Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Smack
Posts: 5
Joined: Sat Nov 14, 2009 12:51 am

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Smack »

nacin da se sporim?
otkud ti to?
na osnovu cega....nekog sam prozvao?
zar nije poenta foruma izraziti stav,misljenje,informaciju ,saznanje...
zar sve moraju biti u istom tonu ,razlike nisu pozeljne ovde ili shta?
koliko sam shvatio ovde preovladava klima, da su osobe sa ulicnom supstancom, u sebi kloshari, dok su oni sa medicinskom zamenom iste,
ok,smajlici hug-ici islicno ,sve dok se ne pojavi jedan Manson ,kome skidam kapu i saspe istinu u lice...sto jel ...kod ovih drugih nikako nije pozeljno, dok je prva kategorija u startu diskreditovana...
cemu to?
recimo sanela mi je skroz kulturno ogovorila, bez disrispekta i sl ...a ti si se brate direktno zakacio nudeci mi sahranu kao opciju shto je prilicno drsko s tvoje strane.
"Chasing the dragon"
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Vuk »

Kao što rekoh, nastavi da kopaš i zanemari razlike, ako njih tražiš uvek ćeš ih naći, a ako ti je do oporavka samo gledaj šta ti se sviđa i uzimaj...ako ti je ipak samo do toga da izraziš stav i to je ok ali mi se onda čini da sam ti ipak ponudio dobru opciju.
Moon child
dragance72

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by dragance72 »

Retko se oglašavam na forumu ne znam iz kog razloga? Možda jer sam u programu pa malo van pa opet unutra, moj ego(što je verovatnije) radi po principu ti si drugačiji, bolj ili gori-nebitno, pa zašto bi se mešao a možda i moja nedruštvenost jer sam se uvek ponašao kao samotnjak i u društvu. Ali što se tiče dileme živeti sa opijatima ili bez iz ličnog iskustva mogu reći da je bez opijata, ako ne bolje, onda realnije. Ispoljava se naša prava priroda. Ako si "vezana vreća" ili nepristupačan, stidljiv ili bilo šta drugo što te čini socijalno drugačijim, možda je bolje i to prihvatiti ili menjati nekim metodama koje traže i duhovni psihički napor. Meni je oduvek bilo lakše da posegnem za opijatima i "uklopim" se u život. Budem ono što se od mene očekuje. Medjutim shvatio sam da sam jednako nesrećan i sa njim i bez njih(opijata) tako dakle da je problem u esenciji moga bića i opijatima to nikako neću promeniti, samo ću se dobro MASKIRATI! Što se tiče različitih pristupa i da se čuje svačije mišljenje tu sam za, jer ja ni posle godinu i po programa nisam sastavio više od tri meseca potpune čistoće, ali opet ne odustajem, za sada. Ali naravno, potpuno sam otvoren i neću osudjivati nikoga ko misli da je ok živeti sa opijatima legalnim ili nelagalnim nebitno. Svi smo različiti i ne želimo svi isto. Ja sam često sklon da pomislim ma kakav program radi se stalno, ali za stalno treba ili imati tatu buržuja ili krasti ili prodavati dop pa nekako ova dva zadnja vode u zatvor što je malo zajebano.Ne kažem da jednog dana možda neću prihvatiti terapiju metadonom ali isto tako i da jednog možda će sve ovo sa opijatima i moje stalno dugogodišnje vraćanje istim biti samo davna prošlost.
dragance72

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by dragance72 »

I da jednom sam sastavio 4,5 godina potpuno čist bez cigareta čak i pića. Trenirao redovno ali nisam bio ništa bolji, izuzev apstiniranja i dalje sam bio, ono što zovu, suvi pijanac ili suvi džanki. Svi moji stavovi su bili nepromenjeni, sada iako mi se dešavaju recidivi prestao sam da krivim sve druge i prilično naučio. Otovrili su mi se neki vidici i shvatio sam neke stvari koje su bile "pred nosom" ali ih nisam mogao videti. Još samo da prihvatim to i ako uspem da se predam biće odlično ako ne...
Malo sam brže pisao(kucao) u prethodnom postu, pa otuda par grešaka :D a i opijat od danas deluje :cry:
dragance72

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by dragance72 »

Ako ne prihvatući da sam nepopravljiv i da mi opijati trebaju i tražiću metadon i o tome ozbiljno razmišljam sa svim razlozima za i protiv, pride što mi je otrkriven hepatitis pre neki dan. :cry:
schojka
Posts: 5
Joined: Fri Mar 20, 2009 11:37 pm

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by schojka »

Evo sada moram par rječi. Ne znam jesam li ovdje 3. ili 4. put ali ipak ponekad jesam. Nemam šta da ti kažem jer i sam redovito pijem hep, a ni dop nije nepoznanica.Elem razlog zbog kojeg ovo pišem jeste tvoja izjava da ti je otkriven hepatitis.Imam utisak da si strašno razočaran,a nema razloga. Sport kojim se baviš,kao i svi mi,nosi sa sobom određene rizike.Mislim da si toga bio svjestan,a ako i nisi,ništa.Šta je tu je.Ali ima ljek i to veoma uspješan.Barem u mome slučaju.Imao sam hepatitis c Genotip 1 (gora verzija od gen. 1,duže se lječi) ali sam uspio da ga se rješim.Ne želim reći da je ispravno ovo što radim ali smatram da se valja rješiti hepatitisa jer je veoma opasan.Ako se već ne možemo rješiti ovisnosti,barem možemo svoje zdravlje poboljšati(koliko toliko). Od mene toliko za sad i razmisli
dragance72

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by dragance72 »

PA..Razočaran hm..čak sam i očekivao to jer kao što kažeš to je rizik ovoga "sporta" i vrlo česta "povreda". Informisao sam se dosta terapija je skupa dok se ne utvrdi da je jetra počela da se oštećuje, cistična fibroza II stepen. I onda naravno moraš biti negativan na heroin i psihoaktivne supstance, ne znam da li se metadon računa? Mislim da je logično ako si na održavanju da to ne bude prepreka? prepreka za terapiju naravno mada opet, kažem, nisam siguran.U BG svega 190 ljudi je ove godine dobilu terapiju.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by sanela »

Draganče, što se tiče terapije metadonom i liječenja hepatitisa, barem kod nas u Bosni, ta kombinacija ne postoji. Interferon ćeš dobiti jedino ako si čist od svega godinu dana. Znači, kod nas u Bosni je tako.

Dalje, dosta stvari koje si napisao je 100% tačno, a najviše mi se svidjelo ovo:
Ali što se tiče dileme živeti sa opijatima ili bez iz ličnog iskustva mogu reći da je bez opijata, ako ne bolje, onda realnije. Ispoljava se naša prava priroda. Ako si "vezana vreća" ili nepristupačan, stidljiv ili bilo šta drugo što te čini socijalno drugačijim, možda je bolje i to prihvatiti ili menjati nekim metodama koje traže i duhovni psihički napor. Meni je oduvek bilo lakše da posegnem za opijatima i "uklopim" se u život. Budem ono što se od mene očekuje. Medjutim shvatio sam da sam jednako nesrećan i sa njim i bez njih(opijata) tako dakle da je problem u esenciji moga bića i opijatima to nikako neću promeniti, samo ću se dobro MASKIRATI!
"Esenciju svog bića" možeš promijeniti na različite načine, ali metadonom nećeš sigurno, pa me zanima zašto, iako si svestan svega, biraš metadon kao način svog liječenja?
I da jednom sam sastavio 4,5 godina potpuno čist bez cigareta čak i pića. Trenirao redovno ali nisam bio ništa bolji, izuzev apstiniranja i dalje sam bio, ono što zovu, suvi pijanac ili suvi džanki. Svi moji stavovi su bili nepromenjeni, sada iako mi se dešavaju recidivi prestao sam da krivim sve druge i prilično naučio. Otovrili su mi se neki vidici i shvatio sam neke stvari koje su bile "pred nosom" ali ih nisam mogao videti. Još samo da prihvatim to i ako uspem da se predam biće odlično ako ne...
Ovo gore napisano je dodatni razlog zbog čega me zanima zašto se ne odlučiš za način koji će ti pomoći da promijeniš svoje stavove, način razmišljanja i sve ono što ti odmaže da budeš dobro bez opijata ili bilo koje druge supstance? Pri tome mislim na Anonimne Narkomane (jer je ova tema započeta na ovom podforumu), komunu ili dobrog psihologa, odnosno psihoterapeuta.

Sve najbolje,
schojka
Posts: 5
Joined: Fri Mar 20, 2009 11:37 pm

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by schojka »

Evo mene iz hercegovine sa ličnim/osobnim iskustvom lječenja hepatitisa C. Dakle istini za volju trebalo bi da si čist barem godinu(od svega pa i od metadona).Kažu "stručnjaci" tako mora da bude radi uspješnosti same terapije,kao i zbog mogućih posledica po naše zdravlje. Hajde da im vjerujemo.Isto tako istina je da dosta košta,ako ti država ne plati.U tom slučaju je džaba. Rekao si da si jednom bio čist 4.5 godina,znači mogao bi opet.Naročito kada je cilj lječenje ove opake bolesti.Ako imaš želju da nešto pokušaš po tom pitanju,ispričat ću ti kako je išlo u mome slučaju i mogu ti pokušati pomoći da nešto iskombiniramo.
Kao što rekoh nisam ništa plaćao za ljek(gotov ništa),samo sam malo pomogao da me stave na spisak ljudi kojima će država snositi trošak lječenja.Znaš već da sam sebi moraš pomoć,pa će ti i drugi pružiti ruku.Nadalje su nam uradili tzv. markere i to je otišlo u Sarajevo da se odredi tačna dužina lječenja. Potom je urađena biopsija jetre(ovdje kod nas u našoj regionalnoj bolnici u Mostaru).Sve u svemu od početka pretraga do samog početka primanja interferona prošla su neka tri mjeseca,iz čega proizilazi da sam do tad bio čist jedva osam mjeseci.Naravno to nisam rekao osoblju zaduženom za moje lječenje(imali su dojam da sam čist već više od godinu).
Sada moram reći da se ovim potezom nimalo ne ponosim niti tebi sugerišem da uradiš nešto slično,samo dokazujem da nije sve tako crno-bjelo i pričam svoje lično iskustvo.
Da nastavim. Određen mi je genotip 1,koji se lječi oko godinu(ovisi od osobe do osobe).Za vreme mog lečenja lečili su se i neki moji drugovi(njih šest),svi sa genotipom 3(leči se pola godine - 24 inekcije + 700 tableta pegasusa) i uspešno završili lečenje.Proces lečenja je dosta zahtjevan i psihički i fizički,opet kako kod koga. Mislim da sam ja prošao relativno "mirno" i bez nekih velikih zdravstvenih tegoba,za razliku od nekih drugova kod kojih je doslovno gorilo(od kože,bubrega,pluća... pa sve do raznih udara po samoj psihi)
Ali mogo ti reći,kada vidimo rezultate markera(Virus više nije aktivan),da se itekako isplatilo sve one tegobe istrpiti. I nedao Bog,da opet zatreba,opet bih stisnuo i primao terapiju.
Toliko za ovaj put(nisam na ti sa tipkovnicom),a ako sam uspio da te zainteresiram za lečenje ili ti treba još informacija,pitaj(naći ćemo način da ovoliko ne tipkam jer ima još mnogo toga za reći)
Pozdrav iz sunčanog Mostara 8)
dragance72

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by dragance72 »

Što se toga tiče isčitao sam dosta a danas kod lekarke ne bih mogao da prodjem sa tom pričom da ne uzimam jer se primećuje štep na veni i ubodi. Kada sam pitao za PCR rekla je ima vremena leči ti prvo narkomaniju a kada sam pitao za metadon da li da prihvatim i da li će to uticati na lečenje rekla je lakonski ne, nema to veze.Sada je prvo da se urade transaminaze koje će biti povišene sigurno zbog opijata juče sam pio trodone da ne idem baš na dopu ali svejedno oni su čak i opasniji za jetru, i proveri se još jednom sve HCV, HIv hepB...pa zatim ultrazvuk jetre a za posle ćemo videti. Ako bude ultrazvuk u redu verovatno će mi zakazati tek za 6 meseci kontrolu tako to rade, iz priče sa drugim pacijentima. Tako da videću. Hvala ti puno, ako mi još nešto bude nejasno pitaću svakako. Pozdrav iz kišnog Bg-a
Post Reply