KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

testtest
Posts: 12
Joined: Wed Apr 07, 2010 5:18 pm

KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by testtest »

Postovane,
sestre, majke, supruge, ocevi i ostali koji imate u blizini patoloskog kockara. Javljam se iz Sarajeva i zelim da vas obavijestim da je ta opasna bolest danasnjice izlijeciva. Naime, nakon dugih godina patnje i zivota sa muzem kockarom uspijela sam ga izvuci i uputiti na pravi put. Upravo smo se vratili iz Novog Sada i puna sam utisaka pa sam ih morala podijeliti sa vama. Bili smo kod covjeka koji je zaista perfektan i jedini na ovim prostorima koji se uspjesno bavi lijecenjem te ovisnosti. Za sva pitanja slobodno me kontaktirajte, razumijem vas u potpunosti. Takodje sam donijela nekoliko primjeraka knjige Ulog koju je napisao pomenuti gosp. i koja je odlicna i poucna pa eto ako je neko zainteresovan i za tu opciju nek se javi...
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by 7474 »

pozdrav testest (kako li već glasi nick..)!

upravo mi se zavisnost o kocki ovih dana mota po glavi.
jedna dobra prijateljica je upravo otkrila tajnu "strast" svoga petnaestogodičnjaka.
za ovo malo godina, uspeo je da mazne iz kuće i proćerda više hiljada evra! nasankalli su ga po kladionicama više hiljada putai najzad, uspeo je da se dodatno i zaduži (sumu ne znam).
to je bio prelomni momenta u kom se obratio roditeljima za pomoć. a njegova majka, znajući za moju "skrivenu strast", se obratila meni.
da pomenem da je majka tu odigrala najpribranije i najmudrije. odmah je krenula da vrti sve moguće brojeve koji su joj padali na pamet, sa željom da se upozna sa problemom i nadje nekog stručnjaka koji se tim problemom bavi.
i znaš na šta je naletela? na ZID! nijedan ugledni novosadski jedač govana, ne želi da se bavi MALOLETNICIMA!!!! za neverovati! dakle ni državne ni privatne "institucije", ne nude joj nikakvu podršku, pomoć i slično..
samo joj je jedna poznanica, ugledna doktorica na neuropsihijatriji, "obećala" krevet na odeljenju, z asina.. u fazonu, kad više ne bude imala snage i ideja, šta učiniti sa detetom (podvlačim DETETOM!!!!), da joj ga prosledi na (neuro)psihijatriju.

dakle, testest, javite mi se što pre, molim vas, sa nekim brojevim telefona, sa imenima nekih ljudi, sa bilo kim ko legalno, stručno i temeljno leči problem kockanja.

ako vam je zgodnije, koristite PP, ali smatram da nisam jedini kome bi ove informacije bile potrebne, tako da je možda bolje, sve ispisati po forumu. (a vi uradite kako vam je zgodnije).

unapred zahvalan, Nik iz NSDa.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
testtest
Posts: 12
Joined: Wed Apr 07, 2010 5:18 pm

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by testtest »

Mogu Vam pomoci 100%. Javite se na pp
Ja sam isla kod psihijatara, psihologa, bila u bolnicama ali nista. To je mentalna bolest!!!!! Razumijem Vas u potpunosti jer znam kroz kakav pakao prolazi Vasa prijateljica. Kockanje je najstrasniji porok.
Covjek je nevjerovatan i JEDINI koji moze pomoci. Ja sam presretna i zivim sada novim zivot i zelim da to podijelim sa drugima.

Sretno i puno pozdrava,
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by klara60 »

7474 wrote:ako vam je zgodnije, koristite PP, ali smatram da nisam jedini kome bi ove informacije bile potrebne, tako da je možda bolje, sve ispisati po forumu.
testtest wrote:Ja sam presretna i zivim sada novim zivot i zelim da to podijelim sa drugima.
Testtest, stvarno ne bi bilo lose da to svoje iskustvo izneses ovdje-siguno ce nekome pomoci...
testtest
Posts: 12
Joined: Wed Apr 07, 2010 5:18 pm

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by testtest »

Naravno, vrlo rado. Mislim da sam vam vec jednim dijelom iznijela svoje iskustvo koje je vise-manje isto u svakoj porodici koja je to prezivjela. Bicu kratka. Naime, 6 god sam imala problema sa muzem zbog kocke. Godinama me je lagao da ne prima platu, ignorisao bi me, novac bi nestajao iz kuce (cak iz kasice), stalno je bio nervozan i nismo imali nikakvu komunikaciju jer su njegove misli bile na samo njemu poznatim mjestima.
Povremeno bi rekao da je napravio dug tj.prokockao, dizala sam kredite, kartice, dok nisam dosla do max a sve zbog moje naivnosti i njegovog sazaljenja i zakletvi da nece nikad vise, uh mrzim ovu recenicu.... Nisam imala muza i svaki dan sam strepila hoce li me neko nazvati ili doci na vrata...
Godinama sam trazila pomoc ali je bilo uzalud do neki dan....Vec neko vrijeme surfajuci na netu naista sam na Dejana iz Novog sada i procitala razna pozitivna iskustva ljudi koji su bili kod njega na tretmanu. Covjek je bio kockar, naravno sada izlijecen i napisao je fantasticnu knjigu Ulog iz svog licnog iskustva. (odlomak iste mozete procitati na netu)..Fantasticna je!
Dosla sam do njegovog kontakta i otisla sa muzem u Novi Sad. Ostali smo 7 dana. Covjek je genije i vjerujte mi jedini u cijeloj regiji koji vam moze pomoci u rjesavanju ovog problema. Ima iskustvo, sve je to prosao i zna svakog momenta sta kockar misli i kako ce mu prici i izvesti ga na pravi put. Terapije su individualne.
Eto, ne znam sta jos da vam napisem..tu sam za sva pitanja...Sretno!
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by Pawa »

testtest wrote:Eto, ne znam sta jos da vam napisem..tu sam za sva pitanja...
Pre svega pozdrav i od mene koja sam po prirodi sumnjicava, a posebno kada se govori o bilo kakvom izlecenju u roku od nedelju dana i to u par sturih recenica kojima se po meni vise promovise knjiga nego lecenje. Ako je zaista tako kao sto kazete, onda valjda tu ima dosta toga sto se moze napisati a sto bi nekome moglo biti od koristi.
testtest wrote:Dosla sam do njegovog kontakta i otisla sa muzem u Novi Sad. Ostali smo 7 dana.
Ne znam da li sam dobro razumela da je lecenje vaseg supruga trajalo nedelju dana? Ako je tako, onda iskreno mislim da u tom vremenskom periodu ni od gripa ne mozete da se izlecite kako treba a ne od kockanja koje spada u grupu bolesti zavisnosti. To mi deluje isto kao kada bi rekli roditeljima narkomana “dovedete ga kod nas na kliniku na detox nedelju dana i on je izlecen”. Ono sto mi se posebno nesvidja i sto me jos vise cini skeptikom je sto u tolikoj meri naglasavate da je on genije i jedini koji moze pomoci jednom kockaru. U to stvarno ne mogu da poverujem. Lecili su se valjda negde kockari i pre Dejana.
Ako vam nije problem, napisite na koji nacin Dejan, kog ste pomenuli, pomaze kockarima? Koliko dugo traje lecenje? Kakvo je lecenje (ako se uopste radi o lecenju), u cemu se sastoji i sta ono podrazumeva? Mislim, sumnjam da je jednom kockaru dovoljno samo dati sjajnu knjigu da procita. Na kraju, koliko dugo vas muz ne kocka?

Zaista bih volela da mogu da poverujem u tu pricu i bila bih srecna da postoji neko ko uspesno pomaze kockarima i njihovim porodicama, ali ste po mom misljenju, malo argumenata za tako nesto dali.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by YugoS »

Pazi ti Pawe ?!
Ti bi da do tajne vjestine dodjes dzabe?!
Sta treba zena da ti isprica fol,pa da ti sutra lijecis ljude po kraju.Ma i od ulice bi se obogatila! Skontaj samo sta ima ove mlade raje sto igraju Prognozu?!

Pozdraaaav u brishucem letu !
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by tamarra »

Pawa, meni je isto sumnjivo zaintrigiralo.
Malo proguglah.
Mislim da je riječ o ovome ;) http://www.stankovicdejan.com/index.php ... arhiva/62/
Nisam pročitala sve sadržaje.
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by Pawa »

YugoS wrote:Ti bi da do tajne vjestine dodjes dzabe?!
Sta treba zena da ti isprica fol,pa da ti sutra lijecis ljude po kraju.Ma i od ulice bi se obogatila! Skontaj samo sta ima ove mlade raje sto igraju Prognozu?!
E Yugo sta reci, provalio si da hocu da dodjem do neke kinte i da su moja ciljna grupa zapravo ti naivni klinci kockari :)

Salu na stranu, ako sam bila pregruba izvinjavam se, ali ja i dalje mislim to sto sam napisala. Bar po ovome sto je do sada napisano prica mi zaista zvuci neverovatno. Naravno dozvoljavam da me neko malo jacim argumentima uveri da gresim.
Tamarra, hvala na linku. Ne mogu sada, ali prelistacu kad budem imala malo vise vremena.

Pozdrav svima :)
testtest
Posts: 12
Joined: Wed Apr 07, 2010 5:18 pm

Re: KOCKANJE, NAPOKON IZLIJECIVO!!!

Post by testtest »

Izvinjavam se sto sam bila stura i nisam puno detaljisala.
Lijecenje po pravilu traje 3-4 mjeseca ali mi nismo imali mogucnost ostanka toliko zbog radnih obaveza. Lijecenje se sastoji od psiholoskih analiza, predavanja, savjeta i ne znam bas strucno kako se zove. Uglavnom, zastupljena je psiho terapija i jos jednom ponavljam, covjek ima iskustva u tome i tacno zna da procjeni covjeka koliko je duboko u tome i koji nacin terapije mu treba prezentirati.
U pravu ste da se niko ne moze izlijeciti za 7 dana a pogotovo ne jedan mentalno bolesni kockar! Nisam objasnila u potpunosti i izvinjavam se...
Mi smo praktikovali ovako: terapija otprilike 3-4 mjeseca zarednom po 7 dana, dok i u tom praznom vremenu traje terapija kontaktima tel sa njim i porodicom. Kasnije u ostalih 8 mjeseci vidimo se jos jednom ili dva puta po 7 dana (zavisno od potrebe) sto bi otprilike ispalo da je period od godinu dana.
Ja ne znam koliko me razumijete!? Nekome je ovo bezveze a meni je to zivotni problem i nesto najstrasnije i najteze u mom zivotu s cim sam se srela. Bila bi jako sretna kada bi ovaj moj post rijesio problem nekoj supruzi ili majci jer ja sam nocima surfala trazeci ovakav forum i iskustvo nadjem izlaz.

On je nakon prvih 7 dana "progledao" i promjene su bile odmah vidljive, vjerujte mi...I nakon tih prvih 7 dana vise se nije kockao....
Post Reply