, ima neko link za pdf ove nove lauševićeve knjige - život prodje, dan nikad?
(neki za dž, of kors)
Imam ja pdf. ;) Ako hoćeš, javi na p.m. mail na koji želiš da ti pošaljem i stiže ti knjiga. Besplatno naravno. :D
Maltretirala sam tatu da mi nabavlja knjigu, pa mi je putovala i putovala, al stigla.:) Pročitala sam je u dahu.
Izaziva dušobolju ali i napade smijeha. Laušević je vješt i osjećajan pripovjedač.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Preporuci knjigu

Post by Dreamer »

Jebes pdf, ja volim knjigu da listam u rukama. Dobro kaze Tamara za Lausevica, preporucujem.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Preporuci knjigu

Post by tamarra »

Da se vratimo Irwinu Welshu (Tinka, nadam se da navraćaš, a i da pratiš čika Irwina). ;)
Izlazi Skagboys, roman koji prati živote Rentona, Sick Boya i ostalih prije Trainspottinga.
Ispod je link na članak iz Guardiana; o novom romanu, pisanju, susretima sa čitaocima itd.

http://www.guardian.co.uk/books/2012/ap ... g-skagboys

Ako neko na netu iskopa pdf, neka slobodno podijeli. ;)
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Preporuci knjigu

Post by teodora4 »

jel ima neko pdf Nebeski covek? nije sigurno ali trebalo bi ovih dana da nabavim novu velshovu knjigu pdf , ako bude delim sa vama!
Post Reply