prijateljstvo izmedju aktivnog i neaktivnog

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

prijateljstvo izmedju aktivnog i neaktivnog

Post by ime nije vazno »

fgjh
Last edited by ime nije vazno on Wed Jun 14, 2006 12:39 pm, edited 1 time in total.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Cao Ime,

ja sam Sonja, ranije sam dolazila na forum kao ovisnik, a sada sam zalecena, tj. u lecenju sam trenutno (rehabilitaciona faza, terapijska zajednica i tako to). Znam koji je bedak okrenuti glavu na drugu stranu ulice ili samo reci "Gde si Matori,l znas ja vise ne mogu sa tobom posto ti nisi strejt a ja jesam" jer ti ljudi i pored sve volje i zelje to ne mogu da skapiraju. Znas Ime, prvo i osnovno pravilo glasi "Strogo ci izbegvati mesta, drustvo sa kojima sam nekada pio-la i drogirao -la se". I moras znati ma koliko te oni gotivili, uvek ce ti reci "super matori, svaka ti cast" i otici ce negde da se puknu, jer to je jednostavno njihov zivot, a koliko sam ja skapirala tvoj nije i to je to. Kada si ti imao utisak dok si se drogirao da te strejt ljudi kapiraju, NIKAD, to su dva sveta i ti to znas.

Nema tu celicenja, uvek djavo dodje po svoje, namesti se situacija....ne mozes da znas.
E zato ti toplo preporucujem da ne pomazes drugima dok ne budes dovoljno snazan da stanes iza sebe i budes siguran da si sebi pomogao. Moj moto glasi: "Necu ni da dodjem u situaciju, jer ako dodjem - gotovo je" I mogu ja sada da se kunem, da pricam nikada vise, da ne znam sta,. Ali sa starom ekipom odbila bih jednom, peti put, ali kad-tad..... Zato u ovoj nasoj bolesti nema celicenja, a onaj ko odluci da pomogne sebi, ko zatrazi pomoc ti mozes uvek biti tu i bices. Ali sada, u situaciji da si ti strejt i kao kapiram ja vas, ali ja nisam vise iz te price nekako neide Ime, naprosto ne ide, to je sudar dva sveta...to nisu tvoji stari ortaci, to je tvoj stari nacin zivota, a tamo ne zelis ako sam u pravu? Odbices jednom, odbices dvadeset puta, ali dvadesetprvi moze biti :evil:

Sta da radis u tim situacijama? Nista, nema ih, ne dolazi u takve susrete i situacije uopste jer ako dodjes u situaciju gotovo je, if you know what I mean?

Sve najbolje, i veruj mi na rec :)
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

sfgjhsfgj
Last edited by ime nije vazno on Wed Jun 14, 2006 12:39 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Post by mise en place »

Ja licno....prvo pozdravljam Sonju i moje medansko Ime,licno ja bi sve to i postiga mjenjanjem sredine,gdje zivim ima punomjesta i ima to....nisam sam,sad imam bebu moram joj biti blizu,bilokuda ali blizu...uz njega,pravi mali andjeo, on i nezna da ce da svom ocu pomoci da se skine ,idemo opet bojanj..jedan,dva....
moram mu i biti otac,za sad koliko bio navuen i neide mi lose,mada beba kuzi promjene ali on je bas mali i ti mi ide u prilog.
Ime jednom si mi rekao"trebao si vec to predeverat,poslije svega.Bio si pakleno u pravu.
Glup sam, kao inteligentan a glupo odigro,nemoze gore.
Jebiga idemo dalje
krenucu i "koracima"

s poshtovanjem

mise.mejdan
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Caos Mise, caos Ime,

Ime bas si me odusevio ovom pricom, tj. sto si skapirao ono sto sam htela da ti kazem. samo stavis sebe u suprotnu (bivsu) situaciju. Ko ti je bio ortak, onaj kod koga mozete da se puknete, onaj ko ce po ceo dan da bleji nagudriran sa tobom, ili onaj ko utrci kinte za semu kada fali i nista, ama bas nista vise od toga. A to da smo imali sa tim ljudima neke bliskosti i neke price, e to su bila dejstva narkotika iz nas. na exu smo se pobratimili, na dopu pokumili itd... Sve je to samo gudra i nista vise. Jako mi je drago da cujem da si dobro, Sarka kaze da me se ne seca, ali i ja sam bila ranije na forumu dok sam jos bila na dopu, cak mislim i da smo se nesto zucno raspravljali ti i ja, ali ne znam da li se ti secas. Eto o tome govorim, zar ti se ne cini sve nekako realnije, lepse, cistije. Nema grize savesti, odabrao si jedini i pravi put i ti to znas. Koliko je tesko i to sada znamo samo kroz sta prolazimo i sta prezivljavamo, ali dan po dan...bice sve to super veruj mi, ja hocu da verujem sebi. Zar nije cool sto mozemo sada da se slazemo oko ovakvih tema i pricamo na ovaj nacin, i da se stvarno oseti istinska zelja da sve batalis i ostavis iza sebe. Srce mi je puno :D I samo nastavi tako i ja se cuvam koliko mogu, i tebi zelim od srca sve najbolje

Sonja
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

sfgjsgj
Last edited by ime nije vazno on Wed Jun 14, 2006 12:40 pm, edited 1 time in total.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Gde si Ime faco :D

nisam duze dolazila na forum jer nisam imala kintu za vreme, a i sada ne mogu dugo. Proradila mi je terapija i idem da kuntam. Samo da pozdravim, nadam se daje sve O.K.


cao
User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Ima li neko savet i za mene?

Post by baki »

Danas sam prvi put videla ovaj forum, i drago mi je da ima ljudi koji su uspeli da iz tog uzasa izadju. U vashoj borbi vidim tracak nade i za moje dete! Jedini problem je sto ja vise neznam kako da pomognem svom detetu, i shto se skoro svaki nas razgovor zavrsi svadjom. Pokusavao je 100 puta da prekine, ali to veoma kratko traje. Nemogu da ga ubedim da sam to nemoze uraditi, da je potrebna pomoc strucnjaka. Zna li neko kako da se postavim, kako da mu pomognem? :smt022
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

BAKI

Post by dinela »

Baki, bolje da ovaj post postavite na temi suovisnici, jer se cesce otvara. Dobrodosli na forum.

Puno pozdrava od mene
star

Post by star »

Ne znam. Ja sam upravo imala problem sa momkom koji se vratio gudri posle celih osam godina neuzimanja. Nije me povukao! Svakodnevno se družim i radim sa jednim đankijem i smatram ga prijateljem. Ne hvalim se ničim. Tako je kako je! Onog trenutka kada sam raščistila sama sa sobom u svojoj glavi, više ništa nije moglo da me poremeti, pardon, skoro ništa! Kao što sam to već negde napisala, prvih godinu dana apstinencije, imala sam običaj da popijem više i to ne malo više. U jednoj takvoj situaciji sam od svoje prijateljice zatražila dop, ali mi ga nije dala, iako sam bila napadna. Tako sam shvatila da moram da prestanem da pijem. Nije bitno sa kim se družim, ako su mi to zaista prijatelji i ako su pravi, neće me povući na stranputicu. Izbegavam rizične situacije, mada mi ne smeta da gledam kako se neko gudra, smetalo bi mi da je to neko sa kim živim i da je svakodnevno!
p.s. Sonja, na kakvoj si terapiji?
Post Reply