Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by lizard »

@Supersynthetic, ko želi može napravit sam svoj program. Slažem se da treba poštovati tradicije, u vašem slučaju 12 tradicija AN. Ovako sa strane se vidi da bolujete od dječijih bolesti, što je i za očekivati. Ima jedna druga stvar, zbog koje pišem ovaj post. A to je, spomenuo si Internet koji jeste najjači medi, ali ne u smislu kao što su novine, film i TV koji imaju jasno definirane uređivačke politike. Gdje ima politike nema jako puno slobode! Koliko sam uspio pofatat, centrala AN ima net adresu, znači da se javno oglašavaju. AN Njemačke imaju online sastanke, ne znam koliko ti online sastanci krše Vaše tradicije i nije baš sasvim očekivano da svi prate svijet oko sebe. Ne kažu džabe da su čudni putevi božiji... Čudno je i to da se u BiH već 8godina koristi DL (distance learning). Nema to veze sa temom, ali ima sa budalaštinama! U većem djelu BiH ne priznaju 3godišnju bolonju, moš mislit. A školuju 3 generaciju? Toliko o neozbiljnosti, i sad se treba čudit što ovaj forum nazivaju neozbiljnim. Htio sam reći da rad vašeg programa najbolje možete pokazati vašim postovima. Ljudi smo i griješimo! Program nije svemoguć, @Meki to svojim postovima najbolje govori! Dok Vam je @Josepapa na ovom forumu najjača reklama :)
Pozdrav!
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
bez veze
Posts: 43
Joined: Tue Oct 28, 2008 12:56 pm
Location: beograd

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by bez veze »

[
SuperSynthetic wrote:Podsetio bih jos i na predjasne probleme koje smo imali zbog foruma i interneta.
Dragi SyperSyntetic, nije bitno GDE smo vec DA LI se ponasamo prema tradicijama. Ako principe programa valjano primenjujemo necemo imati problema ni na forumu, ni na sastanku, ni u kosmosu... Problem je sto mi to vrlo cesto ne cinimo, ni na forumu, ni na sastanku, ni u kosmosu...
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Baba Naca »

SSSRRREEECCCAAANNN RRROOODJDJDJEEENNNDDDAAANNNAAACCC !!!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
bez veze
Posts: 43
Joined: Tue Oct 28, 2008 12:56 pm
Location: beograd

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by bez veze »

PDT_Love_26

hvala
Nikajlo

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Nikajlo »

all righty, a di u Novom Sadu postoje sastanci AN?
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Baba Naca »

Za sad nigdi ... :)

Dobrodosao na forum, pa dace Bog da se osnuje NA i u Novom sadu, sto pre, javljamo ti ... :wink:
Iskren pozdrav od Bakute!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Smack
Posts: 5
Joined: Sat Nov 14, 2009 12:51 am

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Smack »

Voyager wrote: Dakle vi ne priznajete bilo kakve druge alternative, vec samo zivot bez opioida, bez ovisnosti.
Znaci covek po vama ne sme da se upusta ni ponekad u zadovoljstva oioida, ali i drugih narkotika druge vrste kao sto su Amfetamin, Metilfenidat, ali i Cannabis.

Vas program je samo za one ljude koji imaju istinsku zelju da se skinu i koji zele da zive stilom zivota koji je ovo drustvo postavilo kao neku moralnu normu koja je po vama jedina normalna i prihvatljiva.
Dok je Istina tamo negde i dok su moralne norme danas potpuno vec odavno izmenjene i vaze neki novi zakoni.


To se konstantno desava na ovom forumu ljudi.

To pokusavam da prenesem, ali me ovde slabo ko razume.
Dakle, procice i ovo vreme u kome se ovisnici posmatraju kao jeretnici drustva.
Tacnije ovisnist.
Ono je od davnina deo nase istinske prirode i ma koliko se mi borili, ma koliko mi step programa i programa odrzavanja i harm reduction-a uradili, uvek ce biti novih ovisnika, uvek ce biti ljudi koji imaju taj mali kod u svojim genima koji ce ih privuci opioidima i koji ce uciniti da posle nekoliko godina koristenja, ti ljudi vise nikada ne mogu da funkcionisu normalno bez tog opioida u svojim telima, ma koliko dugo oni cisti bili, ma koliko dugo apstinirali.
I tada je jedino prihvatljivo i razumno resenje za takve ljude pruzanje potpuno cistog i legalnog opioida na legalan nacin.

Nisam uopste znao niti verovao u to dok nisam sam postao deo te kontroverzne price.
Kada sam usao u potpunu apstinenciju koja je trajala 14 meseci, za vreme koje sam konstantno bio bolestan i da sam nastavio, ko zna sta bi bilo.
Cudno je to i kontroverzno, ali takvi ljudi postoje, puno ih je.
Ja sam jedan od njih.


!
U potpunosti podrzavam,samo sto nemora sriktno sve biti na telesnoj potrebi,kad se govori o nekom zdravlju i ravnotezi ...i da potpono je van pameti stavljati dop i otsalo u isti kos...
pitajte bilo koga kako je ziveo u periodima kad je jeo exere, smrko spid ,pushio skanka i kako je ziveo s dopom..razliciti svetovi potpuno..naravno sve ima svoje faze..
neradi se ovde o velicanju poroka,,,nego o stanju svesti strejta i junkija..
kako junki da zivi kao strejt kad su mu sva zivotna nacela u sustoj suprotnosti sa strejtom...
i onda taj brainwashing..
ma daj...
"Chasing the dragon"
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by sanela »

Smack wrote: kako junki da zivi kao strejt kad su mu sva zivotna nacela u sustoj suprotnosti sa strejtom...
Hvala Bogu pa smo sposobni mijenjati načela prema kojim živimo.
Za to je potrebna iskrena želja i volja da se živi straight. I onda kreće proces promjene. Nije lako, ali nije ni nemoguće.
Kao što si prihvatio principe junkie života, tako možeš prihvatiti i načela straight života. Brain washing works both sides.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Boban »

sanela wrote:
Smack wrote: kako junki da zivi kao strejt kad su mu sva zivotna nacela u sustoj suprotnosti sa strejtom...
Hvala Bogu pa smo sposobni mijenjati načela prema kojim živimo.
Za to je potrebna iskrena želja i volja da se živi straight. I onda kreće proces promjene. Nije lako, ali nije ni nemoguće.
Kao što si prihvatio principe junkie života, tako možeš prihvatiti i načela straight života. Brain washing works both sides.
Ma Sanela svi oni mogu da kenjaju o visem stanju svesti i junkey nacinu zivota dok im telo ne izgori od opijata i sve mozdane celije spadnu na tri od koje se treca napreze da uradi svoje.Dok im je krv jaka i imaju sta da trose mogu pricati sta hoce jer im se ne menja nacin zivota zadovoljni su ovim nacinom.Dzaba pokusavamo govoriti jer sam i ja jedan od onih koji je morao menjati nacin zivota tek kada se sam opekao kao i vecina nas.Evo mene opet :D Pozdrav
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Vuk »

Smack vidim da tražiš svakakve načine da se malo sporiš sa nekim...ne, samo se ti svađaš sa sobom trenutno. Sve te razumem, sve. Dok nisam lepo naučio da komuniciram prvo sam ljude udarao u lice. Sada znam da je to bilo iz moje lične nesigurnosti i straha. Bog zna koliko sam ja bio ljut na ceo svet što samom sebi nisam davao šansu da pronađem izlaz iz tog pakla. Poznavajući ljude na ovom delu foruma teško da će neko zagristi, na kraju, svađu uvek možeš potražiti i na ulici, a ovde nastavi da kopaš, možda ti se nešto iskreno i dopadne jer se dosta ljudi oporavilo i ovde dele svoje iskusto, snagu i nadu. Uzmi šta ti treba, zanemari razlike, ko zna, možda uspe i za tebe.
Moon child
Post Reply