12 AN koraka

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

sarkicu.. ljepo te vidjeti na ovom forumu ;) Ti vec znas moju pricu.. , a kada citam postove slicne ovima iznad, kao da slusam sebe nekada. Imas pravo, ne vrijedi se prepirati, ali bilo bi ljepo kada bi mogao nekome objasniti. Steta sto to ne ide tako, pa svatko mora prvo probati da bi shvatio.

pozdrav i javi se ovdje malo cesce :-)
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Jelena. Jedno vrijeme cu biti aktivan kao moderator na forumu , ako nista onda do kraja jula. Tada idem za Bosnu na godisnji. Kako je sa tobom ?? :D
M. Sarkic
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

ma znas kako je; ide pa stane.. sada momentalno sam u petoj brzini :) Dobila sam super posao tokom ljeta u Zagrebu i jedva cekam! Moci cu dolaziti doma svakih par dana, ako ne i svaki dan jer je Rijeka sada ful blizu. Ne znam dali sam ti rekla, postala sam tetka :) Ful sam sretna tako da cu provesti cijelo ljeto sa svojima. Veza sa dragim mi se raspala... ma ima dosta novosti, ali sve su pozitivne, pa cak i taj raskid. Napisati cu ti malo vise kada te vidim na MSN-u. Sve u svemu, momentalno sam sretna ;)
Inace, zapela sam na onom koraku i ne ide pa neide. ..
Htjela sam te pitati, posto znas da sam napravila recidiv... Dali sada trebam opet poceti od prvog koraka ili nastavljam di sam i stala?
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Cine mi se da su to dobri koraci ka boljem sutra, samo sto mi se cini da bi ja stala kod 4. ili 5. najdalje i ne znam kako bi dalje...
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Vidimo se na MSN-u Jelena pa cemo malo podrobnije raspraviti tvoja pitanja. Nadam se da razumijes da je bolje tako?
M. Sarkic
roby
Posts: 14
Joined: Wed Jun 01, 2005 9:52 pm
Location: brčko

Post by roby »

Nisamranije bila upoznata sa ovim "koracima" ali sam Boga upoznala u zajednici čenakolo i shvatila sam da je ON jedini koji može izliječiti ranjeno srce i dušu jednog ovisnika.
Kroz Njega sam uspjela oprostiti sebi i drugima i tako sada već 4g. koračam napred,njegovom snagom.Sa Njim sam našla mir i ljubav u svom srcu i uglavnom se radujem svakom novom danu kao i daru života.
Suncica
Posts: 25
Joined: Wed Jun 08, 2005 9:14 pm

Post by Suncica »

Roby, mozes li mi reci da li vasa organizacija radi nesto na reonu AN za narkomane koji su se vratili iz komune,koji su izlijeceni,koji takoreci zele samo da idu na redovne sastanke i srecu se sa cistim?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

e vidis...korak jedan, dva, pet osam cini mi se, i 12 su ok...ostali sto direktno pricaju i koncentrisu se na boga kao boga meni nist a ne znace...ja vjerujem u boga...mislim na engleskom kad kazem i belive in god je drugacije nego na nasem...ne znam sto....vjerujem...u vecu silu....i taj bog ili stagod...je moj bog...ja vjerujem u njega na svoj nacin i imam neku "posebnu" i individualnu vezu s njim ili s njom...i ne volim kad mi je nametnuto da vjerujem u nesto u toj situaciji kad meni too ne pomaze...pomaze mi nesto drugo..a to je vjera u samu sebe...i zato ne znam da li bih i mogla zavrsiti 12koraka jer bi bukvalno preskocila par i tako bi mi bilo efektivno...
ja vjerujem u Just for today program...to me je spasilo sto puta i to je bila moja militva i moj bog i mojje sve...napisacu svih 17 "molitvi" pa nadam se da ce nekome pomoci-potrudicu se da prevedem sto bolje mogu :)

By Luna Subota Jul 09, 2005 12:25 pm
User avatar
Lucid
Posts: 2
Joined: Thu Jul 28, 2005 8:17 pm
Location: Subotica

Post by Lucid »

Kakav sad bog.... sve se vrti u krug, gde god odem da se savetujem u vezi mojih problema pojavi se tema religije... PRETPOSTAVIMO da bog postoji, hajde. DA LI JE ON IZRICITO IGDE ZABRANIO KORISCENJE BILO KOJE DROGE??? Nije... Tako da od onih 12 koraka otpada koliko? Racunajte sami...
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Daj nam onda ti bolji prijedlog. Niko te ne tjera da vjerujes, ali me zanima kakvo je tvoje vjerovanje ?
P.S. U kojem dijelu Biblije ,Kurana ,Tore i slicno nalazis Bozije odobrenje za uzimanje supstanci koje pomucuju ljudski um??
Mozda ti imas Boga kojeg nam hoces predstaviti??
M. Sarkic
Post Reply