U Čije ime pišem???!

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

U Čije ime pišem???!

Post by heroinapg »

U Čije ime pišem???!
Ptala me je sinoċ osoba, do čijeg mi je mišljenja stalo gore navedeno pitanje. S obzirom da nije 1. osoba koja pita isto, ponoviċu odgovor. Bila sam član grupe NA od 03.12. 2007 do 20.06. 2008. Tada sam otvorila topic Anonimnih. Pored ostalog i sanelino usmjeravanje mi je pomoglo da objasnim zašto to radim. Da i sama sebi objasnim. Prekršila sam tradicije. Napisala svoje ime. Priključivali su se razni ljudi, iz različitih krajeva našeg razumljivog govornog područja. Otvaranje topica nije prošlo neopaženo. Mnogi ljudi su se uključili, postavljali pitanje. Odgovarala sam u svoje ime. Ne zamo ja, mnogi ljudi.
Danas-dok sam na forumu. Pišem u svoje ime. Naglasila sam i tamo da nisam član grupe, što ne znači da ne živim program, da nisam član bratstva Anonimnih. Matična grupa čiji sam član bila se ugasila. Al, za sve postoji vrijeme. Dok me ima, pokušavaċu na sve moguċe načine kad uočim da mogu bilo šta uraditi, da pomognem bilo kome. Povuċi ċu se ukoliko vidim da je moje pisustvo “nepoželjno”, unosi destruktivnost, bilo kakve elemente koji odvode od zajedniskog nam cilja.
Vjerujem da svaki narkoman, kada bar ugleda jutro otreznjenja ima goruċu želju da pomogne bilo kom bratu po muci. Na bilo koji način. Jer, niko nikome ne može pomoċi kao čovjek koji je prošao kroz isto. Razumijemo se i pogledom. Da parafraziram čovjeka s Konvencijee:..Ne znam Engleski jezik, al po pogledu, gestikulaciji vidim, osjeċam. Da narkomani najbolje osjeċaju muku svoje braċe. Kao i osobe koje su zajedno ležale u bolnici, bile bolesne od iste bolesni. Neke od njih su su izašle iz bolnice, neke su nesreċno završile.
Nije bitno ko, bitno je što.
Način za izlečenje ove bolesti, koje smo sami sebi prikačili, realno postoji i stoji.
Kako? Iskrenost, otvorenost, želja pojedinca da se izliječi.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: U Čije ime pišem???!

Post by bojanol »

Ja mislim, da Vi gospođice Marija, pišete u ime Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore. Izvinite, ali strašno ste mi sumnjivi. :-D
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: U Čije ime pišem???!

Post by heroinapg »

Hvala Vam Godpodine Bojane. Hvala i na ovom instant samjlu. Vi dobro znate koliko ga gotivim:}MI pisemo u ime Ministarstva spoljasnjih poslova, a ja osstah hahahha Ministarka a Gospodjica, Mr. Bojane. (SvjeCko a nase). A do tvog misljenja mi je itekako stalo, deGEN Geni su sudo-c-kaosudoo:)Kako se Ti bas nadje da mi odgovoris?:} Vidi se da ne pohadjas satsanke, ne zivis po programu Ministarstva.. Nista ti nije sveto. Ni tradicije, ni Mexiko, ni bureci, ni nokti:}
Ako ovo pricutaju eto me pravo....pa lijevo, desno,gore dole...samo nemoj, nemoj po glavi, druze plavi :wink:
PO clanu 23, stavu 223, redak ama amaaaaaanet amanDman man broj 1. jel Vi to pokazujete zelju da se izlijecite?:}? Il se meni samo cini po mjesecini. Retoricko pitanje tacka Uzgred kaze se suJmiVI..Nemo` da ti boldujem
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: U Čije ime pišem???!

Post by sanela »

Draga heroina, ja sam ti već nekoliko puta rekla da dosta tvojih postova ne razumijem, ali tema koju si sada pokrenula zaista ima smisla i mislim da je na pravom mjestu. Ovaj odgovor Bojanolu ne mogu da komentarišem, jer je baš u tvom konfuznom stilu :)

Mislim da si u pravu kada kažeš da jedan drugom najbolje možete pomoći, jer se razumijete i pogledima. Koliko god mi bili različiti, neke boli su nam zajedničke, pogotovo kada patimo od iste bolesti. Iako su načini liječenja različiti, naši unutrašnji glasovi, strahovi, dileme, pitanja, traženja... su skoro pa isti. Trebamo samo svojim primjerom pokazivati kako da se izborimo i drugi to vide, osjete, prepoznaju...

Koliko god željeli nekog iščupati iz bolesti, ne ide dok on sam ne pruži ruku... mada to ne znači da trebamo sjediti i čekati skrštenih ruku... nego pričati, podržavati, pokazivati da se može. Zato je Sašina ispovijest jaka i Bobanova je bila (nisam je trebala brisati) i od Zvrky i mnoge druge od ljudi koji su se izvukli i koji plivaju. Nikog nisu savjetovali, nego su samo pričali O SEBI U SVOJE IME. I Mansonova ispovijest je jaka i nosi veliku poruku, iskrenu.

Samo pišući iskreno i u svoje ime, poštujući principe oporavka (koji si izabrala) možeš ići naprijed. Niko nije rekao da je lako, ali može se. ti si primjer.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: U Čije ime pišem???!

Post by heroinapg »

BOBANOVA prva ispovijest, nažalost više je nema je mnogo jaka. Sasa_ex je napisao ispovijest “ Narkomanija je izlečiva bolest”. Naveo je način na koji se on izliječio, kao i BOBAN. S velikom razlikom što brat BOBAN nikada nije svrstavao ljude opd isti kalup. Nikome nije nametao svoj način izlečenja. Vjeujem-vidim da je čitao šta ko piše a ne davao površne komentare. sasa_ex mene nije slao u komunu. Vidjela sam neke primjere kojima je savjetovao isti način liječenja. Čitala sam te ispovijesti/ ne samo te!!) i plašila se da ċe se po povratku iz komune vratiti u bolest. Ispunjena sam što je ta cura nastavila putem oporavka. MANSON. Apsolutno se slažem sa tobom. Ima agresivan pristup-pokriva ga Dr. Torre. Pomaže ponekad, često. I mene je pitao na čemu sam, upravo kada sam pisala na ispovijesti. Vjerovala ili ne meni je i tada pomogao, iako sam ga stavila na igore listu (samo jedan dan) NJegova ispovijest postoji i stoji imnogo je jaka. Pokriva je svojim komentarima. Nisam pila kafu sa njim. Al, dovoljno je bilo što sam ga čula i pružila mu ruku. . Ali, potpuno je bio u pravu što me pitao na cemu sam, upravo na ispovijesti sase_Ex. Jedan od razloga zašto sam na topicu/ ispovijesti koja nosi najjaču poruku “ Narkomanija je izlečiva bolest”. zamolila da se obrati pažnja u kakvom stanju ljudi pišu, jer se povlače. Evidento je. Iako mi je oko bilo skoro zaklopljeno. Brat-stara ispovijest. Neki od ljudi koje si spomenula i njihovi komentari na “ex” su me naveli da te zamolim da zaključaš moju ispovijest. Sama sam editovala i brisala neke djelove upravo zbog stvari koje sam izgubila i gubila i prije upadanja u bolest Priložila neke linkove pokojima je bilo očigledno i vidljivo sve i o mom pokojnom ocu, koji nikako nije kriv (on na 1. mjestu-ne zato što je pokojni. Za mene to nije!-napisaċu na ispovijesti), kao niti iko drugi za moju bolest.
S obzirom da sam bila potpuno iskrena u svojoj prvoj. Biċu to i u novootvorenoj. Trenutno me Viša sila tjera na nešto drugo.
Bojanlol-Ne možemo se pogledom razumjeti, nismo se nikada u životu vidjeli. Apsolutno kapiram i gotivim sve što on piše i diše i miriše:}Pokazuje na Svoj način neke stvari. Razbija stereotipove o nama narkomanima.
Samo se osvrċem na ispovijesti koje si spomenula, a za mene postoji još mnogo jakih.Vjerujem i da ce postojati ukoliko budemo citali.
.
A o razumijevanju..Ukoliko čitamo, možemo da razumijemo jezik kojima ljudi govore..Ponekad i moje japansko-korejske postove. Najjača izjava na forumu o meni. Sad ċu da je “iskopam"
mvp wrote:Heroina draga,ja verujem da si ti jedno veoma drago bice ali kad citam tvoje postove izgleda mi isto kao da gledam juzno korejske filmove....bez prevoda!!
:shock: :shock: :shock:
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: U Čije ime pišem???!

Post by heroinapg »

1 je Njegos-ostalo su remixei i mixevi
U dobru je lako dobar biti, na muci s poznaju junaci!
Ćud je ženska smiješna rabota! Ne zna žena ko je kakve vjere, stotinu će promijenit vjerah da učini što joj srce žudi.
Ko na brdo ak i malo stoji, više vidi no onaj pod brdom.
Bez muke se pjesma ne ispoja, bez muke se sablja ne sakova! Junaštvo je car zla svakojega, a i piće najslađe duševno, kojijem se pjane pokoljenja. Blago tome ko dovijek živi, imao se rašta i roditi! Vječna zublja, vječne pomrčine nit dogori niti svjetlost gubi.
neki "ljudi" nemaju vise protektorat gore pomenutog ogana. organ njima nije potreban, za njih postoji jorgan. jedno slovo razlike, tanka je linija sto spaja i razdvaaaaaaaaaaaja..ili pak slovo
nek se pokriju, ukolko imaju potrebu
Post Reply