pakleni plan

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Na ovo Klarino bih jos dodao da je vazno i sam apstinent prepozna svoju krizu i zajedno sa saradnikom trazi razloge\okidace krize(otvorene ili zatvorene).Takodje je bitno da popije dodatni blokator(razmucen u vodi)pred saradnikom.U slucaju da kriza ne prolazi,potraziti pomoc strucnog tima.
Pawa ukoliko ta tvoja live verzija i napravi recidiv,bitno je izvrsiti pritisak da potrazi pomoc sto pre dok se skroz ne sj...,oblupa.I veruj da ne umisljas,vec si verovatno u pravu.Probaj da razgovaras sa tim drugarom o psihickoj krizi.
Danas sam bio po otpusnu listu i kod np,one od juce.Dobio sam da idem u dnevnu bolnicu,na grupu gde je i moj brat.Pravila su zajebana.Sve mi je uskraceno prvih mesec dana od setnje po netu do setnje kerova.Vec sam lud!Al sta cu,resih da savijem grbinu pa cemo videti sta ce da ispadne.Javljacu Vam se dosta redje ili verovatno nikako neko vreme.Hteo bih da se zahvalim svima na podrsci.Pokusao sam da hotelskim strucnjacima objasnim da je ovo super sajt i da mi je pomogao,ucvrstio u odluci da krenem sa lecenjem,ali dzaba.Oni znaju za ovaj sajt,kazu da se ovde dosta govori o supstanci i da svaki moj kontakt sa zavisnicima me dovodi u opasnost.Moja reakcija je bila "e jebiga".Mogu naravno i da budem licemer i da im tamo govorim kako se ne setkam po netu,a ovde i po drugim sajtovima da kenjam i prosipam pamet.Jedina moja sreca je sto sam svestan da sam glup trenutno i da je bolje da slusam,jer ako nastavim po mome ili neka pravila primenjujem,a neka ne,da ce me to dovesti do tamo gde sam vec bio mnogo puta.U kanalizacioni kolektor grada Beograda.Zamislite sva ta govna od preko 2000000 ljudi.Ne ide mi se vise tamo...
Pozdrav svima,narocito citavoj zenskoj ekipi,HVALA PUNO!
dal' mi steti droga leti?
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: pakleni plan

Post by tamarra »

tess wrote:Na ovo Klarino bih jos dodao da je vazno i sam apstinent prepozna svoju krizu i zajedno sa saradnikom trazi razloge\okidace krize(otvorene ili zatvorene).Takodje je bitno da popije dodatni blokator(razmucen u vodi)pred saradnikom.U slucaju da kriza ne prolazi,potraziti pomoc strucnog tima.
Pawa ukoliko ta tvoja live verzija i napravi recidiv,bitno je izvrsiti pritisak da potrazi pomoc sto pre dok se skroz ne sj...,oblupa.I veruj da ne umisljas,vec si verovatno u pravu.Probaj da razgovaras sa tim drugarom o psihickoj krizi.
Danas sam bio po otpusnu listu i kod np,one od juce.Dobio sam da idem u dnevnu bolnicu,na grupu gde je i moj brat.Pravila su zajebana.Sve mi je uskraceno prvih mesec dana od setnje po netu do setnje kerova.Vec sam lud!Al sta cu,resih da savijem grbinu pa cemo videti sta ce da ispadne.Javljacu Vam se dosta redje ili verovatno nikako neko vreme.Hteo bih da se zahvalim svima na podrsci.Pokusao sam da hotelskim strucnjacima objasnim da je ovo super sajt i da mi je pomogao,ucvrstio u odluci da krenem sa lecenjem,ali dzaba.Oni znaju za ovaj sajt,kazu da se ovde dosta govori o supstanci i da svaki moj kontakt sa zavisnicima me dovodi u opasnost.Moja reakcija je bila "e jebiga".Mogu naravno i da budem licemer i da im tamo govorim kako se ne setkam po netu,a ovde i po drugim sajtovima da kenjam i prosipam pamet.Jedina moja sreca je sto sam svestan da sam glup trenutno i da je bolje da slusam,jer ako nastavim po mome ili neka pravila primenjujem,a neka ne,da ce me to dovesti do tamo gde sam vec bio mnogo puta.U kanalizacioni kolektor grada Beograda.Zamislite sva ta govna od preko 2000000 ljudi.Ne ide mi se vise tamo...
Pozdrav svima,narocito citavoj zenskoj ekipi,HVALA PUNO!
Dragi Tess, neće svijet propasti ako ne budeš dolazio na net. Faliće ti, to sigurno, ali proći će i taj period, pa ćeš onda lijepo pisati o svom rezultatu. On će biti dobar. :) Pretpostavljam da su pravila tako stroga da bi zaista bio sam sa sobom. Riješio gomilu stvari, očistio se mentalno, napravio odmak od svega. Na kraju krajeva, to je negdje i sasvim normalno. Isključiti se od svega, od svih. Batali net na neko vrijeme, moguće je to. Vjeruj. :-D Nadam se da je u ovoj fazi dozvoljeno čitanje knjiga, odlazak u kino npr. sa saradnikom, bavljenje sportom itd. Igraj lijepo i sigurno po pravilima i biće medalja. Sigurno!

Puno te pozdravljam i od srca ti želim da istraješ i uspiješ!
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Ne mogu da ti opisem koliko mi je drago sto si odlucan da ispostujes proces lecenja do kraja.
Nemoj da ti forum nedostaje... Cekacemo te mi :)
Najvaznije je da ti stanes na noge kako treba.
Ovog trenutka gledaj samo sebe i radi ono sto ti lekari kazu da je za tebe najbolje.
Cuvaj se i pridrzavaj najvise tog nepisanog 9. :wink:

P.S. Tess, hvala ti puno na savetu. Probacu da porazgovaram sa njim. Koliko ce on ovog trenutka biti voljan za pricu na tu temu, ne znam... Videcemo... Ali valjda vredi probati.
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: pakleni plan

Post by supergenije »

anfakabl wrote: Pozdravljam te puno. Takođe dragu Ditu, Pawu, Amelie, hrabru majku Klaru i superKojota.
hvala na pozdravu!
kako si ti? Jer bila svadba?
Pozdrav!

Tess, pisao sam malo o toj dnevnoj bolnici u temi Drajzerova ali iz tudjih iskustava, tako da znam da su jako strogi i uopste me ne cudi ovo za forum. Ali j.bes forum ima vremena za kuckanje, vazno je da se drzis programa. drz se ortak!
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: pakleni plan

Post by anfakabl »

Kojotovski, bila svadba, jašta, super, postala sam gospodža. Sve ostalo je isto.
Tess, šta su rekli za društvene mreže tipa fejsbuk?
Zamišljaću da si i dalje u Drajzu, što znači da ćeš mi se morati javiti barem subotom.
Ljubi K. od mene.
PAWA hvala ti što me prate tvoje pozitivne misli.
Amelie, čudna sorto, koja živiš u Zg i voliš se prošetati Novim Sadom, najlepšim gradom, znaš li onog naci-knjižničara iz Gradske knj.? :D
Nikajlo, u Zg sam skoro svaki dan u protekle 2god. Sredom je najjače.
Tess, znam da me voliš tako da nea frke što ti uzurpiram temu. Takvi smo mi, Cigani - svoje nam ne treba, tuđe volimo više neg' išta.
all that I want is to play
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: pakleni plan

Post by supergenije »

Pa cestitam gospodzo,brate :D .
kako isto bre...a neprijavljeni kinezi, a bela kuga? Preduzimaj nesto bre :)
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: pakleni plan

Post by anfakabl »

Čekabrepolako (osmeh od zeleno smajlija)
all that I want is to play
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: pakleni plan

Post by klara60 »

Tess, hajde odmah se makni od foruma, slusaj doktore, budi sam sa sobom-analiziraj svoje postupke, misljenje, sve od djetinjstva pa na ovamo...pricaj na glas, iskoristi svoje saradnike, pitaj,pricaj, pusti emocije da izadju iz obruca, pa bilo kakve bile, pricaj im o svojim danima, greskama, njihovim greskama...ovo ti je sansa za rad na sebi...Budi jak, nisi ni svjestan koliki i kakav teret ces skinuti sa sebe i iz sebe...i sta te sve lijepo ceka iza ovoga...Sretno
Hvala na pozdravima gosp. Anfakabl-mnogo srece i osmjeha ti zelim!
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

klara60 wrote:Tess, hajde odmah se makni od foruma
Klara izgleda da vas je Tess (kao i lekare) ozbiljno shvatio :)
Drago mi je da je tako i ako me zanima kako mu ide ovih dana.

P.S. Malo kasnim, ali hvala vam na odgovoru.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: pakleni plan

Post by klara60 »

Tako i treba Pawa, rekoh ti, da suovisnik nekada treba da bude i policajac! Ko ga prvi primjeti na forumu-odmah da ga otjera! A, kad nam prikaze potvrdu od doktora, da smije na forum, onda ce on u nasu brigadu da sara po forumu i hrabri, one koji su se odlucili da apstiniraju sve u stilu: "Mozes ti to, samo korak po korak..."itd.
Samo neka je on dobro i neka ojaca...
Post Reply