bog i 12 koraka

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

bog i 12 koraka

Post by beendemiurglike »

je li bog stvorio covjeka ili je covjek stvorio boga?za one slabe mozda je to rjesenje,reci slobodna volja ne postoji,prepustiti se u ruke nekog viseg bica ali ne znam....ja to ne mogu prihvatiti...nikada necu biti bogocovjek.uvijek ce mi biti bliza ideja o covjekobogu..
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

To sto kazes o vecoj sili....nemora znaciti da se prepustis Bogu. Ja zivim u Americi, i kad sam ja u komuni bila... cula sam prvi put za vecu silu i 12 koraka. Tad nisam htjela da vjerujem u Boga jer sam bila kivna na Njega. Uvijek sam se zapitivala zasto mene Bog kaznjava....ako postoji kako moze da tako nesto dovoli. Medjutim, moj terapeut u komuni je rekao....VECA SILA nemora da bude vjerski opredjeljena....moze biti osoba koja ti daje snagu, neko ko ti pomaze ili bilo sta da ti pomaze. Tad sam ja skontala da je on meni bio Veca Sila u koju sam vjerovala. I tako sam uspjela da skupim 21 mjesec cist. Danas vjerujem da je Bog moja veca sila ali nikad nisam prestala da vjerujem u tog terapeuta koji mi je pomogao. Znaci nemora biti Bog ta tvoja veca sila.....moze biti mnogo toga. Bitno je da vjerujes u nesto ili nekog. Sto se tice 12 koraka i oni nisu vjerski opredjeljeni ali dosta pomazu. Ja ih radim i praktikujem svakim danom.

Sve najbolje
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

beend...... razumijem te u potpunosti i tvoje zelje. jesi li ti meni ikad razmislio-la zasto dozivljavas da Bog mora da bude veci od teb?
Post Reply