Anonimni Novosađani

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

dete svemira wrote:Ja sam sad stigla za Zr...
Ovo je bio dug vikend...malo sao da saberem glavu i mislii sveeeeeeeeeeeee i kuckamo..
Veliki zagrljaj od mene...

M.

jesi li makar imala prevoz?? nisi se još smorila dodatno nekim ponoćnim busom il neččim u tom fazonu!?
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Anonimni Novosađani

Post by Vuk »

...e...a samo smo hteli da odemo malo do Novog Sada, prošetamo se po gradu, upoznamo sa par ljudi i možda održimo neki sastanak...
Kao i obično pretvorilo se u malu četvorodnevnu konvenciju.
Nemam puno reči pa neću ni da trošim prostor ovde pokušavajući da ih nađem. Ovo nije bilo "one-time wonder"! Čuda se događaju kada im dozvolimo, a mi, zavisnici, kad krenemo ne može čovek da nas zaustavi posle.
Bilo je sjajno i hvala svima koji su učestvovali i podržali ovo, vidimo se svi uskoro ponovo!
Moon child
User avatar
zoz
Posts: 9
Joined: Mon May 03, 2010 3:52 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by zoz »

Pozdrav drugari, braco po 'oruzju'.

Pa eto vama jos jednoga clana i sapatnika iz NS. Svakako nisam bas neko cija bi devojka gorela od zelje da me predstavi roditeljima u punom svetlu svojih vrlina i mana, mada sam zavrsio i silne visoke i jos vise skole, imam svoj stan, auto, kakav-takav posao, dosta napisanih knjiga i radova iza sebe (prava prilika za usedelice i one malo mladje) ali sam u medjuvremenu vec i sprcao dosta godina.

Ne znam kakva su pravila ovde, trebam li prvo da se predstavim i sl., ali u svemu tome sustina je da se na ovaj ili onaj nacin gudram vec skoro 25 godina! Jedino sto je u svemu tome pohvalno jeste da kako-tako funkcionisem i borim se da ne predjem na the dark side of the moon, barem za sada.

Sve je zapravo pocelo od dana kada smo kao klinci svako leto stopirali do Amsterdama samo da bi par nedelja duvali, do danas kada se redovo borim sa sobom i svojim duhovima. Da vas sada detaljno ne smaram o zivotnim problemima koji su potpomogli tome da se ozbiljnije posvetim horsu zadnjih 5-6 godina, poenta je zapravo u tome da pokusavam sam sebi pomoci, ali iskljucivo u domacoj radinosti. Zbog prirode posla kojim se bavim (kultura i obrazovanje), a nameravam da nastavim sa istom profesijom, nikada se nikom nisam obracao za pomoc. Malo sam nepoverljiv prema institucionalizovanom obliku lecenja jer nemam totalno poverenje u njihovu diskreciju, znam jako puno ljudi a NS je ipak mali grad. A pomoc mi je toliko potrebna da sve vristi kao ceta Kozaka u napadu, dok zvona na uzbunu udaraju jace nego na Titaniku dok je tonuo! Pokusavam da smanjim doze, povremeno nabavljam neke medikamente, cak se i primirim na nekoliko dana pa i nedelja - ali dzabe sve kada se uvek vracam kao bumerang. Pritom, zivim sam sa mackom, pa ni tu nema neke kontrole ili nekoga ko bi me vukao za usi i podsticao.

Jedan od vas sa foruma mi je bliski prijatelj i samo na njega mogu da racunam jer je on bukvalno jedina osoba koja zna za moju tajnu ali slabi smo mi tandem kada je i on do trepavica u istom sranju. On mi je i skrenuo paznju na ovaj sajt i skupove koji su poceli da se odigravaju u NS.

Kuda dalje rodjace (Azra)? Kako se krisom isunjati iz ove slepe ulice? Predpostavljam da ste puno iskusniji po ovom pitanju i to me je nagnalo da ovo pisem i nekom se obratim za pomoc po prvi put u zivotu, mada, iskreno, zaista ne znam sta bi novo mogao cuti i kako bi mi to pomoglo. Ne mislim da umanjujem vasu vrednost i posvecenost fantasticnoj stvari kojom se bavite i pokusajima da ljude izvucete iz ralja zivota (Stefica Cvek, ovo je prof. deformacija, navodjenje izvora) jer teoretski sam izuzetno potkovan, iscitao sam tonu knjiga, rasprava i clanaka o narkomaniji ali j.be me praksa, ona mi obezvredjuje logiku! Mozete li mi reci sta je sada Step one i kako da ponovo prohodam?

Hvala i izvinite ako vas smaram,
zoz
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Anonimni Novosađani

Post by Vuk »

Dobrodošao!
Raspitaj se kod drugara kada su sastanci, kako to izgleda, dođi, vidi, uzmi šta ti se svidi, možda ima nešto i za tebe. I ja sam se "obrazovao" dugo, kako po pitanju bolesti tako i po pitanju drugih stvari, filozofije, religije...sva ta znanja dovela su me samo tome da na kraju nisam znao ništa bolje da ostanem čist nego i pre toga. Zapravo sve to što sam znao me je i dovelo do ovde. Tražio sam komplikovana rešenja misleći da je moj problem tako strašno nerešiv da verovatno takvo rešenje neće biti izmišljeno još 1000 godina. Zapravo mi je bilo potrebno jednostavno rešenje, ona to uvek jesu, samo moj mozak sve to pokušava da iskomplikuje i napravi od toga nešto potpuno beskorisno ali sa idejom da ga tako ja bolje razumem.
I nastavi da pišeš ako ti prija...
Moon child
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Anonimni Novosađani

Post by saša-ex »

Ne bih da budem patetican, mada cu mozda zvucati tako...
Kada se desi nesto ovako, ja ne mogu da ostanem ravnodusan. Radja se jedno delo, iza koga ne stoji niko, do same zelje par narkomana da nesto promene u svojim zivotima. Koliko god ponekad ovaj forum deluje besmisleno, koliko god puta da se ponavljamo, i sta god neki ljudi mislili, rezultati i plodovi se vide. Ljudi koji su do pre par godina znali svojom rukom samo da otimaju, danas su oni koji je nesebicno pruzaju. Zato mogu samo da kazem hvala. Hvala Vuce, Joe, Legolas, Meki, Bakuto, Dete svemira, Sjelena.... Hvala svima vama koji ucestvujete u ovom delu, koje vraca veru u ljude. Zelim vam da provedete zivot u cistoci i radosti i da jos puno ljudi shvati poruku da je izlazak iz narkomanije moguc.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

gaudeamus igitur!!!!


sutra novi sastanak!!!!!


ima li boljeg na;ina da se provedu dva kišna dana u Novom Sadu!?


gostima, iznova veeeeeeeeeeeeeeliko hvala što će da se iscimaju i dodju nam.. ostalima hvala što svojim prisustvom uveličavaju i učvršćuju temelje koje postavljamo!


beautiful day u najavi!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

e, nakon tri ili četiri sastanka i lutanja po prostorima i vremenima, najzad smo se ustalili.
našli preteran prostor, po povoljnoj ceni!

bio je danas sastanak jer je juče bila manifestacija Noć Muzeja, a mi imamo sastanke u ART KLINICI, koja je takodje imala program te noći..
u buduće, sastanci su subotom, 16 sati u Art Klinici, Grčkoškolska 5 ne može da se promaši, to je uličica u centru grada a Klinika se nalazi preko puta DBja (to mesto bi trebalo da je poznato svakom ko je makar prošsao kroz Novi Sad ikad u životu).. nema veze, ako postoji neko ko bi da dodje sledeće subote a ipak ne zna di je Art Klinika, nek se javi meni na 060 0128 004.

javite se, dodjite nam!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Anonimni Novosađani

Post by winston85 »

Eto i mene na sledecem, nadam se!!! 8)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Anonimni Novosađani

Post by dete svemira »

Dobro dosao i cekamo te.
Veliki zagrljaj od mene za sve!

M.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Anonimni Novosađani

Post by winston85 »

I desilo se...
Danas oko 16h u art kilnici u Novom Sadu...
Pozdrav dobrim ljudima sa kojima sam danas podelio deo dana i jos nesto...
Hvala vam...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply