pozz svima pitanje

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

neotorious_bih
Posts: 1
Joined: Thu May 03, 2012 9:31 am

pozz svima pitanje

Post by neotorious_bih »

ovako, pratim ovaj forum i stranicu vec 1-2 godine skoro ali nisam imao potrebu neku sada extra da se registriram ali eto odlucio sam posto sam vidio "anonimni narkomani" rubriku pa da i ja nesto napisem u vezi ovoga i da vas pitam neke stvari.

prije svega, zamolio bi ostale clanove da me ne shvate krivo ja samo zelim da ispricam svoje scene...

imam 24 godine i probao sam droge nema kakve nisam, iz bih sam ali sam zivio po evropi malo vamo malo tamo, od trodona/tramala prije 5-6 godina je sve pocelo..prvo sam poceo to da rokam da bih kasnije poceo da se lupam horsom. prvo sam poceo sa smrkanjem, sedmicno mi je pek od 15 eura mogao da bude komplet sedmicu po jednu liniju sam uzimao i tako sam se zadovoljavao drogom..posto je u bosni i tako slab dop ja odlazim u evropu raditi i tamo nalazim na jaču i kvalitetniju robu ali intezivno sam konzumirao smrkanje. nakon nekog perioda dozivio sam jedan "stress" kako bi se reklo, imao sam neki psihicki poremecaj tako da sam obolio od štitne zlijezde i dan danas se lijecim od toga ali pored terapija za stitnu ja i dalje ne prestajem da konzumiram dop..cim zapalim joint kao da sam se ufixao sa 10 grama horsa zato travu izbjegavam.

to je ukratko od tih scena sa mnom i to sto ja uzimam ali ja vas zapravo zelim pitati sada nesto DA LI JE TO MOGUCE.

ljudi, ja dop konzumiram znaci konstantno vec 3 godine, smrkao sam i smrkao pa sam prestao, foliju nisam nikad pusio i presao sam na iglu...rokam se vec 1 godinu dana i svi ljudi oko mene sto skupa sa mnom to konzumiraju mi se cude kako ja nikad nemam "krize" i kako nikad nisam "los"..ja cim uzmem dop na nos ili na iglu ja automatski povratim i negdje sam na netu procitao da kao dop se ne ljepi sav na organziram i tako se teze postaje ovisnik, pa ne kontam to eto fakat evo jutro je ustao sam nisam los uopste super se osjecam ali imam neku psihicku krizu, jednostavno ono u glavi mi je samo osjecaj "da mi se spucati" ali nemam nikakvih fizicki bolova..
dejanlik
Posts: 20
Joined: Thu May 03, 2012 8:29 am

Re: pozz svima pitanje

Post by dejanlik »

Moguće je da će se kod tebe fizička ovisnost kasnije pojaviti.
Kako sam kažeš psihička već jeste.
Zašto kod nekih kasnije a kod nekih prije.?
Mislim da to sve ovisi o količinama koje se unose te "čistoći robe" kao i o psihofizičkom stanju svakog od nas.
I u mom društvu je bilo takvih pojava da su neki brzo počeli osjećati i psihičku pa zatim fizičku krizu.
Dok su se drugi na to smijali.
Činjenica je da će se pojaviti.
I zabluda je svakog od nas razmišljanja poput; "ja sam drugačiji", "nebi ja nikad pao na takve grane", "ako primjetim da sam se navuko prestajem odma".
Nemoj se zavavaravati prije il kasnije okusićeš sve sranje koje drogiranje nosi sa sobom.
Naravno ovo nije soljenje pameti ako tebi odgovara i želiš svoj život provesti drogirajući se samo uživaj.
Mada ja mislim da si ti još i početnoj fazi u kojoj je sve još ok i da se kontrolirati.
SqZWLL:$
Posts: 2
Joined: Fri Jan 21, 2022 4:32 pm

Re: pozz svima pitanje

Post by SqZWLL:$ »

Pozdrav, i ja bih se samo nadovezao na post iznad mene . Na najtezoj si drogi na cijelom svijetu brate moj, nemoj misliti da ti ne laze mozak misli i um samo da njoj vjerujes , pa znas da hoce :P , ne ispoljavamo svi ni isto spavanje po 4 5h . Neko moze tako sedmicu pa pada neko moze godinu pa dobije herciku ili neku bolescinu jebes ga . Ma ja mislim da ti je to znak da si bolji od tih svih oko tebe i da ti je to boziji znak i sansa pruzena da izmedu ostalog ovdje nama ostavljas komentara jos al pozitivnih i da se svi druzimo :ugeek:
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: pozz svima pitanje

Post by Ausername »

I ja da se nadovežem.
Sve je moguće, ja upravo sada pitao da li se ikome desilo da NE izgube na telesnoj težini. Na mene uopšte ne deluje tako da mršavim, da me vidiš nema šanse da bi verovao neko da bilo šta uzimam a još kamoli H.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: pozz svima pitanje

Post by Akkasha Come Back »

dejanlik wrote: Fri May 04, 2012 10:45 am Moguće je da će se kod tebe fizička ovisnost kasnije pojaviti.
Kako sam kažeš psihička već jeste.
Zašto kod nekih kasnije a kod nekih prije.?
Mislim da to sve ovisi o količinama koje se unose te "čistoći robe" kao i o psihofizičkom stanju svakog od nas.
I u mom društvu je bilo takvih pojava da su neki brzo počeli osjećati i psihičku pa zatim fizičku krizu.
Dok su se drugi na to smijali.
Činjenica je da će se pojaviti.
I zabluda je svakog od nas razmišljanja poput; "ja sam drugačiji", "nebi ja nikad pao na takve grane", "ako primjetim da sam se navuko prestajem odma".
Nemoj se zavavaravati prije il kasnije okusićeš sve sranje koje drogiranje nosi sa sobom.
Naravno ovo nije soljenje pameti ako tebi odgovara i želiš svoj život provesti drogirajući se samo uživaj.
Mada ja mislim da si ti još i početnoj fazi u kojoj je sve još ok i da se kontrolirati.
Slažem se.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: pozz svima pitanje

Post by Akkasha Come Back »

Ausername wrote: Mon Feb 21, 2022 5:47 pm I ja da se nadovežem.
Sve je moguće, ja upravo sada pitao da li se ikome desilo da NE izgube na telesnoj težini. Na mene uopšte ne deluje tako da mršavim, da me vidiš nema šanse da bi verovao neko da bilo šta uzimam a još kamoli H.
I ti si isto u početnoj fazi.
Dejana9
Posts: 3
Joined: Tue Jun 07, 2022 9:47 am

Re: pozz svima pitanje

Post by Dejana9 »

Ako si imao problem sa opijatima, ili ako jos ima. Veruj mi iz iskustva, opijati su meni skratili pola zivota sa svojih 23god..:)
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: pozz svima pitanje

Post by Ausername »

Akkasha Come Back wrote: Sat Jun 04, 2022 2:16 pm
Ausername wrote: Mon Feb 21, 2022 5:47 pm I ja da se nadovežem.
Sve je moguće, ja upravo sada pitao da li se ikome desilo da NE izgube na telesnoj težini. Na mene uopšte ne deluje tako da mršavim, da me vidiš nema šanse da bi verovao neko da bilo šta uzimam a još kamoli H.
I ti si isto u početnoj fazi.
Završio. Nema faze. Čist kao suza.
User avatar
Noop
Posts: 47
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: pozz svima pitanje

Post by Noop »

Poznajem dugogodišnje konzumente koji nemaju problema s kilažom, dop ih vuče da konzumiraju slatkiše. Griješim ili?
•da li znam kako želim da se nađem...•
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: pozz svima pitanje

Post by Uril DJ »

Kum moj, crnogorac brat, nznm od cega ih dole prave al taj krize nema. Ili je neka laganica. Mnogi bi umrli da troše koliko on. Sa 8mg bupa na nulu bez ikakve krize. Dop, alko..bilo sta
Jaka genetika valjda.
Post Reply