Anonimni Novosađani

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Anonimni Novosađani

Post by Vuk »

Imaš taj NA broj telefona, slobodno ga okreni kad budeš negde blizu u Petrovaradinu, nagazićemo se već lako...poz
Moon child
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by Dreamer »

N. mi je dao tvoj broj, pa cu ga upotrebiti ako zalutam :)
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by Dreamer »

sastanak odrzan, sve je proslo sjajno, i posto je meni prvi put da idem, apelujem na sve koji zele da se prikljuce da obavezno dodju-ako ja to kazem nakon prvog puta....verujte mi! :)
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

Zoey wrote:sastanak odrzan, sve je proslo sjajno, i posto je meni prvi put da idem, apelujem na sve koji zele da se prikljuce da obavezno dodju-ako ja to kazem nakon prvog puta....verujte mi! :)
strašno mi je drago što ti se sastanak toliko dopao. "Nova nada Novog Sada".

ja sam se tako dobro osećao jer sam došao sa novim drugarima i video stare!!!!

Vuče, sjajan si sekretar!!! svaka čast!
Milj. mila kao i uvek! (mada da na sastanku nije bilo pušenja, verujem da bi bila manje mila :-D ).
J&G, jako mi je drago da sam vas video!!!!
K, želim puno hrabrosti i snage!
novim članovima želim da dolaze redovno ili bar češće nego ja! želim svima OPORAVAK!!


hvala na sjajnom sastanku!!!!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by Dreamer »

7474 wrote:
Zoey wrote:sastanak odrzan, sve je proslo sjajno, i posto je meni prvi put da idem, apelujem na sve koji zele da se prikljuce da obavezno dodju-ako ja to kazem nakon prvog puta....verujte mi! :)
strašno mi je drago što ti se sastanak toliko dopao. "Nova nada Novog Sada".

ja sam se tako dobro osećao jer sam došao sa novim drugarima i video stare!!!!

Vuče, sjajan si sekretar!!! svaka čast!
Milj. mila kao i uvek! (mada da na sastanku nije bilo pušenja, verujem da bi bila manje mila :-D ).
J&G, jako mi je drago da sam vas video!!!!
K, želim puno hrabrosti i snage!
novim članovima želim da dolaze redovno ili bar češće nego ja! želim svima OPORAVAK!!


hvala na sjajnom sastanku!!!!

Amin to that! :)
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Anonimni Novosađani

Post by 7474 »

dear Zoey,

NASTAVI DA DOLAZIŠ!!

PROGRAM RADI AKO SE NA NJEMU RADI..


doći ćemo i do toga. korak po korak..
jako mi je drago što smo se upoznali! jesi li skontala kojom energijom raspolaže grupica od desetak ljudi!? i shvati da si i ti deo te energije, htela-ne htela; bila toga svesna ili ne.
samo treba biti uporan i dovlačiti sebe na sastanke, baš onda kad ti je najteže!

i još jedna stvar.. NA je kao kamen koji se kotrlja nizbrdo.. gura sve ispred sebe, tera ljude da se POKRENU u pravom smeru, naravno! tako ste i vas troje, juče pogurali mene lenštinu da se pojavim na sastanku posle sto godina.. hvala na tome. hvala celoj grupi!
hvala svima na ljubavi. trebala mi je juče više nego ikad..
hugs!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by Dreamer »

7474 wrote:dear Zoey,

NASTAVI DA DOLAZIŠ!!

PROGRAM RADI AKO SE NA NJEMU RADI..


doći ćemo i do toga. korak po korak..
jako mi je drago što smo se upoznali! jesi li skontala kojom energijom raspolaže grupica od desetak ljudi!? i shvati da si i ti deo te energije, htela-ne htela; bila toga svesna ili ne.
samo treba biti uporan i dovlačiti sebe na sastanke, baš onda kad ti je najteže!

i još jedna stvar.. NA je kao kamen koji se kotrlja nizbrdo.. gura sve ispred sebe, tera ljude da se POKRENU u pravom smeru, naravno! tako ste i vas troje, juče pogurali mene lenštinu da se pojavim na sastanku posle sto godina.. hvala na tome. hvala celoj grupi!
hvala svima na ljubavi. trebala mi je juče više nego ikad..
hugs!


Hvala tebi sto si me kontaktirao i zvao i odgovarao na moje sms.......izvini ako ti nisam dala tu preko potrebnu ljubav juce (a znamo da nisam), ali video si da sam i ja bila u losem stanju.
Obecavanm popravni u davanju ljubavi sledeci put! :)
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Anonimni Novosađani

Post by Vivaldi82 »

Ovo je jedan od retkih trenutaka u kojem zalim sto zivim tako daleko..I sto ne mogu doci na sastanke.NA se odrzavaju samo kod nas u tom konteksu ili ih ima i u Evropi?Tj kod mene u Toskani ..ne verujem..Bilo bi previse dobra stvar da je tako..Javila sam se meilom ali sam nestrpljiva pa pitam vas da li Na postoji samo u Srbiji??
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Anonimni Novosađani

Post by Vuk »

Imaš Narcotics anonymous u skoro svakoj zemlji, u većini gradova, a u većim gradovima skoro svaki kvart ima svoj sastanak. Samo potraži na internetu prema zemlji ili gradu u kome si.

...a evo ti i nešto malo istorije sa našeg sajta koji je trenutno u izradi:

"Anonimni Narkomani Srbija

NArcotics Anonymous je neprofitno međunarodno udruzenje muškaraca i žena za koje je droga postala ozbiljan problem.

Krajem četrdesetih godina 20. veka Narcotics Anonymous se razvija iz programa Alcoholics Anonymous, da bi se prvi sastanak održao u Los Anđelesu u Americi 1953. Prvobitno nastalo kao malo udruženje, ubrzo se razvilo u jedno od najvećih svetskih udruženja ovog tipa. Dugi niz godina se postepeno razvijalo na tlu Severne Amerike i Australije. Sedamdesetih godina se pojavljuju grupe u Brazilu, Kolumbiji, Nemačkoj, Indiji, Irskoj, Japanu i Engleskoj. 1983. godine Narcotics Anonymous izdaje prvi "Osnovni tekst", koji doprinosi ubrzanom rastu udruženja, da bi se do kraja osamdesetih godina proširilo na desetine zemalja sa približno 3.000 sastanaka nedeljno.

Danas, udruženje Narcotics Anonymous je dobro uhodan način oporavka u većem delu sveta, aktivno je u više od 130 zemalja širom sveta, sa preko 58.000 sastanaka nedeljno i nekoliko miliona članova. Informativna literatura je trenutno dostupna na 55 svetskih jezika.

Od 2007. godine u Srbiji se redovno održavaju sastanci na kojima zavisnici, bez prisustva terapeuta ili stručnjaka, dele svoje iskustvo, snagu i nadu. Anonimnost je najvažniji princip očuvanja bezbednosti članova koji dolaze. Udruženje nije povezano ni sa jednom institucijom ili organizacijom, ne plaća se članarina, niti se vode ikakve beleške ili zapisnici.

Mi smo zavisnici u oporavku koji se redovno sastaju da bi jedni drugima pomagali da ostanemo čisti. Verujemo da zavisnik najbolje može da razume i pomogne drugom zavisniku da ostane čist, koristeći Dvanaest koraka i Dvanaest tradicija NA, kao jednostavna uputstva

Može da nam se pridruži svako, bez obzira na starost, rasu, seksualno opredeljenje, uverenja, versku pripadnost ili odsustvo iste. Jedini uslov za članstvo je želja da se prestane sa drogiranjem. Prema našem iskustvu oni članovi koji redovno dolaze na stastanke ostaju čisti.

Poruka Anonimnih narkomana je da zavisnik, svaki zavisnik, može da ostavi drogu, oslobodi se želje za drogiranjem i započne novi život.

Naša poruka je poruka nade, naše obećanje je obećanje slobode, naš program je Narcotics Anonymous!"
Moon child
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Anonimni Novosađani

Post by Vuk »

U subotu 22.1. sastanak se neće održati.
Vidimo se od sledeće subote redovno:
subota, 16č
Koste Nađa 21, Petrovaradin, Novi Sad
tel. 062-14-25-123
Moon child
Post Reply