Anonimni narkomani u Makedoniji

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Allice
Posts: 22
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:57 pm
Location: Macedonia

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by Allice »

jel niko nezna :(
Image
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by dete svemira »

Dobro dosla...
PDT_Love_07
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
Allice
Posts: 22
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:57 pm
Location: Macedonia

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by Allice »

dete svemira wrote:Dobro dosla...
PDT_Love_07
dobro vas nasla :D
PDT_Love_16 PDT_Love_05
Image
Igor
Posts: 2
Joined: Thu Apr 02, 2015 8:14 am

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by Igor »

Pozdravljeni.......Moram Vam rečei, da NA (Narcotics Anonymous) funkcionira više nego 60 godina po cijelem svijetu. Ja sam u Anonimnih Alkoholičara več 24 godina. Ovde u Sloveniji imamo 5 grupa Anonimnih Narkomana. Kako Vam možemo pomagati sa našim izkustvom u toj smijeri?? moj email je: ckuckleskaye@yahoo.com .....Naše grupe od NA možejo Vam pomagati organizirati NA grupe u Makedoniji. Igor
Igor
Posts: 2
Joined: Thu Apr 02, 2015 8:14 am

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by Igor »

još jedna stvar. Za vas koji tražite NA grupu: Postoji NA sastanci na Interrnetu, OK.... Imamo puno strana na Internetu gde možete se prijaviti na NA sastanak...obično je to u Engleskem jeziku. Ali znada postoji NA Sastanci u njemačkom i italijanskom jeziku. Tražite dalje, OK.
V.Warrior
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2015 7:03 pm

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by V.Warrior »

Zdravo zainteresiran sum kakvi se benefitite od priklucuvanje vo Grupata Anonimni Narkomani vo Makedonija. Dali na pomenatite sostanoci, koi dali se online ili vo zivo nebitno se pravat pogolemi grupi na bivsi i segasni korisnici na drogi i sto se slucuca na samite sostanoci. Koj e benfitot na nekogo ako se pprikluci na grupava, dali ima nekoe podobruvanje na socijalniot aspekt, strucna pomos za otkazuvanje od droga ili substitutska terapija, dali kvalitetot na zivotot na zavisnice se podobruva so priklucubanjeto na grupava i dali se raboti na prasanjeeto zavisnicite ili bivsite zavisnici da se vklopat vo sekojdneviieto i opstestvoto so pomos za naogjanje na novo rabotno mesto, poddrska da se izdrzi vo borbata i predizvikot da se zivee sekojdnevniot zivot bez upotreba na droga itn ????? Moze li nekoj od vas da mi odgovori podetalno na prasanjata??? Blagodaram odnapred!!!
There is no reality except the one contained within us :!:
Soldier 1
Posts: 1
Joined: Sun Jul 03, 2016 2:42 pm

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by Soldier 1 »

fridriceva wrote:Nisam, treba mi za prijatelja iz Makedonije. Hvala ti Meki!
Ja sam iz CG!
Ako sta cujes, javi!

Pozdrav!
Ako si jos zainteresovana za prijatelj iz makedonije samo pisi pozdrav
Marjan
Posts: 2
Joined: Wed Jan 25, 2017 4:27 pm

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by Marjan »

Na svi na koi im je potrebna pomos mozete me kontaktirati na e-mail cvetanoski9@gmail.com.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Anonimni narkomani u Makedoniji

Post by yasujirozu »

Igor wrote:Ja sam u Anonimnih Alkoholičara več 24 godinar
joj, ok, no 24 godine, i time se hvališ?

prosto prestaneš piti, ne davi...
Post Reply