pakleni plan

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: pakleni plan

Post by anfakabl »

Nikajlo, tess je blokiran (više nego na svim tekmama do sada, jel' tako matori? borba ispod paklenog obruča )
Nemoj prelaziš na "vaše ispovijesti" da ne ostanem sama bez ispovesti. Žalićemo se kod bratka, tamo je cool, a znamo i gazdu i konobara.
Nego, pravilo br. 7...ne kapiram. Organizuj, o-ruk, pobedi? Šta, ovaj, kako, koga, čega? Znači radi se o psiho-krizi? Ako da, a ti znaš metod organizacije i eliminacije - šapni drugarici. Mislim, dobro sam i stabilno, ali valjalo bi znati ako/kad ne budem.
Guraj samo, dobro je sve i biće još bolje!
Sa igrama poznatim se ne igraj, da ne bude kao u mojoj omiljenoj pesmi:
"pink cloud has now turned gray
little boy made a mistake
-ALL THAT I WANT IS TO PLAY...
-get on your knees, time to pray
boy!"
Pozdravljam te puno. Takođe dragu Ditu, Pawu, Amelie, hrabru majku Klaru i superKojota.
S bratkom ću nasamo, jebo ga kru blesavi.
all that I want is to play
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: pakleni plan

Post by 7474 »

anfakabl wrote:Nikajlo, tess je blokiran (više nego na svim tekmama do sada, jel' tako matori? borba ispod paklenog obruča )

a di je tessko, by zhe way??

pod dva: ja ti ove sportske komparacije/alegorije/insinuacije... retko kad skapiram.. nisam neki sportski tip ni na terenu ni iz fotelje..

pod tri: šta bi ti falilo da i ti baciš koju reč ispovesti na ekran?? pa da, stvarno! pod kojim uslovima bi napisala svoju ispovest? šta bi bilo potrebno da to uradiš iliti, šta te u tome sprečava.

4) kad si bila u ZG? ja bio u sredu.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Tess kako ti je sestra? Jeste li konacno pronasli adekvatnog lekara?
Kako se ti drzis ovih dana?

Anfakabl, uzvracam pozdrav :)
Cini mi se da, od svih ljudi sa foruma, jedino za tebe i Psy pomislim da ste dobro kada se ne javljate :)
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

@ Pawa
pa nije mi bas toliko frka za londonsku berzu,nego ima tu kvalitetnih ljudi,kumova,drugara koje sam izbegavao dok sam bio u onim stanjima,pa bih sad odjednom sa svima njima da se vidjam,druzim,provodim vreme,razmenjujem iskustva,zajebajem itd.
@ Tamarra
najteze pravilo je ovo deveto,mada prvo i sedmo nisu bas laka,a osmo kad bih ispostovao (u slucaju da dodje do toga)to bi bilo super,ali kad se reagira istog trenutka.
@ Anfakbl
ti bas moras teska pitanja da postavljas :roll: To sedmo pravilo se odnosi na psihicke krize i ima nekih sedam koraka u organizovanom sistemu odbrane.Uglavnom skraticu i prepricati sustinu.Najvaznije za saradnika tj za onoga skim zivis je da prepozna kad imas krizu,a takodje je bitno da i sami prepoznamo kad imamo zatvorene (zatvaranje u sebe,nekomunikativnost,jeza,preznojavanje,tremor) i otvorene(otvorena zalja za gudranjem,sanjanje iste) krize.Bitno je u takvim situacijama popijemo dodatni blokator,a i traziti okidace koji su nas doveli u tu krizu.Znaci razgovorom.U slucaju da kriza ne prolazi,treba se javiti strucnom licu.Takodje treba koristiti stecena znanja za prepoznavanje i izlazak iz krize.
@ Nik
kapiram da ti od sportova ide samo skijanje i to disciplina spust,ali ne kapiram sta ti nije jasno.Napisao sam vec vise puta da pijem nalorex,a od terapije jos pije 3xdnevno bromazepam od 1.5mg,largaktil(psihostabilizator) i 1xflunirin(antidepresiv)ujutru.Za spavanje mi nista ne daju,mamu im jebem .
dal' mi steti droga leti?
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Ovo za berzu je bila sala mala. Verujem da ima dosta kvalitetnih ljudi sa kojima bi provodio vreme, ali ti kvalitetni sigurno nece pobeci nigde. Kada su vec takva pravila, sta da ti kazem sem, izdrzi jos malo... Ima vremena, druzicete se.
Rekao si da nisi siguran koliko imas pravog saradnika. Ko ti je saradnik? Brat (mada mi nema logike da on uopste moze to da ti bude), ili ste samo u grupi zajedno?

Tess ima jos jedna stvar koja me zanima. Ako saradnik prepozna krizu, kavu bi recimo ti reakciju od njega ocekivao? Sta on zapravo treba da uradi i na koji nacin da bi se postigao pravi efekat? Ovo pitam jer pretpostavljam da se u takvim trenucima javlja otpor kod osobe koja se leci.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: pakleni plan

Post by tess »

Da,zamisli da mi je brat saradnik dokle bi stigli,bas bi lepo saradjivali.Njemu je saradnik zena sa kojom trenutno zivi,a meni sestra,ali bi nekako trebali i roditelje da ukljucimo u sve to,da bi vise postali funkcionalna porodica.Sa caletom je to tesko islo,ali bio je danas na sastanku sa mnom i np.Pristao je da se pojavi po nekad na tim grupnim terapijam.Omeksava.
Ovo za sestru sam jurio ceo dan,upute,pa klinicki centar,zakazao joj par pregleda,posteno se nervirao po onom smrdljivom klinickom centru sa onim izdrkanim med. sestrama i zamalo kola da se slome na jednom glupom saobracajcu na uglu Kneza Milosa i Nemanjina,koji me nabedjivao da sam napravio saobracajni prekrsaj,koji nisam napravio.Covek debil,ja prenervozan,pa je morao da zove pojacanje,ali sve se dobro zavrsilo.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: pakleni plan

Post by 7474 »

tess wrote: @ Nik
kapiram da ti od sportova ide samo skijanje i to disciplina spust,ali ne kapiram sta ti nije jasno.Napisao sam vec vise puta da pijem nalorex,a od terapije jos pije 3xdnevno bromazepam od 1.5mg,largaktil(psihostabilizator) i 1xflunirin(antidepresiv)ujutru.Za spavanje mi nista ne daju,mamu im jebem .
ovo za skijanje preskačem (mogao si neku duhovitiju paralelu da povučeš, al ko će se sad još i zezati na bloku, right?) a nije mi bilo jasno da li si ili nisi na bloku.. ne znam di si to napisao pa sam pitao ljude o tome, za koje sam pretpostavio da znaju.

srećno i oprezno sa naloreksom!
iskreno ti želim dobrog psihijatra u nastavku lečenja i USPEH u istom!

PS el ti kažu zašto ti ne daju nešto za spavanje? makar dve kutije flormidala (mada on samo uspavava a ne održava san, al čak i to bi ti bilo dovoljno da u naredne dve+tri nedelje, odspavaš nekoliko sati bez prekida).
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: pakleni plan

Post by Pawa »

Bitno je da je tvoj cale probio led. Valjda ce sada i njemu biti lakse da se ozbiljno ukljuci u celu tu pricu.

Inace, mene je jedno vreme lokalni pandur bas "gotivio".
Cim me vidi posalje me na vanredni tehnicki :)
Sreca, ne vidjamo se vise.
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: pakleni plan

Post by tamarra »

Tess, meni sve ovo sa saradnicima zvuči baš dobro. Svi rade, svi su uključeni, nisi sam u tim koracima. Prilika da se svi mijenjaju na bolje, da se vi kao obitelj povežete. Nadam se da će uspjeti. Dok čitam to što pišeš, imam dojam da si baš motiviran, da hoćeš, da imaš elana. To je dobro! :)
Medicinske sestre, administracija, nesređeno zdravstvo...Ne vrijedi se nervirati. Ako ne ide na šarm (uvijek vrijedi probati), onda malo zarežiš. ;) Čuvaj sestru, budi dobro. Pozdravljam te!

Anfakabl, veeeeliki pozdrav! Drago mi je da si dobro. :) Da, baš te nije bilo. Niko o knjigama i predstavama da prozbori.;)
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: pakleni plan

Post by klara60 »

Pawa wrote:Tess ima jos jedna stvar koja me zanima. Ako saradnik prepozna krizu, kavu bi recimo ti reakciju od njega ocekivao? Sta on zapravo treba da uradi i na koji nacin da bi se postigao pravi efekat? Ovo pitam jer pretpostavljam da se u takvim trenucima javlja otpor kod osobe koja se leci.
Hajde da probam ja, da dam odgovor, iz licnog iskustva: Saradnik mora biti dobro informisan o krizama i njihovim znacima (ja sam to crpila na ovom forumu, sa ostalih stranica i naravno pitala doktore) i kad osjeti da je doslo do krize reagovati na pravi nacin. Da lako je reci: "na pravi nacin" ali koji?! Ocjeni se od situacije, ja sam najvise praktikovala razgovor sa kcerkom, jednostavno joj kazem: "Vidim da si u nekoj krizi, hajmo razgovarati o tome..."Tada bih ja ostavljala sve zapocete poslove i usresredila se na njenu pricu, pa bi znale satima razglabati o tome. U nekim slucajevima, kada njoj nije bilo do price, pustila bih je da cuti, uz stavljanje do znanja da sam tu uvijek za nju...
Ukratko: mora se znati prepoznati kriza i zavisno od situacije reagovati.Da, jos da dodam-nikakvo prebacivanje, nabijanje na nos proslog zivota, dizanje tenzija..Sto vise ljubavi, razumjevanja posebno ako je osoba odlucila krenuti pravim putem.
Post Reply