ANONIMNI NARKOMANI

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: ANONIMNI NARKOMANI

Post by Baba Naca »



SAMO DANAS


Samo danas ću živeti samo kroz ovaj dan i neću prionuti na rešavanje mog celokupnog životnog problema odjednom. Mogla bi me prestraviti pomisao da u nečem što sam ostvario kroz dvanaest sati moram istrajati tokom čitavog života.

Samo danas
ću biti srećan. To podrazumeva da je istinita izjava Abrahama Linkolna koji je rekao: „Većina ljudi je srećna upravo onoliko koliko se u to uspe uveriti“

Samo danas ću nastojati prilagoditi se stvarima takvima kakve jesu i neću nastojati da se sve uskladi prema mojim željama. Prihvatiću svoju „sudbinu“ takvu kakva me zadesi i prilagoditi joj se.

Samo danas ću nastojati ojačati svoj um. Marljivo ću učiti. Naučiću nešto korisno-neću biti duhovni besposličar. Čitaću nešto što iziskuje trud, razmišljanje i koncentraciju.

Samo danas ću uvežbavati svoj duh na tri načina; nekome ću učiniti uslugu i neću dati da se to otkrije; ukoliko to iko uoči - to se ne računa; zatim, učiniću bar dve stvari koje ne želim - tek onako, za vežbu. I kao treće, nikome neću pokazati da su moja osećanja povređena, ona to mogu biti, ali ja to danas neću pokazati.

Samo danas ću nastojati biti prijatan u društvu, oblačiti se što prikladnije, postupati što učtivije, nikoga ne kritikovati, ne pronalaziti manu u svemu i neću nastojati popravljati niti komentarisati ničiji rad i način života osim svog.

Samo danas ću imati plan rada - možda ga neću sprovoditi u potpunosti, ali imaću ga. Čuvaću se dve loše stvari: žurbe i neodlučnosti.

Samo danas ću sebi priuštiti pola sata neužurbanosti i mira - samo za sebe i svoje opuštanje. U tih pola sata nastojaću sagledati bolju perspektivu svog života.

Samo danas ću biti smeo - posebno se neću ustručavati uživati u lepom i nepokolebljivo ću verovati da će mi ljudi uzvraćati upravo onako kako im ja budem davao.

Samo polako!

Najpre ono najvažnije!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI NARKOMANI

Post by heroinapg »

coolio7 wrote:...Sve si ti to fino iskucala zasto im jednostavno ne preporucis "Put Oporavka", pa da nemoras da kucas toliko i da se trosis ?
Pozdrav Anonimni brate. Ljudi nisu imali n literaturu..A "put oporavka" sam skoro iskucala..A nije trosenje pomaganje nekome.Svakodobro
Post Reply