Anonimni Novosađani

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

e, el ima šanse da se u Novom Sadu pokrene grupica AN?

znam da je postojala neka namera, BGD grupe, čini mi se, da pokrenu malo stvari ovde.. čak su i nadimak grupi dali: Nova Nada Novog Sada.. šta je sada sa tim?
ima li nade da se išta uradi u vezi sa tim?

nemojte mi samo predlagati da to uradim sam , jer sam za takve stvari sto posto nesposoban i neinformisan.

dakle, Novosadjani na forumu, ajde da se organiujemo!?

za početak, hajde da se prebrojimo! ljudi iz NSDa i okoline, koji su zainteresovani da se okupe, jednom nedeljno makar. ne bi bilo loše i kad bi se neko iz Beograda uključio u stvaranje NSD grupe (ono, da nam objasni kako to ide, uleti neku literaturu itd itd.. evo, ja ću da se pobrinem za prostor.. makar privremeno.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Anonimni Novosađani

Post by Vuk »

Istina, u NSu smo pokušali i kao da se samo čeka da neko na ovaj način povuče pa da sve to ponovo krene. Literatura i sve potrebno za sastanke je već tamo, a ima i nekoliko ljudi koji dolaze na sastanke u BG, a koji su iz NSa, kao i oni koji su tamo, a ne mogu da dolaze u BG nego prisustvuju sastancima na skajpu. Kada se tome dodamo i mi koji bi s vremena na vreme mogli da se spičimo u NS na sastanak ima dovoljno ljudi da se krene ali nam je bio potreban i neko ko će to da traži. Poslao sam ti PP i mail adresu.
Pozdrav!
Moon child
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Anonimni Novosađani

Post by dete svemira »

Dobar dan 7474.

Nisi sam,tu smo.
Informacije ces dobiti cim pre-sve sto te interesuje,a za nesposobnost-upravo si uradio prvi predivan korak-pitao si! :D I hvala ti puno...

Ja sam u Zrenjaninu i vrlo rado bi dolazila za NS na sastanke.

Pozzzz,

M.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
GolumNS
Posts: 2
Joined: Sat Apr 17, 2010 12:08 pm
Location: STATE OF INTOXICATION

Re: Anonimni Novosađani

Post by GolumNS »

+1 :lol:
User avatar
meki
Posts: 403
Joined: Tue Oct 21, 2008 7:56 pm
Location: London
Contact:

Re: Anonimni Novosađani

Post by meki »

mozda bude neke dodatne pomoci sa strane oko 29/04-1/5, ako bude potrebno...
vazduh
Posts: 30
Joined: Fri Jun 19, 2009 2:07 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by vazduh »

NOVA NADA NOVOG SADA,svaka cast ljudi!Raduje me da se kooonacno NA razvija i u Novom Sadu,a iskreno i vrijeme je bilo.Srecno!Ako na neki nacin braca Crnogorci mogu pomoci slobodno javite,rado ce mo se odazvati.Pozdrav iz Podgorice.
STRPLJENJEM NAJBRŽE DO CILJA
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

hvala na javljanju, ljudi!

nadam se da će broj da poraste, da će nas biti još..
ne znam koliko je to zaista potrebno, mislim, koliko je ljudi potrebno da se oformi grupa koja bi "radila" kako treba.

ponavljam, voljan sam da jedanput nedeljno, pozovem ljude u svoj stan, dok ne vidimo koliko nas je zapravo i ne skontamo bolji prostor..
isto tako, dovoljno sam dosadan da cimam ljude, vučem ih za rukav i sa svoje strane znam za nekolicinu koja bi na moj nagovor/predlog dolazila i slušala/učestvovala u sastancima.
mislim da je krajnje vreme da i ovaj grad dobije svoje AN sastanke.

Vuku ću se javiti, samo da organizujem još neke stvari. hvala mu što je tako brzo odreagovao.
ostale pozivam da se prebrojavaju i kad nas (po preporuci nekoga ko je u sve upućen više nego ja) bude dovoljno, možemo, svečano, da otvorimo i ozvaničimo početak rada AN NS.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Anonimni Novosađani

Post by sanela »

Samo da pitam... je li potrebno da ljudi koji započinju AN grupu budu potpuno čisti ili ne?
I Nikajlo, jesi li ti čist?
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

sanela wrote:Samo da pitam... je li potrebno da ljudi koji započinju AN grupu budu potpuno čisti ili ne?
I Nikajlo, jesi li ti čist?
koliko sam shvatio, na sastanke mogu da dodju čak i uradjeni ljudi, ali, tada im nije dozvoljeno da "dele".. mogu samo da slušaju.


ja se čistim.. dakle, koristim metode novosadskog doma zdravlja ali na svoju ruku, u domaćoj radinosti.. na crno.. dakle, nabavljam trodone i pijem ih u kombinaciji sa lekovima koje bih (kao i troggs) dobio od doktora.

po svojoj proceni, do kraja nedelje bi trebalo da MOP pokaže OBE CRTE!
a to je onon što me najviše plaši.. da krenem sa blokatorima BEZ kvalitetne terapije. probao sam da menjam doktora i opet nisam zadovoljan, ali ću mu pružiti šansu.. zapravo, pružiću sebi šansu da mi ovaj put, malo kvalitetnije pomognu.
najviše se trudim oko ovog pokretanja AN u NSDu upravo zbog toga.. da Novosadjani koji žele da se izleče a nedostaje im taj aspekat (veoma bitan, naravno) razgovor a ne mogu da ga plate, dobiju kvalitetnu i po procentima USPEŠNU terapiju..

to sum up: nisam baš jako čist ali po pravilima ANa mogu da prisustvujem sastancima i nadam se da će me upravo to naterati da iz sastanka u sastanak dobijem pravo da DELIM i ja.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

e, Sanela, sad vidim da nisam sasvim dobro pročitao tvoje pitanje. nisam ja taj koji ZAPOČINJE grupu!!! daleko od toga. ja samo vapim da se grupa pokrene u Novom Sadu!
nudim: iscimavanje ljudi, dakle pozivanje, obaveštavanje, prostor...
kad ovako pogledam, možda zaista zvuči kao da započinjem grupu.. nisam to tako doživeo i sada nemam odgovor na tvoje pitanje.. u svakom slučaju, u prepisci sa nekim ljudima ovde, shvatio sam da će ipak neko iz BGa da nam osnuje grupu ovde, tako da je možda obavezno da ta osoba bude apstinent. ne znam, obavestiću te kada se nešto na tom polju i desi. ASAP nadam se.
ti takodje, ako ikako možeš da pomogneš, na bilo koji način, slobodno učini to.

i, zanima me, da li si prisustvovala nekom AN sastanku, bilo gde, mimo konvencija?
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Post Reply