Razresite mi dilemu !

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

vlada_v
Posts: 8
Joined: Mon Dec 29, 2008 12:41 am

Razresite mi dilemu !

Post by vlada_v »

Naime nakon protracenih godina uz drogiranje, ja zelim da prestanem.Dosadilo mi je!
Ali svaki put kada to sprovedem u delo, osetim posledice zivota iz proslosti i to me zapravo obeshrabruje! :?: :?: :?:
Nesredjen zivot, niz gubitaka, odsustvo podrske i razumevanja.Plasim se perioda dokazivanja.Zivim u mraku.Imam zelju ali nemam motiv...
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: Razresite mi dilemu !

Post by goldy »

.
Last edited by goldy on Thu Jul 02, 2009 12:37 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Razresite mi dilemu !

Post by Baba Naca »

Dobrodosao na forum, dragi Vlado_v,
vlada_v wrote:Zivim u mraku.Imam zelju ali nemam motiv...
Ja sam isto ceo zivot zivela u mraku, dok nisam pronasla sastanke AA i NA u Beogradu.
Imas zelju?
Bravo za tebe Vlado_v, zato sto je jedini uslov za clanstvo u ovim udruzenjima
ISKRENA ZELJA DA SE SKINES!
Pozdrav od trezne i ciste Bakute!!! :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
fridriceva
Posts: 90
Joined: Tue Dec 23, 2008 11:00 pm

Re: Razresite mi dilemu !

Post by fridriceva »

Vlado, ne znam odakle si! Ja sam iz Crne Gore i mogu ti predloziti neku ustanovu i ljekara, ako si i ti odavde! Ako nisi, na ovom sajtu ima divnih ljudi iz ostalih krajeva koji ce ti pomoci.
Prvo, najbitnije je to sto zelis! Nemoj da te buni osjecas sto to ponekad zelis jako, a ponekad ta zelja posustane. Bitno je da zelis! Iz iskustva sa mojim bratom, ZNAM da gore od drogiranja ne moze biti! I zapamti, koliko god stvari izgledale lose, uvijek ih mozes pogorsati drogiranjem! Ma sta da je u pitanju.
Moj brat se nakon 12 godina drogiranja (heroin i kokain) izlijecio!!!!! I ti to mozes, obecavam ti!

Svi mi ponekad zivimo u mraku!!! To je zivot! Kad god sam bila u nekoj nevolji, trajala ona pet minuta, sat ili cak godine, znala sam, proci ce. Jer to je zivot. Svi mi imamo mracna raspolozenja, tugu... ali i radost, Vlado! Samo ne smijemo bjezati od nje! Pocnimo to da ucimo... Nikad nije kasno. Moj brat je izgubio mladost, ali zivot nije stao! On ga je nastavio, a nastavices ga i ti!

Toliko ljudi se izlijecilo bez icije pomoci, niko nije presudan u tome osim TEBE!

Moj savjet ti je da prvo bacis SVE zalihe koje imas! Odmah! Ako te uplasi sto je vise nemas, javi nam se! Mi smo tu! Upali muziku i skaci! I kad se umoris, skaci! I kad se zapitas ima li smisla, ne odustaj jer IMA! Ponavljaj sebi cio dan JOS SAMO JE DANAS NECU UZETI! Onda ces to reci i sjutra! I prekosjutra! Nadjacaj tu drolju! Polako, dan po dan! Ja te bodrim! Vidjeces, vec za tri dana bices spreman da se boris!!! Gore ne moze biti!

Nema veze imas li prijatelja, ja sam najteze zivotne borbe vodila bez icije pomoci! Imala sam sebe i svoj cilj - da mi bude bolje!

Potrazicemo nekog ljekara, koji ce ti pomoci!

Obecavam ti da ces biti dobro! I obecaj mi da ces se potruditi!DAN PO DAN!.

I pisi nam!!!!!!!!
Baci odmah sve i pisi!
Bodrim te i bodri te cijela vasiona!
saki
Posts: 1
Joined: Tue Dec 30, 2008 10:45 pm

Re: Razresite mi dilemu !

Post by saki »

postoji hocu ili necu,a ne mogu ili ne mogu!
Motiv >postoji neko ko te drzi da jos jeda sat ostanes u zivotu, da ne overis./ to se zove Milost. Iskoristi je i nemoj sebe gledati kao zrtvu: ,,jadan ja,, Ti mozes da uspes bez obzira na iskustva,njih zaboravi glavu podigni. Imam dosta prijatelja koji su uspeli i verujem da mozes i ti! :D
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Razresite mi dilemu !

Post by Big Mama »

Može svako, ja uvijek isto trubim- ali kad je tako!!!! Motiv ti je negdje ispred nosa samo malo bolje pogledaj.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
vlada_v
Posts: 8
Joined: Mon Dec 29, 2008 12:41 am

Re: Razresite mi dilemu !

Post by vlada_v »

goldy wrote:Cao!Jako puno puta sam se slicno osjecala!Dok se gdram ne vidim.ili ne zelim vidjeti ko i sta sam postala.Pri odsustvu supstanci shvatim koliko stvari moram napraviti da se dignem na povrsinu.To me naravno uplasi.Usljed tog osjecaja milion puta sam se vracala nazad i nazad.Ali svaki put bi nanovo uvidjla da nemam vise snage za takav zivot.Sada pokusavam kod sebe razvit osobinu zvanu-strpljenje.Znaci prestajem se vodit trenuutnim osjecajem-da ce biti lakse ako se spucam.Jer nece,uvijek bude jos gore.Prihvatam to kao cinjenicu i nadam se da ce doci bolji dani!Pozdrav za tebe
E bas se i ja tako osecam , dobro si to opisala!
Nemam puno stvari u zivotu (ili ih bar jos ne vidim) koje bi me povukle da ne uzimam narkotike, ali ne mogu vise ni da se spucam jer mi je besmisleno, izgubilo je svaki dobar osecaj i zadnjih puta mi je bivalo lose.

Hvala vam puno na podrsci , puno mi znaci sto sam procitao vase odgovore i moram se pohvaliti da sam trenutno izabrao varijantu bez drogiranja!Iako su u pitanju bili "laksi" (hemijski)hemijski narkotici.Gledam haos iza mene u trajanju od nekih 5 godina i zivot mi nije sjajan ali posecivacu vas cesce i nadam se da cu uspeti da istrajem jer se bez njih ipak osecam bolje! :finga:
vlada_v
Posts: 8
Joined: Mon Dec 29, 2008 12:41 am

Re: Razresite mi dilemu !

Post by vlada_v »

fridriceva wrote:Vlado, ne znam odakle si! Ja sam iz Crne Gore i mogu ti predloziti neku ustanovu i ljekara, ako si i ti odavde! Ako nisi, na ovom sajtu ima divnih ljudi iz ostalih krajeva koji ce ti pomoci.
Prvo, najbitnije je to sto zelis! Nemoj da te buni osjecas sto to ponekad zelis jako, a ponekad ta zelja posustane. Bitno je da zelis! Iz iskustva sa mojim bratom, ZNAM da gore od drogiranja ne moze biti! I zapamti, koliko god stvari izgledale lose, uvijek ih mozes pogorsati drogiranjem! Ma sta da je u pitanju.
Moj brat se nakon 12 godina drogiranja (heroin i kokain) izlijecio!!!!! I ti to mozes, obecavam ti!

Svi mi ponekad zivimo u mraku!!! To je zivot! Kad god sam bila u nekoj nevolji, trajala ona pet minuta, sat ili cak godine, znala sam, proci ce. Jer to je zivot. Svi mi imamo mracna raspolozenja, tugu... ali i radost, Vlado! Samo ne smijemo bjezati od nje! Pocnimo to da ucimo... Nikad nije kasno. Moj brat je izgubio mladost, ali zivot nije stao! On ga je nastavio, a nastavices ga i ti!

Toliko ljudi se izlijecilo bez icije pomoci, niko nije presudan u tome osim TEBE!

Moj savjet ti je da prvo bacis SVE zalihe koje imas! Odmah! Ako te uplasi sto je vise nemas, javi nam se! Mi smo tu! Upali muziku i skaci! I kad se umoris, skaci! I kad se zapitas ima li smisla, ne odustaj jer IMA! Ponavljaj sebi cio dan JOS SAMO JE DANAS NECU UZETI! Onda ces to reci i sjutra! I prekosjutra! Nadjacaj tu drolju! Polako, dan po dan! Ja te bodrim! Vidjeces, vec za tri dana bices spreman da se boris!!! Gore ne moze biti!

Nema veze imas li prijatelja, ja sam najteze zivotne borbe vodila bez icije pomoci! Imala sam sebe i svoj cilj - da mi bude bolje!

Potrazicemo nekog ljekara, koji ce ti pomoci!

Obecavam ti da ces biti dobro! I obecaj mi da ces se potruditi!DAN PO DAN!.

I pisi nam!!!!!!!!
Baci odmah sve i pisi!
Bodrim te i bodri te cijela vasiona!
Fridriceva. beskrajno ti hvala!Ovakvu poruku nisam dobio ni od svojih najblizih!Trenutno zivim u inostranstvu ali puno ti hvala za podrsku i predloge.Osecam se puno bolje kad procitam ovako nesto.Evo obecavam ti da cu ustrajati!Veliki pozdrav!!!
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Razresite mi dilemu !

Post by heroinapg »

koliko god stvari izgledale lose, uvijek ih mozes pogorsati drogiranjem! Ma sta da je u pitanju.
fridriceva. SVAKO DOBRO I VELIKI POZDRAV!
Vlado, istraj!
vlada_v
Posts: 8
Joined: Mon Dec 29, 2008 12:41 am

Re: Razresite mi dilemu !

Post by vlada_v »

Cao svima!
Evo vec neko vreme istrajavam u svojoj odluci i mogu vam reci da se isplati!
Osecam se kao ponovo rodjen!Nemoguce je opisati taj osecaj, nisam navikao na njega.
Nemam vise promene raspolozenja, vratila mi se prirodna energija i sto je najbitnije nemam zelju za ponovnim uzimanjem narkotika jer se odmah setim sta mi je to donelo , a sada puno bolje pondnosim sve zivotne probleme sa podignutom glavom.
Osecam se kao nekad davno pre drogiranja, i ne bih zamenio ovaj osecaj za bilo sta.Iza mene je mnogo propalih veza i prijateljstava ali kapiram da je sve to zivot i da se iz nekog razloga moralo desiti.
Zapravo jedini motiv koji me je nadahnuo da krenem ovim putem je prvenstveno to sto nisam hteo da si nanosim bol bez razloga, sto sam shvatio da nisam sazluzio toliku kolicinu samodestrkucije i ovim zelim da ohrabrim ostale da je bez droge zivot puuuuuuuuuuuuuno laksi !
Jos jednom hvala za podrsku, iako sam malo vremena proveo na forumu pomogao mi je i nadam se da cu ustrajati sto zelim svima!
Post Reply